• saat 19.00'da ali sami yen stadı'nda başlayacak olan turkcell süper lig 31. hafta mücadelesi. şampiyonluk yolundaki en kritik maç, yenen takımın 3 puan değil 6 puan kazanacağı beraberliğin diğer takımları avantajlı konuma getireceği maç olacaktır ayrıca.

güzel bir pazar günü, süper bir mücadeleyle keyifli bir haftasonu geçirebiliriz.
  • 333. kısa dönemlerin kışlalarda izlemek zorunda kalacakları maçtır. kombineler çoktan başkalarına verilmiştir bile..
  • 333. kısa dönemlerin komutanlık saatinden kurtulabilirse "sokarım maçına, ayaklarım şişti yürümekten ben giderim yatmaya" diyerek seyretmeyi reddedeceği maçtır.
  • trak truk kramponların sahada çıkardığı sesler.. fuu fu pfup pfup diye nefesini ayarlıyor millet, ellerini duvara dayayan, fıtı fıtı hızlı olduğu yerde depara kalkan, zıplayıp dizlerini kendine çeken, boynunu sağa sola oynatanlar var, onlar profesyonel tabii, ben mi? ben altıma sıçıcam (sıçacağım olması lazım aslında da sıçacağım deyince anlamı değişiyor adamın sıçası varsa da sıçmaz , sıçacağım ne la!), stadın ışıkları 5 metre önümdeyken yirmibeşbin kişinin uğultusu göğüs kafesimi titretirken heyecandan patır patır altıma sıçıcam (sıçacağım).

anın tadını çıkarmam lazım aslında, mor formamı giymişim, 42 numaralı kramponumu bağlamışım, tekmelik mekmelik on numara topçu olmuşum , göğsümde bir arma var cayır cayır yanıyor dosta düşman ...

smpfımp servet napıyosun hocam ya tam kramponumun üstüne geldi yapıştı mınakoyim, otuz yaşımızda fırsat gelmiş kader bize gülmüş sezonun en önemli maçında yeşil sahalara ilk maçımızda ilk onbirde bir bilinmez bir sürpriz adam şaşırtmaç olarak çıkacağız ama adam lök diye bıraktı çatağı krampona, salladım falan ama yok kar etmiyor birader leblebi gibi duruyor orda.

uğultu artıyor, sabriyle arda bağırıyor hadi beyler hadi beyler. elimize bir pankart tutuşturuyorlar, öbür elimize birer çocuk veriyorlar. şu tribünlerin güzelliğine şu sahanın yeşiline bak ülen şu dünyaya bak be!

------------ekran bi kararsın, uğultu azalsın peyderpey. flaşbek olsun, fes başıma fes başıma------------------

gurbetten memlekete gelmiş, kaçak göçek idmana girmişim, kenarda -hey yavrum be aslanım arda, aha lan ayhana bak aha leo gene yedin la falan derken sabrinin yaptığı orta ayağıma gelmiş, istemdışı sağ ayağımın dışıyla yumuşatıp solumla geri vermişim (nasıl yapmışsam artık). karşımda bir adam beliriyor, kim? neeskens. geçti karşıma

-bak arkadaşım, bize dertlerden öyle bir dert geldi ki benim diyen futbolcunun ayağı tutmaz pası gitmez oldu, gönülleri ağırlaştı, koşmaz oldular, iki üç hariç sen gibi top tutan durduran vurduğu top nereye gider bakan adam kalmadı, anlaşılan o ki sen bileği kuvvetli gözü pek yiğitlerden bir yiğitsin. gel bizim takıma başla pazartesi

neyse ben aman efendim saman efendim dedikçe o bastırdıkça bastırdı
    -bak hocam, ben otuzuma gelmişim kareli gömlek giyer, o diyar senin bu diyar benim kablo sayar gezer bir mühendisim, halı sahaya bile çağırılmayan bir adamım dediysemde dinlemedi. eğildi kulağıma bir para söyledi, gözlerim yerinden uğradı.

meğer bu maç işinde bir para varmış ki, baki mercimek bizim proje müdüründen daha çok para kazanırmış, vay gelmişini gitmişini!
    ülen proje bedeli kadar para alan adam var be, adamın aldığı paraya boğaz köprüsünü ışıklandırıyorsun. bu kadar sene ağzımızı ayırıp izlemişiz, neler dönermiş haberimiz yok

------------ fes başıma fes başıma------------------

sahaya dizilmişiz, karın içeri-göğüs dışarı -hey yavrum galatasarayın cevval topçusu!

--------------------------aykut--------------------------

sabri----------neill---------------servet-------h.balta

-----------------eften--------ayhan-------------------

santos-----------------elano---------------------arda

------------------------baros----------------------------

ülen sahadan tribün ne güzel görünüyor be, insanoğlu çeşit çeşit; locasında oturanı da var, harçlığından kesip bilet alanı da var .seviyor adamlar. çıkar topumu oynarım, beceremesemde koşarım bayılana kadar, çalım yerim gene koşarım peşine
    niye; üstümde o arma var, tribünde evinde kahvede izleyen var, aldığın paraya yazık derler.
    en azından hakemden fazla koşarım.
  • geniş çevreleri alakadar eden güzide maç.
  • galatasaray'ın yatacağı maçtır
  • bize galatasaray'ın yatacağını düşünen gerizekalıların varlığını gösteren maç. lan galatasaray'ın şampiyonluk şansı var ne yatması mal mısınız arkadaş.
  • centilmen galatasaray'ımın bursaspor'u yenerek, penaltı çukuru kazıcıları şampiyon yapacağı maç.
  • galatasaray deli gibi oynayıp kazanmaya çalışacaktır. inşallah kaybeder, yeter ki fener şampiyon olmasın, gerekirse küme düşelim ama fenerbahçe bu kadar kayırmayla şampiyon olamasın lütfen.
hesabın var mı? giriş yap