• bir el clasico daha gerçekleşerek 0-1 bitmesi muhtemel maçtır.
  • iki takım, hatta tüm takım taraftarlarının bir taraf hakkında nasıl "rahat kazanır", "fark atar" yorumları yaptığını anlamıyorum. fenerbahçe ideal 11'ini götürmüş, muhtemelen hepsi oynayacak. niang - stoch - dia - özer gibi hızlı ve akıllı adamları var. alex'i yazmadım bile. trabzonspor umut bulut'un premier ligvari kaçırdığı pozisyon gol olsa liverpool'u evinde devirecek belki. takımın başında kendisini 50 kere ispatlamış şenol güneş diye bir adam var. geçen sezon fenerbahçe deli gibi atak yapıp pozisyon bulurken iki kupayı da fenerbahçe'nin elinden almış.

nasıl bir futbol bilgisiyle, nasıl bir mantıkla "x takım fark atar", "y rahat kazanır" diyebiliyorsunuz, açıklarsanız güzel olur. ben tüm fenerbahçeliliğimle, trabzonspor'un kadrosuna bakmaksızın, avni aker'i ve şenol güneş'i düşündüğümde puan çıkarmanın bile zor olduğunu düşünüyorum. trabzonsporlu adam da fenerbahçe'nin volkan dışında tam kadro çıkacağından, hücumdaki pır pır adamlarından korkuyordur muhtemelen. e hani rahat maç?

ama güzel maç olacak, orası kesin. geçen sezonun iki finalini düşündüğümde güzel ve tempolu iki maç hatırlıyorum. aykut kocaman sürpriz yapar da stoch - niang - dia / özer - emre - mehmet ile 4-3-3 denerse enteresan şeyler olabilir. seneler sonra trabzonspor maçını sezonun son maçı olmasının burukluğuyla izlemeyeceğiz. güzel maç olacak, güzel..

edit: siraktan, sivil ve cakabo uyardı, dia götürülmemiş. bu durumda 4-3-3 için niang sağa, semih forvete geçebilir. ama ne kadar güzel olur bilemedim.
  • (bkz: yine mi)
  • neresinden baksan tam bir kumar olan maç.

allah belamı versin galatasaray, beşiktaş maçlarında bu kadar gerilmiyorum artık. 1996 şampiyonluğundan sonra zaten trabzonspor ve fenerbahçe arasındaki husumet, içten içe beslenen bunu size pahalıya ödeteciğiz intikamı, beni geçen sezondan beri yusuf yusuf attırıyor. bizim* için şu son yaşanan talihsizlikler olmasaydı elbette ortada bir maç olacaktı, hatta dostluk havası esecek maç olm bu. çünkü görünürde 1996 şampiyonluğundan sonra trabzonspor seyircisininin üzüntüsüne gösterdikleri saygı sebebiyle takımdan ali şen*tarafından uzaklaştırılan aykut kocamanı trabzon seyircisinin bir gıdım dahi sevmesi, aziz yıldırım ile sadri şener'in neredeyse askerlik arkadaşıymışcasına badilikleri falan.. daha ne olsun. bildiğin dostluk maçı.

ama değil işte!!!

bu gece uzun olacak olm besbelli.

liverpool maçından önce yok aklı orada olacakmış trabzonspor'un da bilmemneymiş de. yalan abicim. adamlar 90 dakika unutacak işte liverpool'u bizi madara mudara etmek için vur kır parçala bu maçı kazanuğultusuyla oynayacaklar işte.

fenerin kimyası bozuldu bir kere. antalyaspor maçı bir illuzyon olmasın bize. azcık onurumuz için savaşalım, bi güldürün şu taraftarınızın yüzünü. bu kadar çok travmayı kaldıramıyoruz artık. boşa gitmesin dilimizdeki şarkıların be fenerim. unutma! dünyayı yakarız senin için sampiyonluk gelince.

maç sonu: ah be fenerim. atsan atılmaz, satsan satılmazsın.
  • trabzonspor'un yine üstün oynayacağı maç. trabzonsporun son yıllarda avni akerde oynadığı derbileri incelediğimizde baştan sona üstün oynayıp genellikle mağlup ayrılma hastalığını görebiliriz. bu durum çoğu zaman beceriksizlik ve kolay gol yeme hastalığından kaynaklı idi. bu sene farkları kalecilerinin çok iyi olması ve dafansı takviye etmiş olmaları. bir de forvetde jaja oynamaya başladığında daha verimli olacaklarına şüphe yok. bu nedenler ve iki takımın şu anki kadro yapısı ve form durumu göz önüne alınırsa trabzonsporun daha üstün oynayacağını düşünüyorum. ama yener diyemiyorum, çünkü trabzonspor hala gol yollarında sıkıntı çekiyor ve fenerbahçenin en büyük özelliği pozisyon bulmadan gol atabilmesi.
  • aykut kocaman'ın alex ve stoch'u yedek soyundurduğu karşılaşma.
    alex'i anladım da stoch neden ?
  • onumuzdeki paok macinin telafisi yok. bu aksam aykut hoca her hamlesinde bunu hesaplamak zorunda. trabzon'da durum pek farkli olmayabilir ama ustlerindeki baski cok farkli.
  • trabzonspor'da yattara ve alanzinho ilk 11'de oynarken umut bulut ve burak yedektir.
  • fenerbahçe alex'siz kazanabilirse aykut kocaman elini kuvvetlendirir. fenerbahçe futbol takımında yeni bir devrin ilk maçı olarak anılır.
  • fenerbahçe'nin semih-niang ikilisiyle çıkacağı maç olacaktır. bu ikilinin oynamasına çok sevindim de alex ve stoch'un olmaması da kafaları karıştırmıyor değil. enterasan bir seçim olmuş. hadi hayırlısı...
hesabın var mı? giriş yap