• azerbaycan'ın 1 isimli kanalından cayır cayır izlediğim maç, gardaş spikerin yorumlarıyla.ne desımart var ne dijitürk, ne logo, ne altyazı.men kavganıza sokayım özümde.aybalam.aha kapıcı tuttu.
  • ilk defa bi' maçta futbolcular veya taraftarların kavgası yerine yayıncı kuruluşların kavgasını izliyoruz canlı olarak çit çit ptüüh

edit: cnbce taraftarıyım
  • maçı digitürk ten izleyenler ikinci yarıda bütün ekranı kaplayacak şekilde dsmart logosunu da izlemektedir.

dsmart yetkililerine sormak isterim, biz ki yıllar öncesinde şaşı bakarak cine5 şifresini çözen insanlarız yer miyiz böyle küçük oyunları ???
  • daha çok digiturk ve d smart arasındaki mücadeleyi izlediğimiz müsabaka. bir satranç müsabakası misali, iki dijital platformun hamlelerini kronolojik olarak sıralarsak,

- maçtan bir gün önce, televizyonu açar açmaz, sağ üstte "tnt test yayına başlayacak, yarın saat 20'de fenerbahçe - steaua bükreş maçını 54. kanaldan izleyebilirsiniz" dedi.

- ertem şener 21 ekim 2009 wolfsburg beşiktaş maçı boyunca, "maçı şifreleyeceğiz, sadece d smart ve tnt yayınlayacak, uydudan ve başka dijital platformlardan izleyemeyeceksiniz" diye kafamızı sikti...

- internet sitelerinde, karşılıklı yayınlarsın, yayınlayamazsın kavgası yapıldı.

- herkesin merakla beklediği restleşme sonucu, maç digiturk'de başladı, 2. dakikanın sonuna doğru görüntü takıldı ve hep beraber "hassiktir be" dedik.

- tam d smart şifreledi derken, görüntü tekrar geldi, hep beraber "nihoho" dedik.

- "bu maçın bütün hakları d smart'a aittir" altyazısı eşliğinde, emre tilev "digiturk yasadışı iş yapıyor, yasal yollara başvuracağız" şeklinde ilk yarı boyunca kafamızı ütüledi...

- bir ara "conax şifreleme" gibi birşey yazan siyah ekran geldi. tekrar hassiktir çekip, görüntünün gelmesi ile tekrar "nihoho" dedik.

- iki takımda ` :digiturk`` :d smart` devre arasında soyunma odasına çekildi.

- karşılaşmanın ikinci yarısı, altta digiturk'ün siyah üzerine-beyaz yazı ile "izlemekte olduğunuz yayın digiturk tarafından yasal mevzuata uygun olarak yayınlanmaktadır." yazısı ve d smart'ın ekranı kaplayan, yarı saydam hayvani logosu ile başladı.

- ilerleyen bölümlerde, karşılıklı altyazılar ve dev d smart logosu gidip gelirken, ekranın sol üst köşesinde, d smart kullanıcı kodu gibi birşey yayınlandı. digiturk bu hamleye karşılık ekranın aynı yerine siyah bant çekti. d smart'da ilgili kodu ekranın ortasına aldı.

- yer yer, "bu kart bu kullanıcıya ait değildir", "üyeliğiniz bu kanalı kapsamamaktadır" gibi bağlantı hatası ekranları çıktı, emre tilev digiturk'e saydırmaya devam etti.

- tam oldu oldu, ekranın üstünden de yazı geçirin demişken (ki üstyazı oluyor sanırım bunun adı), d smart altlı üstlü yazılar geçirmeye başladı.

bu tartışma büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde de devam edecek. futbolseverlerde kesilmeler, altyazılar, logolar vs. dolu bir maç için küfretmeye devam edecek.
  • maçı noter huzurunda kaydediyorum. seyir keyfimi baltaladığı için dsmarta dava açacağım. aranızdaki sorun sizi ilgilendirir. ben ayda çuvalla para ödediğim kanalda gösterilen yayını izliyorum. hanginizin haklı olduğu daha belli olmadan keyfimin içine sıçamazsın. birazcık alma isteğim vardı dsmartı, o da kalmadı bu densizlikten sonra...
  • bu maçı yayınlayan tnt zaten açık kanal normal antenlede izlenebiliyor. digitürkten de izlenebiliyor. niye sadece d smart tan izlensinki ha sadece d smart ın şifreli kanalı olur anlarımda bu ne şimdi tnt zaten açık bir kanal. ayrıca maçı yayınlayan digitürk'ten allah razı olsun.
  • şu an izlemek için,

digiturk kumandasından açtığım kanalda

yanda-test yayını yazısı
    ortada-ekranı kaplayan d-smart reklamı
    altta-digiturk'ten "hacı rahat ol,izle" yazısı bulunmaktadır..

photoshop olsa bu kadar komik olamazdı..
  • hayatımda ilk defa digitürk abonesi olduğuma memnun olmamı sağlayan maç. tüm uyarılarımıza rağmen, bir başka dijital platform falan. aydın baba'ya sölicez sizi, ühüüü. maçımızı yayınlıyorlar ya. ahaha korkunç bişeyyy. maçı bıraktım bunları takip ediyorum.
  • tnt maçı verecek diye bir gün önceden digitürk'te bir üst pakete geçen kendimi buradan yılın enayisi ilan ediyorum. hani süper paket üyesi olmayanlar tnt'yi seyredemiyodu lan.
  • benim de televizyonun altına el yazısızya "gidin başka yerde atışın" yazarak tartışmaya katılmak istediğim maçtır.
hesabın var mı? giriş yap