• link ölmüş editinin de editi: http://inciswf.com/1269236582.swf

swf'ler ölüyor, yuutup adresini koyayım da "neymiş bu ya" merakını gidermiş olayım.

https://youtu.be/acqwx1itcto
  • beşiktaş'ın sisten yararlanarak 15 kişiyle sahaya çıktığı ve bunların 4'ünün ibrahim üzülmez'in formasını giydiği karşılaşma..valla bak, içerde adamım var.
  • 3.golden sonra bana 8 subat 2003 kocaelispor beşiktaş maci'nı hatırlatmış maçtır.

o maçta beşiktaş 84.dakika'da 5-0 öne geçince lucescu takımını uyarmış ve pas yapmalarını artık gol atmamalarını söylemişti. atakan kurt maç sonunda bunun nedenini sorunca luce "onların da bir hayatları, aileleri var" şeklinde cevap vermişti.

7 yıl önce 6-0'lık galibiyet alıp bunu hala hatırlatan zihniyete selam ederim.
  • fenerliyim ben. maçları yakından takip ederim. bir sabah kahvemi içip, discovery channel'da "international football holigans" isimli belgeseli izlerken bir galatasaray maçında çekilmiş görüntülerimi dahi izlemişliğim var.

bu maç hakkında tek bir yorum yapabilirim sanırım. fink! o nasıl bir şut? nasıl bir zamanlama? nasıl bir görüntü? helal olsun! ırzıma geçsen daha makbüle geçerdi.

yıllar öncesinde bir gol atılmıştı la liga'da. izledik takdir ettik bugüne kadar. mendieta isimli tsubasa'nın eski takım arkadaşlarından bir tanesi atmıştı bu golü.

gaizka zabala mendieta'nın muhteşem golü için;

http://www.youtube.com/…yu51oqb_pxg&feature=related

şimdi de fink'in golüne bakalım;

http://www.youtube.com/watch?v=byhoagj3wug

iki gol arasında ki 7 farkı bulan adama, bir adet frigidare marka çamaşır makinesi, uğur derin dondurucu ve kenwood marka ekmek kızartma makinası vermeye hazırım.

iki tanesini ben yazayım;

1- mendieta'ya orta direkt kornerden geliyor.
    2- mendieta topu tam çatala takıyor topu.

ben başka bulamadım.

fenerimde yenilirse böyle oynayan takıma yenilsin zaten.

edit:link
  • beşiktaşın güzel futbolunun meyvesini verdiği maçtır. şöyle yorumlar duyabiliriz gibi...

- beşiktaş nasıl sikti bizi ?
    - amımıza koydu amımıza
    (cinsellik içermeyen küfür)
  • kazım bu maçta akıllıysa hayat dersi alsın bari, 8taş demekle olmuyor, bugün beşiktaş rıdvan'ın da kabul ettiği gibi 3. golden sonra atmamak için maçı oyaladı, ama işte liverpool gibi takımlar affetmiyor böyle yakalayınca, hayat işte, sen de böyle kötü duruma düşüyorsun ama rakibin sana saygı duyuyor, bazısı da acımadan 8 atıyor, galibiyeti falan geçtim 8 diye dalga geçen kazım ve lugano yüzleri varsa utansınlar biraz
  • besiktasimin yogun sise ragmen(!) tamamen sansiyla(!) top oynamadan(!) nasil olduysa(!) fenerbahceye 3 tane gol atarak(!!!) galip geldigi mactir. eminim ki sis olmasaydi(!) ve emre sakatlanmasaydi(!) hatta kazim kazim kirmizi kart gormeseydi(!) ve en onemlisi ugur inceman 3. golu ofsayttan(!) atmasaydi nolcakti merek ediyorum. ha birde yendikleri zaman ortalarda fink(!) atan fenerliler su anda nerde cok merak ediyorum...

ps: bu entri ile zamanin otesinde yeni bir zafer(!) daha ekleyecegim...
  • rıdvan dilmen'in bile bütün sinirine rağmen yorum yaparken "beşiktaş karşısındaki takıma saygısı yitirmedi maç boyu.. milat olmuştur derbiler açısından" demiştir bu maç için.. ama salya sümük ağlayan bazı fenerbahçeli dostlarımız hala eziklik, büzüklük, büyüklük kavgasındalar.. ulan 3-0 yenilmişsin; sus, edebinle otur.. geçen sene de kupa finalinde 4 yemiştin.. gene aynı laflar.. hala bik bik..

konuşacaksan da adam gibi cümle kur! geçen sene bu takımın ikinci yarı itibari ile 8 paun geriden geldiğini de yaz kenara.. çok canın acıdıysa eğer, kusmadan önce git bi büyük aç,iç.. iyi gelir.. derdi tasayı unutturur..
  • şimdi bu fenerbahçe bu maçın favorisiydi ya,
    dediler ki fener favori, alır bu maçı.
    almak deyince,
    almak o kadar kolay değil;
    çok derin alış gücün olacak,
    3 yesen de ağlamayacaksın.
    bakın beşiktaş affı olmayan bir takım,
    fenerbahçeye kadıköyde kalecisiz koymuşlar.
    bu tecrübe de beşiktaşa kocalık görevi olarak geri dönüyor.
    hem de zahmeti olmadığı için,
    skorlar alıp başını gidiyor.
    tam beşiktaşın tarzı.

beşiktaş taraftarı zaten biliyordu, fenerliler de teyit etti.
  • şimdi bir alakasızın gözünden maç sonuna bakalım:

taksimdeyim. saat 12 mi ne. mecidiyeköy'e metrobüsle dönmek için metroya biniyorum. yanımda kız arkadaşım. her yerden beşiktaşlılar bağırıyor. "laylaylay." metroya koşuyoruz kız arkadaşımla. aşağı iniyoruz. beklerken bir anda etrafımızı fenerliler sarıyor. ben üzgün sinirli gelirler diye beklerken, bir karnaval havası. dışarıda 3-0 beşiktaşın yendiğini duydum ama herhalde yanlış duydum diyorum. adamlar bir eğleniyorlar ki sormayın.

metro geliyor. metroya tezahürat yapıyorlar. yuhalıyorlar. kapılar açılıyor. metroya ite kaka biniyorlar, kahkahalarla. metro kalkıyor manyaklar metroyu bildiğin sallamaya başlıyorlar. biz binmiyoruz, dışarıdan izliyoruz. gözlerime inanamıyorum. hani her türlü aptallığı yaptıklarını gördüm de fenerbahçe taraftarının ama "metro'yu sallamak" nedir abi? manyak mısınız?

sonraki metroya bindiğimde de yapılan anonsla insanlığımdan utandım. "lütfen metroyu sallamayınız!!!". dünyanın neresinde metroyu sallamayınız diye anons yapılır yahu? güler misin ağlar mısın?

metroyu sallamak nedir arkadaş?
hesabın var mı? giriş yap