• young boys'un kaleci + 10 guiza ile oynadigi mac.
  • güzel maç oldu. özet geçeyim:

- ilk yarı ve ikinci yarı tamamen fenerbahçe sahasında geçti.

- young boys, 30 küsür tane pozisyon yakaladı.

- bu 30 küsür pozisyonun yarısında topu dağlara taşlara vurdular

- birini ağlara gönderdiler

- geri kalan şutları volkan çıkardı

- volkan'ın çıkaramadığı 3 şut vardı, onları da direkler çıkardı.

- fenerbahçe 2 gol buldu fakat fenerbahçe taraftarları dahil kimse bunun nasıl olduğunu bilmiyor.

- kazım kazım fenerbahçe'deki son şansını da yitirdi, abbas yolcu.

- o bir şey değil de, bu young boys nasıl takım lan, çok çılgınlar. hani deriz ya, "bizim takım böyle oynasın, her maç 5 yiyelim." hah, işte bu futbolu oynuyor adamlar. amazing!
  • fenerbahçe o kadar kötü oynadı ki eğer ben bu maçı izlerken kendimi sinirden sikmediysem hiç sikmem.

(bkz: şimdi sinirden kendimi sikecem)
  • arkadaş yıllardır playstation oynarım bu kadar pozisyon yakalayamadım.
  • kazım'ın istop oynarken oynun dışı kaldığı maç.
  • öncelikle tek cümlelik tanım yapalım: 7-2 bitecekken 2-2 biten karşılaşma. ha, 2-1 bitseydi sevinebilecek miydim? bu oyunla kesinlikle hayır...

yorum yapmaya gerek yok; bu sene için takımından ümitli olan bir fenerbahçeliyken, böylesi aymaz bir oyunla ligde hangi takımı yenebileceğini kara kara düşünmeye başlayan bir fenerbahçeliye dönüştüm bu karşılaşma sayesinde. zira defans içler acısı, hücumda stoch tek başına, emre desen "eh" ve alex adeta "yok" bir tek maç boyunca küfürlerini dudaklarından okuyabildiğimiz volkan vardı dimdik ayakta... kazım için uygun küfür tasavvur edemiyorum, zira uçma pahasına yazardım buraya.

sözün özü, süper lig'deki herhangi bir takım feneri böyle yakalarsa en az 4 atar. bir tek buca'dan şüpheliyim eski kadrosu neredeyse komple değiştiği için. buca 3 atar en kötü ihtimal....

işbu entryi kötüleyecek takımdaşlarıma da at gözlüklerini çıkartıp bu maçı bir daha objektif izlemelerini öneriyorum bir fenerbahçe taraftarı olarak.
  • ikinci devrede baroni'nin topla buluştuğunu hatırlamıyorum, topa hiç dokunmadan bitirmiş olabilir maçı.
  • fenerbahçenin savunma hattının döktürdüğü maçtır. en iyi oynayandan en vasata sıralarsak şu diziliş oluşmaktadır.

