• ulan ha bitti, ha bitecek, hakem uzatma göstermedi a.k, manu atana kadar maçı devam ettirecek, hadi bitsin anuna koyiim, dedirte dedirte bana 10 kilo verdirmiştir bu maç. biraz irdeleyelim bakalım;

maçın geneline baktığımızda ortada manu diye bir şey yoktu itiraf etmem gerekirse. adamlar zaten garantilemiş üst tura çıkmayı, niye kassın? nitekim, kısmen de olsa -kısmen diyorum çünkü ikinci yarıda manu'yu gördük- öyle oldu. beşiktaş golü attıktan sonra defansa çekildi, orada defansa çekilmenin mantığını çözemedim ben. ulan atmışsın bi tane, saldırsana. zaten ilk yarı yedeklerle sahadaydı manu. gerçi bu beşiktaş'ın değişmez huyudur, manu'yla alakası yok.

her neyse, ikinci yarı manu beklemediğim bir şekilde saldırmaya başladı. beşiktaş'ın yaşadığı talihsizlikler de bununla birleşince, beşiktaş kendi yarı sahasına hapsoldu. defans arada saçmalasa da görevini iyi yerine getirdi, keza orta saha da öyle. haa ayrıca, rüştü'nün burada hakkını vermek, o'nu her yerinden yalapşap öpmek gerek. 2 bariz golü çıkarttı. bizi ekran karşında yeniden diriltti.

son olarak, hakem uzatmaları işaret etmedi. ben mi görmedim bilmiyorum ama ertem şener'in de "uzatma x dakika" dediğini duymadım. dakikalar geçmek bilmedi, kaç dakika oynanacağını bilsen, bu kadar heyecan yapmazsın ama bilmiyorsun ki. elin gavatı 90+5'te, tabelayı kaldırıp "5 dakika daha a.k!" dese ne yapacaktık? şahsen böyle bir şeyin yaşanması olasılığını da düşündüm. düşünün yani o an hangi psikolojideyim. ama yiğidi öldürelim, hakkını verelim. fransız hakem dört dörtlük maç yönetti, ufak tefek hataları olmuştur ama hadi bu seferlik görmezden gelelim.

böyle güzel bir gün yaşattığı için beşiktaş'ıma teşekkürü bir borç bilirim. rüştü'nün her yerini öperim.
  • 20. dakkadan itibaren beşiktaş kanserinin nüksettiği ama şükürler olsunki rüştünün neşteriyle kanserin önemli bir kısmının bünyeden alındığı maçtır. ha kanser bittimi hayır ömür biter beşiktaş kanseri bitmez beşiktaşa olan sevdamız da asla sönmez.
  • bir manchester united'lı olarak beşiktaş'ı tebrik ettiğim maçtır.

"bir x'li olarak y'yi tebrik ederim" kalıbını bi de böyle deneyelim.
  • bu maç için, "yææ zaten mençıstır şeyolmuştu, hep gençlerle oynadılar, halı sahaya borçları varmış gelemediler" gibi, siksik muhabbetler yapanlar için, ekşibeşiktaş yazarı eser gökulu'nun enfes kolajı gelsin:

http://i0911.hizliresim.com/2009/11/23/3168.jpg

oldu mu el siki manyakları? lsdkfjdlskfjldsfjlsdkfjsl yendik ulan!!!
  • maçın bitimine 5 dk kala, yanlış duymadıysam (ki ses sonuna kadar açıktı) 3500 beşiktaşlının paslaşmalar esnasında oley çektiği bile olmuştur. old trafford gibi bi yerde manchester'ı böylesine ezmek, evet savunma oyunuyla bile olsa ezdik lan! bu arada her yerinden öpüyorum rüştü.
  • ooooo mooo yooo diyen ingiliz seyircilerine maç sonunda o yeah direkten ellerine verdiğimiz maçtır ayrıca. nasıl bir maç izleme insan 2 tezahurat eder lan ooo dan başka bi bok duymadım nerdeyse.
  • fink'in şutu gol olsa fenerbahçe maçının tekrarı oynanacaktı ama direkler izin vermedi.
  • bu maçtan sonra alex ferguson derhal istifa etmelidir. böyle bir takım düzeni, böyle bir savunma anlayışı yok.

ee mr. ferguson burası avrupa, benzemez ananızın premier league'ine.
  • giden gitmiş kalan takım benimdir düşüncesiyle gayet rahat izlemeye başladığımız bir maçın son 20 dakikasında yaşadığımız gerilim ve heyecan adamı mahveder yahu. aman ha, hoca ve başkan alınmasın üstüne bu galibiyeti. neyse yahu birkaç kötü adamı düşünmeden galibiyetin tadına varmak lazım. her şey bir yana inönü’deki son şampiyonlar ligi maçına bir umutla gitmek ayrı bir keyif olacak.
hesabın var mı? giriş yap