• ankara'da yapılan milli maçlar sonrası ankara seyircisine giydirilmesi adettendir. giydirenler de euroleage'de efes ve fener'i toplamda 750 seyirciyle destekleyen 13 milyonluk istanbul seyircisi. stat tam dolmuş, yabancı seyircilerle iç içe geçmişiz ve en küçün bir olay çıkmamış, rus milli marşını ayakta dinlemişiz ve bitiminde alkışlamışız, kendi marşımızı organize söylemişiz, maç içinde rakip ataklarını yuhalamışız kendi ataklarımızı desteklemişiz. daha ne istiyorsunuz? size yaranmak için ne yapacağız? sahaya su şişesi, bozuk para falan mı atacağız? 10 yılda bir milli takım gördüğümüz için saha içi baskı zayıf kalmış olabilir, kusura bakmayın artık. 2001 avrupa basket ve 2003 bayanlar avrupa voleybol şampiyonasında takımımızı 2. yapmışız, kredimiz var. ayriyetten ponpon kızların sahaya çıkmaması da eleştirilmiş, eleştirilere katılmakla birlikte "biz ponpon kızları izlemek için salona gelmiştik" diyen basket seyircisini de siktir edin gitsin, bi daha da gelmesin.
  • ingiliz spiker ender'in 3'lüğüne "oh baby what a shot" demiştir...
  • macin en en eglenceli yani "oncelikle bizleri yalniz birakmayan sayin basbakanimiz recep tayyip erdogan...." seklinde sozlerine baslayarak seyirciye guzel bir asist yapan hidayet ve ardindan gelen yuuhhhhh sesleri idi. diyeceklerini tamamlayamadi. basket seyircisinin yalakaliga ve saksakciliga tahammulu yok sevgili hidayet.
  • hürriyet'in haberine göre, tayyip erdoğan ve karısı izlediği için dans ekibinin gösteri yapamadığı maçtır. yorum yapmamak için kendimi o kadar zor tutuyorum ki sözlük.
    http://www.hurriyet.com.tr/…por/futbol/15667024.asp
  • takım halinde gerçekten çok iyi oynadığımızdan, yapılan bireysel hataların göze batmadığı maç. öyle iyi savunma yapıyoruz ki, ruslar yirmidört saniyeyi sayı atamadan doldurma konusunda ihtisas yapmak üzereler.

özet geççi piçlere: (bkz: anam coştu lan bunlar)
  • dünya basketboluna zone savunma dersi verilmiştir. küçümsenmemesi gerekiyor.
  • maçın en keyif veren sahnesi, hidayet'in ilk sayısından sonra bogdan tanjevic'in ellerini kaldırarak "ohh be" dercesine bakışı oldu. hakemlere rağmen iyiydik be, hadi bakalım devamını da bekliyoruz.
  • ve hidayet'in sonunda devreye girdigi mactir. cilgin bir top cevirdi, ardindan da uclugu zimbaladi. 62-51 ondeyiz, son 1 dakika.
  • an itibariyle hidayet atti, espn spikeri "uuu beybi" cekti.
  • tam rusların yanına verilen biletimle taş hatunlarla beraber izlediğim maç olmuştur. yanlız maç esnasında merak edilen en önemli şey, "nerede lan bu dansçı kızlar olmuştur". hatta yanımda oturan bir kişi abi ben arkadaştan bilet alıp sırf o kızları izlemeye geldim demişlerdi. ee neredeydi bu kızlar. söylüyorum, onlar tayyip erdoğan geldiği için çıkamamışlar. utanmışlar abisi.

ikinci dikkatimi çeken şey, seyirci. bir kere bizim şu "huh ha dev adam 12 dev adam" marşı o kadar şaşkınlık yaratıyor ki yabancılara inanamazsınız. adamlar "nooluyoz lan barbar dedik de bu kadar da barbar olunmaz ki arkadaş" diyorlar sanki. gözlerindeki korkuyu görmeniz lazım. titreyerek izledim maçı. ikincisi de 10. yıl marşı. hepbir ağızdan söylenince gene o insancıkların gözlerindeki şaşkınlık görülmeye değer. ankara taraftarı da amatör falan değildi. gayet güzel çıkışları olan bir maçta seyicinin tepkisi çok yerindeydi. ruslar alınca yuhlanıyorlar, türkler alınca ooooooooo diyorlar falan. kırmızı beyaz kırmızı beyaz en büyük beyaz olayı da yaşanmadı değil ama genel anlamda süper bir taraftardı.

yanlız bi oturtma sevdalısı olan güvenlik anlayışı ve bir de orospu mu orospu bir arkadan kadın vardı. rusların kavga çıkartmaya çalıştığı maçta kadını boğazlayıp kenara atasım geldi. ruslar maçı hep beraber ayakta izliyorlar, arkadaki ruhu babaanne kendisi 30 yaşındaki karı da benim oturmamı talep ediyor. lan dedim zaten ruslardan göremiyorsunuz ki. ben niye oturuyorum? salı günkü maça ankaragücü atkımla gidicem. yunan maçında da bana otur derse belasını sikicem o kaltak karının.

ayrıca gelelim rus taraftarlara. yanımda 50 yaşında bir kadın, ama 50 yıl hiç mi seksilikten bir şey götürmez arkadaş, topuklu ayakkabı tek parça elbise. onun yüzünden maça odaklanamadım. hüp diye içine çek beni dedim zlastka narbutska dedi. tabi arganizasyon hatası olarak göze çarpan bu hata ile ruslarla yan yana verilmemiz kavgaları da beraberinde getirdi. ama ben seksi bayanla çok iyi anlaştım.

diyeceğim odur ki yunan maçında da yunan taraftarların arasındayım ama ıslık manyağı olan yunanlar nasıl bir atmosferde maçı izleyecekler merak konus. hayır adamları hilal taktiği ile türklerin arasına koymuşlar. biz dayanamaz döveriz. neyse inşallah sorun çıkmaz.
hesabın var mı? giriş yap