• olayı, "o taşlar kürt halkının temsilcilerine dolayısıyla da kürtlere atılıyor" diye manipüle etmek isteyen, izmirlileri faşist ilan etmeye çalışan dallamalar var. şimdi merak ediyorum, benzer şekilde diyarbakır'dan da bir mhp konvoyu geçseydi halleri nice olurdu? bu soruya yürekten inanarak, "sessiz sedasız geçip giderlerdi" diye cevap verebilecek bir kişi var mı?
    dtp, mhp gibi etnik temelli siyaset stratejisini devam ettirdiği sürece; pkk'nın borazanlığını yaptıkça benzer tepkileri alacaktır. kendilerine taş atanların üzerine araba sürerek, taş atarak karşılık vererek aynı kaba sıçtıklarını fazlasıyla gösterdiler zaten. pkk'yla aralarına neden engel koyamayacaklarını gayet iyi anladım ben. bunlar demokratik açılım yapacaklar, bu topraklara barış getirecekler öyle mi?
  • izmir'den diyarbakır'a göçmüş insanların cumhuriyet mitingi yaptığını düşünün diyarbakır'ın ortasında. ellerinde türk bayrakları filan...

adamın anasını sikerler olm siz ne anlatıyorsunuz lan daha. neyi tartışıyorsunuz, hakkari'nin dağına çıkın da piknik yapın bakalım. doğduğunuza pişman ediyorlar mı etmiyorlar mı sizi?

hangi toplum hangi demokrasi lan sizin yaptığınız...

türk bayrağı yakmak mı demokrasi?
    teröristbaşına tapmak mı demokrasi?
    uyuşturucu alıp satmak mı demokrasi?
    silah alıp satmak mı demokrasi?
    gasp etmek mi adam öldürmek mi demokrasi?
    yol kesmek mi haraç istemek mi demokrasi?
    karıya kıza sarkmak mı demokrasi?
    turistik bölgelerde yılışkanlıktan tecavüze uzayan tavırlarla türk imajını sikip atmak mı demokrasi?
    kaçak elektrik kullanmak mı demokrasi?
    lastik yakmak mı polis taşlamak mı demokrasi?
    vurmak öldürmek mi demokrasi?

demokrasi isteyen toplum önce pisliklerini temizlesin de öyle gelsin bir zahmet.
  • çağdaşlık, demokrasi, hak ve özgürlük diye götünü yırtan çapsızlara karışı gerçekleştirilmiş eylemdir.
  • izmir'deki suç istatistiklerini incelemeden götünden element uyduranların ortaya çıkmasını sağlamış bazlama. burda atıp tutacağınıza sempatizanlarınıza insan olmayı öğretin biraz...
  • tanım: gazetelerden okuduğum kadarı ile, bütün dünya tarafından terörist olarak tanımlanmış bir örgütün bayrağının sallanması sebebiyle yaşanmış olay.

şimdi yıllardır sözlükteki türk kürt çekişmesi ile ilgili başlıklara tek kelime yazmamış birisi olarak ve dahi ahmet türk bana gelse samimiyetle partisinin politikasını anlatsa, "bak bu pür-ü pak partiden daha iyi işler yapacağız, yobaz değiliz bu ülkede beraber yaşıyoruz, herkesin iyiliğini istiyoruz" diye beni ikna etse ona bile oy verecek bir adam olarak bu tartışmaya dahil oluyorum.

bakın canım kardeşlerim herkesin siyasi partisini desteklemeye hakkı vardır. ister etnik parti olsun ister merkez partisi olsun. siyasi görüşlerini yasal çerçeve dahilinde yaymaya çalışmak, desteklemek, miting yapmak, her vatandaşın demokratik hakkıdır ve kutsaldır. daha önceleri sokaklarda (genelde seçim zamanları) dtp konvoyları gördüğümde yanımda laf atan, küfreden arkadaşlara, tanıdıklara yapmayın etmeyin ayıptır diye uyarmış birisi olaraktan lafımın can alıcı kısmına geleceğim:

herkesin demokratik hakları saklı olmak koşulu ile benim şehrimde, içinde yaşayan kürdü, çerkesi, japonu herkese hemşehri gibi davranılan izmirimde, 25 senedir en az 10 tane bomba patlatmış arkadaşlarımın akrabalarını, hemşehrilerimi, tanıdıklarımı katletmiş orospu çocukları topluluğunun bayrağını açıp bunun adına demokratik hak diyen köpeğin evlatlarını yakalarsam değil taş atmak, o bayrağı sopasıyla anasının amına sokarım.

