• maçın henüz başlarında ceza sahasında yerde kalan ve penaltı verilmeyen, dos santos'un pozisyonuyla ligin ilk yarısında fenerbahçe'nin kayseri'ye 2-1 yenildiği maçta verilen penaltı arasındaki 7 farkı, onu da geçtim tek farkı bulana ödül veriyorum.

edit: o maç 2-1 bitmiş diye kalmış aklımda, 1-1 bitmişti, uyaran arkadaşlara teşekkürler.
  • "uçmayı bilmiyorsan tribünde işin ne?" pankartı açılarak 14 mart 2010 galatasaray ankaragücü maçındaki olaya gönderme yapılmıştır.
  • alex, özer ve mehmet kötüydü. mehmet biraz uğraştı, bir şeyler yaptı ama kanat değil bu adam. deniz yerine mehmet ortada oynasa, özer sağda oynasa, vederson da solda oynasa çok daha iyi bir fenerbahçe izleyebilirdik.

alex çok durgun olunca, ayağına gelen topları bile tutamayınca göbekten gidemedi fenerbahçe. kanatlardan zaman zaman etkili geldi ama bir türlü güiza ve alex'i buluşturamadı topla. güiza'nın müthiş golü fenerbahçe'yi ve hakemi kurtardı.

hakemi diyorum, çünkü müftüoğlu santos'un penaltısını veremedi. 1 kasım 2009 kayserispor fenerbahçe maçında carlos'un ceza sahası dışında yaptığı ve ceza sahası içine taşınan müdahalenin aynısını yapıldı santos'a. ama fenerbahçe lehine penaltı çalmak günah bu ligde. 2006'dan ve el değmemiş temiz bir lig istiyoruz'dan beri bu böyle. hatırladığım tek istisna ise deivid'e geçen sezon verilen bir hatalı penaltı. o da herkesin hafızasında, çünkü fenerbahçe'ye haksız penaltı verilmişti. oysa daha iki hafta önce givoanni dos santos'a verilen ve en az anelka'nın eli kadar skandal olan gudik penaltı galatasaray maçı 4-2'ye getiremediği için unutuldu bile.

emre'nin hareketi kırmızı kart falan değil. sarı kart doğru. mehmet topuz'a verilmesi gereken bir sarı kart var. andre santos'un ikinci pozisyonuna da penaltı verilebilir ama formasının üstünde lacivert var. o yüzden o pozisyona penaltı beklemiyorum.

pozisyon bulamamasına rağmen pozisyon da vermiyor fenerbahçe. lugano bu takım için çok önemli. savunmanız iyi olunca alex kötüyken bile bir gol atıp kazanabiliyorsunuz. alex formdayken çok daha iyi olacaktır. dediğim gibi (bkz: #18482988), ben fenerbahçe'nin çok puan kaybedeceğini düşünmüyorum.
  • fenerbahçemizin ilk yarıyı 0-3 yenik kapadıktan sonra, 2. yarı skoru 4-3'e getirerek kazanacağı ve bu skorla beraber sezonun geri kalan maçlarında coşup, şampiyon olacağı maçtır.

biraz fazla uçtuk ama eskiler güzeldi be...

(bkz: mazisini arayan adam)
  • doğma büyüme fenerli olan şahsımın şükrü saracoğlu'nda izlediği ilk maç olarak tarihe geçendir. ne skoru, ne hakemi hiç biri umrumda değil. o havayı kokladım ya ölsem de gam yemem. dünya gözüyle alex'i, semih'i (ısınırken de olsa) gördüm.

ha; guiza'nın kariyerindeki en güzel gollerinden birini attığı maça denk gelmem de benim şansım olsa gerek.
  • guiza'nın bu golü sanırım avrupada haftanın golü olacak düzeyde kaliteli. tabi olay tv olayı olduğu için güzel açılardan çekilmiş olması da önemli idi. digitürk yayıncılıktaki 17. yılında bunu da başardı. şutu atanın sırtını görecek şekilde şutun atılma açısında bir kamera gerekliydi; sonunda koymuşlar. neyse ligimizi pek takip edemiyorum ama guiza'nın birinci sınıf golcü olmadığını söyleyebilmek zor.
  • gaziantepspor'un river plate formasiyla çıktığı maç.
  • alex ve güiza'nın rolleri değiştiği maç olmakta ilk yarı itibariyle. gerçekten garip şeyler oluyor.
  • daum tum turkiye'ye son haftalarda diyor ki amac mac kazanmaksa bir sekilde kazanirim. fenerbahce iyi oynadigi (hatta cok iyi oynadigi) maclarda puanlari dagitirken, kotu oynadigi maclari kazanmaya basladi. aslinda bu durum super ligin kalitesinin kisa bir ozeti. bu ligde iyi futbol oynayip sadece kasimpasa, antalya gibi takimlara mac kazanabilirsiniz. (hucum futbolunu onplanda tuttuklari icin) guiza'nin mukemmel golu olmasa bile fenerbahce bir yerde golu atip yine maci 1-0 kazanacakti. gaziantep'in 90 dakikada yarim pozisyonu bile yok. hakem falan bu macta bahane. bu ligde basarinin formulu cok basit. daum da buyuk ihtimalle bunun farkinda; ama onun da icine sinmiyor bu oyun. mustafa denizli bu hafta kasimpasa macinda sadece bir hucumcu fazla oynatti ve iki puandan oldu besiktas. sozun kisasi defansif futbol super ligde basari icin yeter. fenerbahce'nin su anda maclari tek farkla kazanmasinin tek nedeni, defansif futbola yeni gecmis olmasi. orta saha ve hucum hatti oyuna alistikca maclar daha farkli olabilir. tabi bu saatten sonra alissa bile ligin sonu geldi. bana gore bir takim oyun stilini sezon basinda belirlemeli ve ona gore takimi kurmali. tabi ki bu olay ulkemizde transferi yoneticiler yaptigi icin imkansiz gibi birsey.
  • antep kalecisinin çoluğu çocuğu var mıdır diye düşünmeden koydu guiza.. öyle bir vurdu ki..
hesabın var mı? giriş yap