• okumayanlar için özet geliyor:
    n.a: ekşi sözlük pis, kaka ve bok sizce de öyle değil mi?
    s.k: değil.
  • n.a.: genç insanlar mı bunlar? tanıyor musunuz onları?
    s.k: hepsini tanıyorum, teker teker her birini, çok iyi piçler var aralarında.
  • -siz ölsenize
    -iyi günler
  • alenen sorulan provokatif sorulara sakin ve mantıklı cevaplar verdiği için, ssg'yi tebrik ettiğim röportaj. o sorulardan en az birine ya ben lan neyse bi şey demiyorum demek gerekirdi bence.
  • bu röportajla birlikte zaman gazetesi internet sitesinin pr stratejisini öğrenmiş olduk.

--- spoiler ---

"n.a.: bu olayın başka davaları da tetikleyeceği gibi bir korkunuz var mı? yoksa keşke daha çok davalar açılsa, kendimizden daha çok söz ederiz. bu bizim pr stratejimizin bir parçası mı dersiniz?"

--- spoiler ---
  • mantık çerçevesinden uzak abuk sorular finalı sözlüğünüz kaç sayfa diye bitirseymişte bari toplu bi intihar zirvesi ayarlardık.
  • nuriye akman'ın saçma sapan sorular sorduğu bir röportaj olmuş. ssg de durumu gayet iyi kotarmış bence. öyle salak sorular var ki röportajda ben o sorulara "sana ne" der geçerdim.
  • (ara: gülüşmeler)
  • hep aynı sorular, hep aynı yanıtlar gibi görünse de, bu röportaj bize röportaj yapmanın inceliklerinden olan "kişiyi köşeye sıkıştırıp, ağzından laf almak" hususunda artık her yolun mübah olduğunu ve ssg'nin, soruları soran ne tür bi insan olursa olsun sabırla cevap verebilme yeteneği olduğunu gösterdi.

gerçi nasıl bir ortamdı bilmiyoruz tabii.. deri koltuklarda oturup, hafif müzik eşliğinde üzümlerini yudumlarlarken yapılmış olup, tamamen bize böyle sert gelmiş olabilir.
  • iyi röportaj, kötü röportaj kıstasları nedir bilmiyorum ama bence bu hiç olmamıştır. daha doğrusu röportaj gibi olmamıştır. sanki adam sanık sorguya çekiyor. suçlamalar söz konusu, ilginç. sonuna da krema niyetine saçma bir inci muhabbeti dönüyor.
hesabın var mı? giriş yap