• maçı beraber izlediğim yaşlı teyzemle az evvel aramızda şu diyalog geçmiştir.

+ teyze bizim oyuncular kırmızı formalı olanlar
    - e olum öbürleri hep kara kara zaten.
    + vay bana vaylar bana...
  • ntv ve ntvspor'un son 10-15 gündür sürekli yayınlamakta olduğu "dünya basketbol şampiyonası maçları ntv ve ntvspor'da!" temalı reklamları yüzünden, murat murathanoğlu'nun her semih erden deyişinin akabinde "semi herden, semi-semi herden" şeklinde anlatımına devam edeceği gibi yanlış bir izlenim ve beklentiyle defalarca yüzleştim bu maçın yayını boyunca. ve murat murathanoğlu, "semih erden, şimdi oğuz savaş, dışarı çıkarttı....." şeklinde anlatımına devam ettikçe içim bi hoş oldu, kendimi "semi herden, semi-semi herden" şeklinde mırıldanırken buldum. resmen bilinçaltıma ilmek ilmek işlemişler la, mk ultracı mısınız olum? ntv akıllı olmalı!
  • yayın başlayalı 5 dakıka oldu .fil dişininin kadrosu gösterirken hidayetin fotografını koydular ayrıca ses 1 sanıye kadar önce geliyor sekron kayması var.ntv türkiye'nin başkentinden yayın yapamıyor.
  • ntv' nin fildişinden yaptığı yayın. ses görüntü senkronunun kaymasının başka bir sebebi olamaz yoksa.
  • 14-0 olan maç.
    (bkz: beyler sakin)
  • yahu bir yayını yapmak bu kadar mı zor. ses önce geliyor. te allaam ya.

edit: bak isteyince oluyormuş değil mi ntv.
  • "macta bagrilmadi, magdur oldum, mac istanbulda olsaydi" diyen arkadaslara binaen:

- basketbolda 40 sayi fark pek olacak is degildir, bu kadar guc dengesizligi de ister istemez seyirciyi cekirdekci konumuna sokar.
    - bana "turkiyah sak sak sak" disinda bir milli takim tezahurati soyleyiniz, sureniz basladi.
    - ankaraguclu kardeslerim gelip macin bitimine yakin "bayraklar sopalar ... girecek" yaptiklarinda o giren taraf da siz kiymetli arkadaslar olmayasiniz?

neticede guc dengesizligi nedeniyle cok gaza getirmeyen bir mac olsa da, uzun suren canli mac izleme orucumu bozmam acisindan bayaa iyi oldu. ankara taraftari da elinden gelen gurultuyu yapti, macini izledi, birakalim alen besiktasa konsantre olsun.
  • ot bok için dünyanın gayretini harcayan organizasyon komitesi, en azından gönüllü çocuklardan 10-15 tane amigo organize etmeyi akıl edememiştir. tüm salonda tek bir davul bile yoktur. şu maçlara istanbuldan alen'i getir ne bileyim, ankaragücü seyircisinden 3-5 tane eli yüzü düzgün amigoyu ayarla. ama ne gerek var tabi.

bu arada turnuvadan 4-5 ay önce biletlerimi almama rağmen bana salonun en kötü yerinde bilet veren biletix'in de allah belasını versin diyorum. neyse ki uyanıklık yapıp maçı koltukları boş olan iyi bir yerden izleyebildim. bir sonraki maça davul alıp gitmeyi düşünüyorum. ankara'da nerde davul satıldığını bilen ve/veya tezahürat yapmak için maçlarda biraraya gelmek isteyen arkadaşlar varsa haber etsin.
  • sampiyonaya iyi bir baslangic yapmak ve moral kazanmak, ama herseyden onemlisi rezil olmamak (fildisi sahili basketbol takimi nedir lan?) adina kazanmamiz gereken mac.
  • drogba olsaydı bu maç daha farklı olurdu.
hesabın var mı? giriş yap