• kuvvetle muhtemel çoğunluğunun ilk cep telefonu nokia 3310'dur. misal ben.
  • son kurtarılmış nesildir. bunlardan sonra gelen 90'lılardan bi sikim olmaz.
  • yıl itibariyle 22 yaşındadırlar. bilgisayar çağında doğmayıp ona sonradan adapte olmaları müthiş bi avantajları gibi görünse de unutulmamalıdır ki 30 yaşına sadece 8 yılları kalmıştır. genelleme yapacak olursak; sokakta oynamayı, cipsten taso çıkmasını, atariyi, pazar akşamları haftalık banyo yapmayı, oraleti ve 90'ları özlerler. izel-çelik-ercan üçlüsünün dağılış efsanesine tanık olmuşlardır. onları bir arada görmeye alışık 80'ler çocuklarına oranla izel'i ve çelik'i ayrı ayrı görmeye daha alışıktırlar. tarkan gözlerinin önünde 'mega star'laşmıştır. hatta onla "unutmamalı" klibi televizyonda dönmeye başladığında "ehe heee küpe takmış erkek" diye dalga geçmişlerdir. götlerinden bez yeni düşmüşken, trt'nin kapandıktan sonraki renkli ekran görüntüsüne http://www.google.com.tr/…:429,r:0,s:0&tx=137&ty=76 ve akabininde bitmek bilmeyen "bııııııııııııııııııııııııııppp" sesine bakıp bakıp anlamlandıramayarak iç çekmişlerdir. uyku vaktinin çoktan geçmiş olduğu farkettirir aynı zamanda bu görüntü. çizgi film denilince akıllarına hala 3 boyutlu animasyon filmler değil; tom&jerry, bugs bunny, arı maya vs. gelir. ne kadar inkar ederlerse etsinler onlar birer 'kral tv' çocuğudur, mtv değil. mtv ile ergenliklerinde tanışacakladır... bu çocukların anneleri henüz yeni patlak vermiş çernobil faciasından dolayı onlara hamileyken çay ve benzeri karadeniz gıdalarını tüketmemiştir ki beyin özürlü çocuğu olmasın ama işe yaramış mıdır bu çözüm tartışılır...
  • '90 sonrası doğan insanlara ''seksenler ne güzeldi azizim'' diyenleri çıkabiliyor. onları dikkate almayınız.
  • çocukluk yıllarını doya doya, ergenliklerini ferah ferah, gençliklerini gani gani, yetişkinliğe geçiş dönemini siyasi siyasi yaşayan nesildir. tam "hayat ne güzel lan nihahahay" dedikleri yıllarda büyük bir kültürel ve siyasi dekadans ile karşı karşıya kalıp ziyadesiyle dumura uğramışlardır.

içinde bulunduğum güruhtur. nerede o eski vs. vs. diyen, "önceden buralar hep tarlaydı" diyen son nesil olacaktır.
  • çoğu 27 yaşındadır henüz ve 30'a daha üç sayıyorlardır.

haklarında genelleme yapılabilecek tek konu da; basit bir çıkarma işlemi ile yaşlarının

2017-1989=28

olarak bulunmasına gıcık olmalarıdır.

bunu genelleyebilirim de mi gençler, siz de benim gibi kızıyorsunuz?

ekim doğumluyum olum ben 0_0
  • içinde bulunduğum ve bence mutasyona uğramayan son jenerasyon.

kızmayın ama, bana mı hep böylesi denk geldi bilmiyorum; 91 ve sonrasındaki nesillerde bir evrim yaşanmış gibi. ne oturup doğru düzgün sohbet edebiliyorlar, ne de bir fikir beyan edebiliyorlar. sanki dejenere olmuş, farklı bir yüzyılda yaşıyor gibiler. bir de, acayip iriler yahu.

darwin olsa, "genler çok bozdu" derdi heralde. hayırlısı be darwin...

edit: imla
  • atariden ps3'e, sobalı evden kalorifer'e geçen o neslin çocuklarıdır.
  • 82'de rossi'yi
    86'da maradona'yı
    90'da final maçında sağ ayakla panaltıyı atan solak brehme'yi seyretmemiş,
    94'de ilk penaltılarla biten italya-brezilya finalini hatırlayamaycak kadar küçük insanlardır.

evet ben halit kıvanç bildiniz
hesabın var mı? giriş yap