• ilk yarı itibariyle mücadele gücü üst düzey olan bir maç oluyor. sivassporun da pozisyonu var, fenerbahçenin de. sanırım gündüz oynanan maçlarda oyucular "premier lig" havasına giriyorlar.
  • macin basinda yine hatali paslarla bizleri cildirtan selcuk, hakkini yemeyelim, nefis bir asist ile takiminin golunde buyuk pay sahibi olmustur.
  • 1-1.. mehmet yıldız

edit: a.k
  • süper bir golle sivas 1-1 yaptı.
  • fenerbahçe'nin bu sezon gençlerbirliği maçından sonra, wederson dışında en iyi oyununu oynadığı maç olmaktadır ilk devre itibariyle. volkan'ın kaderi, sivas'da hep böyle bazuka goller yemek olmalı. 2 yıl önce sezer'in golünden sonra da bu yıl siftahını yapan m. yıldız'dan aynı tip bir gol yemiştir. ilk devre topuz'un direkten dönen topu dışında, kaleci akın semih ve özer'in iki şutunu müthiş çıkarmış, devre sonuna doğru da kuddusi alex'in düşürülmesine seyirci gibi bakakalmıştır. tabii unuttum bizim liglerde penaltıları yardımcı hakemler veriyordu. (bkz: liglerimizde yardımcı hakem sorunsalı)

geç gelen edit : sezer'den golü yiyen v. demirel değil v. babacan imiş. uyarılar için jonjo ve heaven scent 'e teşekkürler.
  • sivasspor'un sağ kanadında oynayan musa'nın arkasında oynayan abdurrahman'a yeterli desteği vermemesinden ve abdurrahman'ın da hemen her pozisyonda içeri kaçarak kademeye girmesinden dolayı dolayı sivas'ın sağ kanadının koridora döndüğü maçtır.
  • iki güzel golü içeren maç. birincisi hazırlanış, ikincisi vuruş güzelliği idi.
  • ilk yarısı itibarıyla futbol izlemeyi seven birisi olarak beni son derece mutlu etmiş karşılaşma. bunda maçın sertlik düzeyinin bir çimdik az olmasının etkisi büyük. özellikle sivasspor, fenerbahçenin tehlikeli bölgede rahat top kullanmasına izin veriyor. bunun dışında iki takım da ayağa oynayarak topu taşımayı tercih ettiğinden çok keyifli bir maç çıkıyor ortaya. sahadaki futbolcuların kaliteleri ortaya çıkıyor böylece. saha için ise söylenebilecek tek şey helal olsun. senenin bu zamanı belki de en kötü zemine sahip olması gereken kentin futbol takımının sahası gerçekten "cillop" gibi. o sayede de bizler hiç sıkılmadan izledik ilk yarıyı.

sivasspor: henüz yeni bir takım denilebilir. yabancıları yeni, mehmet yıldız yeni dönmüş. ama bu haliyle bu ligi rahatlıkla orta sıralarda bitirebilir gibi geliyor bana. biri bize gol atacaksa onun mehmet yıldız olmasını isterdim. öyle de oldu. resmen sevindim golü yiyince. usta işi denilecek güzellikte vurdu. umarım erken değildir sahalara dönmesi için ve zamanı dolunca oyundan alınır da tekrar sakatlanmaz. zira tüm sene hiç oynamayıp fenerbahçe gibi bir takıma karşı 90 dakika oynatılması riskli. sivas orta sahası biraz yumuşak. uzak kalıyorlar fenerbahçalilere. savunmalarıysa kötü. derinlik yoktu ilk yarıda pekçok pozisyonda. bu sebeple arkaya durmadan adam kaçıyor hem göbekten hem kanatlardan.

fenerbahçe: ilk 15 dakika emrenin olmaması nedeniyle tereddütlü bir orta saha izledik. emreyle birlikte azalan kendine güven ve sakinlik ancak 15. dakikadan sonra geri döndü. ondan sonra izlemesi daha zevkli bir fenerbahçe vardı ilk yarıda. kanatlardan çok iyi yüklendi. mehmet ve uğur'a wederson ve gökhan iyi destek verdi. uğur oynadıkça daha faydalı oluyor onu özlediğimi fark ettim ilk yarı boyunca. ama tüm maçı çıkarması zor görünüyor. alex iyi. özer savunmaya yardım edip etmemek arasında kalmış gibi. yeri tam belli değil çok geziyor ama ceza sahası bölgesinden ne kadar tehlikeli biri olduğunu son çektiği şut gösteriyor. orta saha selçuk'a kalmış gibi. ilk başlarda birkaç saçma pas hatası yapmasına rağmen goldeki asistinden çok topa vurmadan evvel savunmacısını yatırması birşeyler öğrendiğini gösteriyor. deniz sayesinde nihayet bilica'nın saçma paslarını biraz sınırlamış görünüyoruz ama yine birkaç pozisyonun içine etti. semih çok iyi top alıyor sırtı dönük. wederson idare ediyor ama goldeki hata da kendisine ait.
  • fenerbahçe'in ikinci yarıda tempoyu arttırarak oynarsa sahadan rahat 1-2 veya 1-3 gibi skorlarla galip ayrılacağı karşılaşma.
  • semih'in golüyle 2-1 olmuştur.

hakem sivas'lı sakatlanan oyuncu yerde yattığı için maçı durdurdu. sonra başlatırken top fenerbahçe savunmasına geldi tek topta ileri atılan topu tek başına uyanan semih aldı ve kalecinin solundan filelere gönderdi şık bir şekilde.
hesabın var mı? giriş yap