• statüsü: yedek subay
    branşı: 20 mm. çekili hv.svn.tk.k. (rheinmetall (r/m)) (bu ne lan?)
    gideceği sınıf okulu / eğitim merkezi: hv. svn. okl. ve eğt. mrk. k.liği konya

ben de bir kısaltmayla katkıda bulunayım: mnıskym
  • eğer onay kodu görüntülenemiyor ise sayfanın kaynak kodunda "imgonaykodu" id li resim adresinin uzantısındaki 3. 5. 6. ve 8. harfleri yazın.

örneğin: ctg_id=mbezrzea

onay kodu : erza

anneye anlatırmış gibi edit:
    sayfaya sağ tıklıyoruz "kaynak kodunu göster"* diyoruz. orada "imgonaykodu" diye aratıyorum bulduğumuz sonucun hemen sağında ctg_id= ile başlayan bir bölüm var. eşitliğin karşısındaki harflerden 3. 5. 6. ve 8. olanları birleştirip onay kodu bölümüne yazıyoruz.
  • telefonda şöyle bir diyaloğa neden olmuştur

-mahmut sonuçlar açıklanmış bakabildin mi neresi çıkmış?
    +abi bakamadım açılmıyo sayfa
    -ver tc ni ben bakayım bende bi sayfa açıldı
    +hadi yaw üçbeşdokuzaltıdortikibir ayh heyecanlandım
    -tamam yükleniyo..aa server to busy dedi yaw..
    +neee siverek mi? napçam lan oralarda ben ( bu arada arka plandanda auwww ouwww sesleri gelir) kısamı bari yaa
    -zuhahahua ne sivereği lan ahuahua açılınca ararım ben seni.
  • 1'inci dz. er. eğt.a.k.liği
    iskenderun hatay

bahriyeli olduk :)
  • ısparta dağ komando bilmemneyi yedek subay piyade komanda... kafamda kalan kelimeler bunlar oldu ilgili sonuç hakkında. sanırım kafamdan aşağı dökülen suların bitmesini beklemem gerekiyor bu sonucu tam olarak idrak edebilmem için :)
  • kütahya hava er eğitim tugay komutanlığı'na gideceklere yardım edemem. valla ikinci kez gidiyor olsam kendime bile yardımım dokunmazdı herhalde. böyle bir bilinmezlik, öngörülmezlik yuvasıdır...
  • öncelikle sevgili kardeşlerim kafası kesilmiş tavuk gibi hareket etmeyin. gideceğiniz yerle ilgili kimseye soru sormayın. askerde kötü yer-iyi yer diye bir şey yoktur. belirleyici olan şey komutanınızla olan ilişkinizdir. rahat olun. ilk giden siz değilsiniz. son giden de siz olmayacaksınız.

kendi hikayenizi kendiniz yazacaksınız arkadaşlar. hayırlı teskereler.
  • arkadaşla, eş dost akrabayla vedalaşmak için istanbul'a giden beni, istanbul il jandarma komutanlığı'na göndermiş sınavdır.

hayır başka yer çıksa sevinir ya da üzülürdüm, sırf bu nedenle yarım saattir gülüyorum.

allah hepinizi sevdiklerinize kavuştursun arkadaşlar, hayırlı teskereler hepinize.

edit: istanbul derken harbici istanbul'a giriş yaptık. bildiğin topkapı'da yeniçeriyiz artık.
  • sınav sonuç ekranında "edirne", "kıyık", "54. mekanize piyade tugayı" falan fişmekan gören arkadaşlar hiç çekinmesin atsın mesajı. bir 331 olarak her türlü yardımım dokunur diyeceğim ya el nihayetinde kıçıkırık askeriz, nasıl bir yardımımız dokunabilir ki? o da ayrı konu.

dağıtım sonrası acemi birliği olarak "süloğlu" na gelecekler ise (ki bu edirneye gelen kısa dönemlerin 4 de 3 lük bir kısmına tekabül edecek yaklaşık) imkan bulabilirseniz garnizondaki herhangi bir askere "spor tesisleri nerede" diye sorarak günün her saati yanıma ulaşabilirsiniz. çekinmeyin, gelin. "sözlükten gördüm geldim" deyin falan. bilemedim şimdi. (evet bana da salakça geldi şimdi sizin açınızdan bakınca. rastgele bir yere girip "ben sözlükten gördüm merhaba" demek ama çekinme gel. benden başkası olmaz zaten orda.) hani yardımcı olacağımdan değil a, kafanda sorular varsa o yollardan geçen biri olarak yol gösterebilirim en azından.

ya da gelmeyin olm yua. ben mi gösterim bu şafaktan sonra, bilemedim.
  • ısparta dağ komando yedek subay bilmemnesi sonucu çıkarttı bana.

da, itiraz edilmiyor mu acep, elde patladı, vah vah.
hesabın var mı? giriş yap