• maç öncesi röpörtajlarda star tv spikerinin platini'nin sözlerini götünden çevirdiği final.

"...i arrived at 5 o'clock..." (saat beş gibi geldim stada diyor)
    - kendisi 5 dakika önce geldim dedi.

"...yes i scored but it was a tragedic final.." (heysel faciasını kastediyor)
    - 1985'te çok trajik bir gol atmıştım diyor.

"..since i played in italy i want milan just a little bit.." (italya'da oynamışlığım var, milan'ın kazanmasını biraz daha fazla istiyorum diyor)
    - sayın platini ortada bir maç iyi oynayan kazansın diyor.
  • ilginç bir not: maçtaki 11 gol de aynı kaleye atılmıştır.
  • liverpool'un maci burdan cevirmesi durumunda birakin istanbul'u isgal etmelerini, yarin sabah kralice'yi trt'den ulusa seslenis yaparken buluruz vallahi.
  • milanli topcularin ve hocanin gozlerinden "3-0 dan bu maci veririsek bizi milan meydaninda zikerler" ifadesinin okundugu mac..aha penalti
  • penaltı atışları sırasında liverpool kalecisi dudek'in yerel danslar sergilediği gözlenmiştir..
  • annemin didaktik sonuçlar çıkardığı maç.

-bak peynirsiz, adamlar 3-0 yenilirken maçı kazandılar. sen de biraz çalışsan neler yaparsın.
  • e: ertem şener; f: fatih terim

e: evet hocam milan hakkında ne diyosunuz
    f:valla ertemcim bir asırdır ben bir italyan takımının 3-0 dan sonra 3 gol yediğini görmedim.
    e:hocam peki liverpool için yorumunuz.
    f:valla ertemcim bir asırdır ben bir italyan takımının 3-0 dan sonra 3 gol yediğini görmedim.
    e:sayın terim ispanyol hakem nasıldı?
    e:anaaa takıldı adam, ersincim* ordan bi su getirsene.
  • 90 dakika sonunda, uzatma dakikalarinın başlama vuruşundan önce spikerin yanlışlıkla
    "şimdi top ve kaleci seçimi" dediği karşılaşma

gerard: abi siz güclü oldunu ya didayı bize verin...
    maldini: olmaz olm baştan söyleseydiniz...*
  • mac oncesi gosterilerde muhtemelen yine anadolu atesi bir gosteri duzenleyecek,
    sertab erener eurovision birincisi sarkisini seslendirip seyirciyi costuracak, halk oyunlari
    ve mehter takimi konseri ardindan yunuslar motorsikletleri ile gosteri yapip bu muhtesem
    karsilasmayi bir sova donusturecek.

(bkz: turklerin acilis ve toren klasikleri)

mac sonrasi gelen edit:
    seyredemedigim fakat okudugum kadari ile mukemmel bir organizasyona sahne olup, bana kapak olmus final maci.
hesabın var mı? giriş yap