10 kaplan gücündeki volkan
    3 kale direği
    bilica
    önder
    bekir
    santos
  • 35 yaşımdayım. bunun 25 yılında aralıksız her maçı izlemişimdir herhalde. sigma olomouc'ları da gördük. kadıköy'deki milan maçını da gördük. cannes maçlarındaki hezimetleri de gördük. ama dün akşamki gibi maçta ruhunu ortaya koyamayan bir fener görmemiştim. taraftar, yeni teknik direktörle az da olsa değişimin pırıltılarını görmek istiyor ama hevesimiz kursağımızda kaldı dünkü maçtan sonra. böyle giderse de geçen seneden pek bir farkımız olmayacak.
    hiç bir varlık gösteremez misin yahu? organize bir atak geliştiremez misin? abartmasız olarak söyleyeyim dün akşamki maçta young boys takımı bize 10 tane gol atabilirdi, hem de hiç zorlanmadan. çekirdek yerken adamlar pozisyona girebiliyorlardı. bizimkiler ise onları izliyorlardı.
    daha, bu turda zorlanan bir takımdan ne bekleyebilirsiniz ki? beni en çok da ne üzdü biliyor musunuz? maçtan sonra herkes avantajlı bir skor aldık dedi. hay batsın avantajlı skorunuz. kimse görmüyor mu, böyle giderse ne avrupada ne türkiyede istenilen futbolu oynayamayacağız. maçtan önce, istanbuldayken aykut kocaman’ın ağzından “kazanacağımızdan eminiz” anlamında sözler duyduk. biz de zannettik ki adamları evire çevire yeneceğiz. ama öyle olmadı.
    o kadar çok bahsetmek istediğim konu var ki futbolcularla ve futbol anlayışımızla ilgili. beynimin içi çorba gibi dünkü maçtan sonra. bir yanım, daha çok erken eleştiri için diyor. ama diğer yanım, en ufak bir pırıltı bile görmedik ki, niye eleştirmeyeyim diyor.
    futbolcuları tek tek irdelemek de o kadar gereksiz geliyor ki bana. neyi anlatayım? nereye elimi atsam elimde kalıyor.
    sadece 3 tane adamdan bahsedeceğim. bunlardan biri fabio bilica. kesinlikle fenerbahçe'ye yakışmıyor. her fırsatta kendini yere bırakan birini hiç bir zaman istemedim. burak yılmaz da aynı bu özellikteydi. bilica’nın takıma faydasından çok zararı olduğunu kimse göremiyor mu? yabancı kontenjanında yer işgal etmesi de cabası. aykut kocaman, bilica'yı karşısına almalı ve sana ihtiyacımız yok kardeşim demelidir. başımız daha çok yanacak onunla devam edilirse. penaltı noktası çukurunu da hala hazmedemediğimi söylemeliyim.
    ikincisi önder turacı. niye hala bu takımda anlayabilmiş değilim. 2004 tü sanırım geldiğinde. 6 senedir takımda ve artık kasımpaşa ayarında bir takıma gitmesinin vakti çoktan geldi. takıma hiç bir olumlu katkısı yok. topu olumlu olarak oyuna sokmak yok. sürekli panik halinde. inanılmaz adam kaçırıyor. konsantresi tamamen bitmiş durumda. gitmesi lazım.
    şimdi düşünün. bir takım var. avrupada ve türkiyede büyük hedefleri var. bakıyoruz bu takımın defans bloğundaki isimlere. varın gerisini siz düşünün bu takım nasıl başarılı olsun bu adamlarla. fabio bilica, önder turacı, bekir irtegün, ilhan eker. bu adamların futbol yetenekleri kesinlikle fenerbahçe ayarında değil. bu 2+2=4 (antu açılış sayfasına yazmış. ne saçma bir şey olmuş) gibi bir şeydir. bunlarda bu takım yürüyemez.
    bahsedeceğim 3. adam miroslav stoch. aykut'un verdiği bir görev miydi yoksa baktı olmuyor bu sağ kanata da el atayım düşüncesiyle mi bilmiyorum ama her yerdeydi. defansa gelip top çıkardı, sağdan saldırdı, soldan saldırdı, ortadan saldırdı. kısaca her yerdeydi. paslarında, toplu topsuz koşularında kaliteli olduğunu gösterdi. tek eksiği bulunduğu sol kanadın defansif gerekliliklerini doğru anlamda yerine getiremedi. young boys'un sağ kanattan yaptığı ataklarda hiç bir varlık gösteremedi. buna rağmen takımın volkan demirel'le birlikte en iyisiydi.

demem o ki, taraftar büyük umutlarla televizyonun karşısına geçmişken en azından onlara minicik bir umut veremediniz. işin kötüsü de ne biliyor musunuz? tribünden kaçırdıklarınız, bu futbolla çığ gibi büyüyor.
  • ridvan dilmen young boys'un skoru yada turu düşünmediği, eğlenmek için maça çıktığını söyledi ya üstüne bence daha da konuşulmaması gerekir.
hesabın var mı? giriş yap