parti desteklemekle, militanlarının hedef gözetmeden, kadın çocuk demeden bomba patlatıp insan öldürdüğü bir şehirde (unutulmuş sanıyorlarsa akıllarına şaşarım ki daha geçen sene kayınvalidemin evinden 500 metre ötede bomba patlatıp can aldılar) terör örgütünün bayrağını açıp, açıkça insanları tahrik etmek aynı şey değildir.

madem bomba patlatıp insan öldürdükten sonra (kendi etnisitene mensup insanların en rahat yaşadığı şehirde hem de) bayrağını açıp bağırmakta sakınca yok, e o zaman koduğumun demokrasi bülbülleri devletin içindeki (asker polis bürokrat) faşistler yada aşırı hassas bünyeler sizin şehirlerinizde operasyon yaparken adam öldürünce neden düşman oluyorlar?

devletin askeri, polisi görevini yapmaya çalışırken faşist, katil, soykırımcı oluyor; gerilla sizin kendi evinizden sonra en rahat yaşadığınız şehirde masum halkı bombalayıp can alınca demokrasi kahramanı oluyor,terör örgütünün sembolu saygı gösterilmesi gereken demokratik hak oluyor öyle mi?

ulan iki yüzlü itler, ulan şerefsizler; yaşınız yetmiyor, pipinizle oynamayı son 7-8 senede bırakıp dünyaya gözleriniz açıldı diye bu ülkede siz kısa pantolonla gezerken, o demokrasi kahramanı dediğiniz köpeklerin yaptığı katliamlar unutulmadı. ben daha orta okuldayken kemeraltında patlayan bombalarla arkadaşlarım yaralandı, akrabaları öldü. bana ne lan senin demokratik hakkından it (ppk'yı kastediyorum) sen devletin resmi kolluklarını, binasını taşlarken, ülkenin bayrağını yakarken hak ta ben benim şehrimde hiç günahı olmayan insaları bombalayıp, bilerek ve isteyerek katleden örgütün bayraktarına saldırınca mı faşistlik?

bi siktirin gidin. gerçekten barış, özgürlük eşitlikse derdiniz göte göt demeyi öğrenin!

ps: pkk ve yandaşlarına bu kadar laf soktuktan sonra kimse zannetmesin ki kolluk kuvvetleri içindeki vatandaşlara eziyet eden, öldüren pkk'yı var edecek sebepler yaratan hayvan evlatlarına destek çıkıyorum. demokratlık dediğin şey ampul liboşları yada tarafın kuyruk acısıyla terör bayraktarı olmuş çakma aydın yazarları gibi işine geldiği yere vurarak yapılmıyor. herkesin hakkı eşittir kutsaldır. yaşam hakkı bu hakların en kutsalıdır: nasıl amacını aşıp can gereksiz can alan polisin, askerin hesap vermesini istiyorsak, bu hakkı en bilinçli şekilde planlayarak bombalayarak masumların elinden alan teröriste terörist demesini de bilmek gerekir.
  • pkk'lıları çok incitmiş olay. çok üzülmüşler, kırılmışlar. http://www.beyazpencere.com/…ar-tartisti-19286.aspx

haklılar da aslında. taş atmayı kendilerine has bir protesto şekli sanıyorlar. bir devletin milletin tümüne attıkları taş dönüp kafalarına gelince niyeyse çok şaşırıyorlar. şaşırma, milletin sabrını da taşırma. yıllardır attığın o taş geri gelip kafanı yarınca da bağırma.

izmir'in aydın zihniyetini, yurtsever bilincini göstermesi bakımından yerinde olmuştur. emperyalizm maşası işgalci ve bölücü unsurlara karşı gösterilen ilk tepki de değildir ayrıca. (bkz: hasan tahsin)*

o pkk çaputlarını sallarsan, abdullah öcalan denen teröristbaşı'nın lehine slogan atarsan, izmir gibi cumhuriyetin tam göbeğinde yer alan bir ilde pkk yanlısı gövde gösterisi yaparsan her türlü tepkiye de hazırlıklı olmalısın. kandil mi orası aq, türkiye burası. yok öyle pkk'lı propaganda.

halkın teröre, terör destekçilerine, terör örgütüne doğal bir tepkisidir bu. bu halk olan biteni fark etmiyor mu, otobüsün üstünde gerdan kıran/zafer işareti yapan pkk'lıları görmüyor mu sanıyorsunuz?

