• hollanda'nın şeytanın bacağını ve kupanın başından beri yanında olan şansını arkasına alıp kupaya doğru iyiden iyiye meyledeceği maç.

heyecanla bekliyorum.
  • çeyrek finali doğru dürüst top oynamadan geçen iki sıkıcı takımın yarı final maçı. hangisi geçerse geçsin ispanya-almanya kapışmasının galibinin dünya şampiyonu olması için bir maç fazla yapmasından başka bir işlevi olmayacaktır.
  • uruguay'ın güzelleşmesini istediğim maç. hele bu maçtan da gazı alıp, kupaya uzanırlarsa adağım var. bir şişe daha jack açacağım onlar için!
  • eğer suarez olsa idi uruguay ı tek geçerdim bu maç için. ama suarez büyük eksik sadece forlan ile bu iş olmaz. hollanda zorda olsa finale adını yazacaktır.
  • ilk gölü uruguay atarsa gollü ve bol pozisyonlu geçecek maçtır. hollanda en az 2 gol bulmak için yüklenecek, uruguay forlan liderliğinde pozisyonlara girebilecektir. ama ilk golü hollanda atarsa, muhtemelen hollanda 1 yada 2 farkla gol yemeden kazanır gibime geliyor.
  • rüyamda gördüm, maçı uruguay 3-1 kazanıyordu.

edit: rüyaların tersi çıkarmış demek ki.
  • rüyamda gördüm, bu maçta robben tam kaleye nişanlayacakken suarez koşup üstüne atlıyordu.
  • ccc forlan reis ccc temennisinde bulunulası maçtır.
  • kupa başlamadan, şu iddiada bir de süpriz oynayayım deyip uruguay'ın şampiyonluğuna 4 misli oynamıştım. tabi buralara kadar gelmesi ayrı bir heyecan benim için. bu heyecanla yine seyredeceğim maçı, ne oluyor lan yoksa olacak mi? diye. bir önceki turda gana'nın basiretsizliği had safhadaydı. uruguay bu anlamda garip bir istikrarla oynuyor. rakip çok iyiyse yenilip gidecek ama rakip gününde değilse sanki kendi standardı yetecek gibi. tabi eksik çok fazla. lugano ve suarez aslında bir futbolcudan daha fazla bir yer kaplıyor uruguay için. en motive futbolcular yok takımda. hollanda'nın bir golünden sonra maçı çevirecek futbolculardı bunlar. buna rağmen haydi uruguay diyorum. fransa, italya, brezilya, ingiltere, arjantin gitmişken evine bir süprizde hollanda neden olmasın.
  • hollandanin elenmesini urugayin finale yurumesini istedigim karsilasmadir,

turnuvalarda hollandayi desteklerdim. ancak 2010 guney afrika bir istisna. hollandalilarin bu ulkede yaptiklarindan sonra kupayi kazanmalari guney afrikalilar icin bir utanc ve asagilanmadan baska birsey olamaz. hollandanin guney afrikada hicbir basari kazanmasi hos karsilanamaz.
hesabın var mı? giriş yap