• neye ugradıgımızı yeni yeni idrak edebildigimiz anları icinde barındıran gün.
  • elbetteki doğumgünüm.
    her sene 1 mayısta hava güneşlidir, 3 mayısta hava güneşlidir; ama 2 mayısta illa bir en azından muhakkak kapalıdır -ki sağanak halinde yağmur yağdığını da gördü bu gözler. her sene bunu, melodik bir şekilde söylene söylene "gökler ağlıyordu, ben doğdum diye" şarkılarla espriye boğsam da, benim için hep güzel bir gün oldu 2 mayıs. ama bu sene durumlar değişti, duydum ki justin bieber veledi, geri kalan 364 gün dururken, gelmiş bugün konser verecekmiş.
    la uşak, başka gün mü kalmadı? zaten burada hava kapalı ve depresyonik bir ortam var, henüz kimse arayıp kutlamadı, üye olduğum forum siteleri dışında (düşün bankalar bile henüz mail atmadı) ve bir bakıyorum nedir, o velet gelmiş, konser varmış, bir olaylar olmuş havaalanında. haberler hep onunla dolu...
    bir yürü git allah'ını seversen, bir yürü git 2 mayıs, git benden uzak ol! yeter artık da. bu sene aldım mesajını, tamam daha da iyimser olmayacağım. gökler ağlıyor ben doğdum diye, ona da tamam; ama yeter artık da.
  • günaydın 2 mayıs sermaye bayramı. sabah sabah katılım ne kadar yüksek ve bütün yollar açık; üstelik vapurlar, trenler, metrobüsler harıl harıl çalışmakta, galata köprüsü çük gibi durmuyor mesela...

günaydın şirketlerdeki takım ruhu, ürünün kutsallığı, yeah performans çılgınlığı ve rakipsiz ve benzersiz oluşun o muhteşem yalanları...

günaydın iş görüşmesine gidecek olan acının ekmeksiz evlatları, yüreği telaş içinde pır pır atan genç kızlar, sitiv jobstan ne eksiğim var diyen delikanlılar...

günaydın yalnızlığımıza derman cep telefonları, insan yüzünden çok daha fazla gördüğümüz monitörler, teknolojik evrimle elimizde oluşan fareler...

günaydın serbest piyasa, kim kime dum duma, oh my god borsa, faiz, tahvil. günaydın elin parası dolar, günaydın gerdek gecesinin has damadı benjamin...

günaydın "bu milletin a.koyacağız" diyen gürbüz işadamları, iktidarın işediği havuzda yüzen; telefonlarda ağlayarak bokunu yiyen medyanın patronları...

bugün, 2 mayıs sermaye bayramı.

copsuz, gazsız, tomasız; topunuza lot, hisse senedi, teşvik kredisi olsun!
  • heykelci, mimar, mühendis leonardo da vinci'nin öldüğü beri yandan doğmak için güzel bir gün.
  • 1 mayıs gösterilerinde o gazla acısı hissedilmeyen darbeli yerlerin acısının yavaş yavaş ortaya çıktığı gün.
  • david beckham'la ortak doğumgünümüz..düzenleyeceğimiz ilk partiye yazarından okuruna bütün sözlük ahalisi davetlidir..
  • işe başlama yıldönümüm. bugün itibari ile 10 yıldır çalışıyorum. on yılda iki farklı oda değiştirdim.
  • morluklar ve şişliklerden yatakta geçen gün. süper olay.
  • sözlükten doğum günümü kutlayan insanları da görüp bir ayrı duygulandığım gün olmakta kendisi şu an benim için.. ayrıca yanımda olan dostlarıma da teşekkürü borç bilirim..
hesabın var mı? giriş yap