dtp istanbul arnavutköy ilçe teşkilatı'nın teslim olan pkk'lılara destek vermek için düzenlediği yürüyüşte, türk bayrağı açan esnafa "şerefsiz, akıllı ol" vb. diye bağırıldığını bu millet bilmiyor mu zannediyorsunuz? http://www.beyazpencere.com/…ana-saldiri-14045.aspx

türk bayrağı gerginlik yaratıyormuş bunlarda. olm burası türkiye ve türk vatandaşları da istediği yerde özgürce türk bayrağını açabilir. rahatsız mısınız nesiniz? o türk bayrağı ki 5 asırdır altında yaşıyorsunuz. ahde vefa erdemine, beraber yaşama hak ve hukukuna bu kadar mı uzaksınız? önce pkk bez parçasını indireceksiniz. sonra bu milletin bir ferdi gibi davranacaksınız. şımarık emperyalist kuklalar gibi değil, dün dtp konvoyuna tepki gösteren izmir'li kürtler gibi de adam olacaksınız.

yoksa içinizdeki türkiye cumhuriyeti ve türk milleti kininizde boğulup yokolacaksınız!
  • "konuyla ilgili sosyoloji, psikoloji, siyasetbilimi, antropoloji literatüründe, linç sözcüğünün daimi refakatçisi: güruh. değersiz kalabalık, ayaktakımı, sürü. linçin öznesi olduğu kadar nesnesidir de güruh. linç girişimcilerini illa bir lumpenler toplululuğu, azgın bir fanatik kitlesi, tutunacağı bir dal, bağlanacağı bir değer kalmamış kopuklardan müteşekkil bir kara kalabalık olarak tasavvur etmeyin. elbette, böyle bir kitlenin linçe celp etmesi bilhassa kolaydır; 'böyleleri' eşiği kolayca geçebilir, kırıp dökebilirler. ama unutulmasın: linç eylemi, ona kalkışanları, ona kapılanları güruha dönüştürür. linçi yapan güruh olduğu kadar; güruhu yaratan da linçtir. linç deneyimi, girişim ve ajitasyon 'aşamasından' itibaren, kitleyi kalabalık içindeki insanları güruh haline getirir. güruhlaşmanın meyli, linçedir.

linçin insanı dehşete düşüren, düşürmesi gereken yanı budur. insan topluluklarının güruhlaşması... av güruhuna benzemesi... yırtıcı hayvan sürüsüne benzemesi... barbarlaşması... insanlıktan çıkması...

linç en aşikâr medeniyet kaybıdır. linçin sıradanlaştığı, kolektif bir utanç yaratmadığı, infiâl uyandırmadığı bir toplum, toplum olma vasfını yitiriyor demektir." tanıl bora- türkiye'nin linç rejimi
  • bize tarihin tekerrürden ibaret olduğunu bir kez daha göstermiş olaydır. bir önceki ülke işgalinede ilk tepki izmirden gelmiş, ilk kurşun izmirden atılmıştı. (bkz: hasan tahsin) ha o zamanki emperyalist ingilterenin piyonu yunanlılar. ha şimdiki amerikanın kuklası dtp-pkk. yanlız bu sefer şöylesine ters bir durum var. o zaman işgal batıdan başlarken ilk kurşun atılmıştı. bu sefer doğudan başladı ama bizim öküz milletin aklı ancak işgal izmire dayanınca başına geldi. şimdi sıkıyorsa ankarada izmirde mersinde falanda bir deneyin bakalım. pkklının dtplinin bütün gelir kaynakları her türlü pislik mafyası olarak bu büyük sehirlerde zaten. kendi memlektimizde türk olduğumuzu dile getirmeye korkar hale getirildik çoktan .

elin pkklısı onbinlerce insanını öldürmüş zafer işaretleri ile sınırdan içeri girerken adamı orda affetmek için ayağına hakim gönderen bir devletin vatandaşı. sana (bana) her şey müstehak!
  • bu vatanın taşı, bu toprağa hainlik edene atılır, bu toprağı vatan bilene atılmaz.
  • insan olanı rahatsız etti elbet ki taşladı; olmayan da böyle demokrasi gösterilerinde bulunuyor.
    not: taşlamak insana yakışmayan kötü bir davranıştır.
    ancak insana yakışmayan milyonlarca eylem örgüsü içinde yaşanan hayatlar tarafından kötülenince veya yüceltilince anlamsızdır.
hesabın var mı? giriş yap