• farkli kazanacagimiz karsilasmadir...
    yunansitanin fransaya 71-69 yenildigini hesaba katarsak ve de fransanin ispanyadan 20 sayi fark yedigini dusunursek
    biz de ispanyayi 63-60 gibi bi skorla yenmistik,
    demekki 25 sayi bir farkla kazanacagimiz musabaka olmalidir
    (bkz: duz mantik)
  • bizden çok toronto raptors yönetiminin tutuştuğu maçtır.
  • "maç nasıl kaybedilir" dersi verdik, emeği geçen herkese teşekkürler.

bir ara "oh be" dedirten hidayet'in üstün çabalarını ayakta alkışlıyorum. en kritik anlarda 3 top kaybı yaptı. öne geçme şansını aptal bir şutla harcadı. teşekkürler hidayet. bu takım nasıl ilk turda sayende coştuysa, ikinci tur ve çeyrek finalde de sayende sıçtı. en kocamanından teşekkürler. toronto'da mvp olsan ne sikime bu saatten sonra.

normal sürede maçı uzatmaya götüren ender, maç bitimine 9 saniye kala, 1 sayı gerideyken sallana sallana topu getirdi, son saniyede de orta sahanın biraz ilerisinden 3'lüğü salladı. teşekkürler ender.

semih, tam toparlandı dedik. en önemli maçta yine rezalet oynadı. teşekkürler semih.

serbest atışları normalde hiç atmıyor olsa eyvallah, ama en azından attığının yarısı kadar sokan ömer aşık'a airball attığı için ve dandik yunanistan takımının o kadar rebound almasını seyrettiği için teşekkürler.

pivotu dışarda topla buluşturup üçlük bekleyen zihniyete teşekkürler. sadece bu maçta değil, bir çok maçta içerden dağıtma imkanı varken, bok gibi 3lük yüzdesine rağmen sürekli üçlük sallayıp
    maçı hediye eden strateji sahiplerine binlerce teşekkürler.

bu kadar dandik (balon) bir yunanistan'a karşı maç kaybetmek gerçekten özel çaba gerektiren bir olaydı. yine maçın başında yarrak gibi oynayarak yunanlılar'ın rebound almalarını seyrettik. maç sonunda da adamlar bir sürü topu hediye etmişken yine de ısrarla maçı kazanmaya gayret etmedik. teşekkürler, gerçekten.

kararları için ayrıca bir yorum yapmayacağım, ibnenin önde bayrak sallayanı, ana bacı hal hatır sorduğum hakemlere teşekkürler.

şu anda sinirden elimin ayağımın titremesine sebep olan herkese teşekkürler.
  • tanjevic'in tarlası yanan bir çiftçi edasıyla dizlerini dövdüğü, kahreden, masada dönen bizans oyunlarını çıldırarak izlediğimiz maçtır...

nerenizden çıkardınız o 4 saniyeyi anlamadım ki arkadaşım!
  • uzatmanın bitimine yaklaşık 1 dakika 10 saniye kala çok açık ve net bir şekilde "kural hatası" yapılmış bir avrupa basketbol şampiyonası çeyrek final maçıdır. canlı izlerken tekrar gösterim olmadığı için hiç kimse gibi benim de anlayamadığım "acaba murat murathanoğlu'nun dolduruşuna mı geliyoruz?" diye düşündüğüm, şampiyona resmi sitesine göre de tartışmalı hücum aslında çok basittir: 24 saniye hücum süresi dolmasına yaklaşık 4 - 5 saniye kala "afro yunanlı" oyuncuya top gelmeden "özbek türk" ersan topa sağ eliyle dokunmuş (tek elle dokunmak takım olarak topa sahip olmak değildir, dolayısıyla 24 saniye geri saymaya devam eder), topa tekrar "afro yunan" ile mavi beyazlılar hakim olmuş, 24 saniye dolduktan sonra da 2 sayılık bir basket atmışlardır. bütün türkiye milli takımı emin bir şekilde sağ ellerini omuzlarına götürerek "24 saniye süresi doldu, basket geçersiz"hareketi yaparken yunan coach 44 dakika boyunca yaptığı gibi iki elini yana açarak açık açık hakemlerden yardım dilenmektedir. hakemler şaşkın yüz ifadeleriyle masaya gelip birşeyler konuşurlar (ki müneccim olmaya gerek yok: "24 saniye dolmadı, basket geçerli desek biraz ayıp olacak; kuralı uyugulayıp süre doldu geçersiz desek yunanlılar hakemlik hayatımızı bitirir, türklerinse birşey yapacakları yok, en iyisi 4 - 5 saniye verelim --ki o da ersan'ın topa dokunduğu anda kalan süredir ---) derler, "basketbolda olmayan" bir kuralı uygulayarak, 24 saniye geriye işlerken savunma oyuncusunun topa dokunduğu anda kalan süreyi hücum takımına kenardan oynatarak "skandal" bir kural hatasının altına imza atarlar. basketbol kurallarına göre zaten iki olasılık vardır; ya türkiye 2 sayılık basketi yemiş vaziyette pota altından veya 24 saniye süresi dolmuş, basket geçersiz vaziyette kenardan (yaklaşık kendi üçsayı çizgisi hizası) oyuna başlamalıydı.
    bu çok açık kural hatasına itiraz etmeyip (bitiş düdüğünden sonra belli bir süre içinde takım kaptanın imzaladığı bir itiraz formu veya dilekçesini maç gözlemcisine verilir) hadi sonuç değişmez ama aşırı fahiş bir kural hatası yapan hakem üçlüsünün ceza almasımı dahi sağlayamayan bir de değil iki (genel m. harun erdenay, idari "manager" barbaros akkaş) ağabey ve kardeşimin de ne işe yaradıkları sorusunu da gündeme getirmiş olup, milli takıma klasman maçlarında, yunanistan'a ispanya karşısında fransa'dan beter rezil rüsva olmalarını dilerim.
  • basketbol takımının başında fatih terim olsaydı biz bu maçı kazanmıştık. o meşhur 24 saniye pozisyonunda yunanistan takımı hakem masasında okey oynarken etrafta tek bir türk bile yoktu. fatih terim olsaydı, mümkün değil rahat durmazdı. icabında oyundan atılırdı lakin o topun öyle kullanılmasına izin vermezdi.maçı yöneten üç hakemin yahut fiba yönetiminin açıklayamayacağı bir karar verildi. ya ikilik vereceksin süre dolmadı diye yahut süre doldu diye topu türkiye'ye vereceksin böyle bariz bir durumda orası yangın yerine çevrilmeliydi.

bizde de ne kader varmış arkadaş. futbol takımının hocası hakemlere huzur vermez, basket takımının hocası hakkını aramaz.
  • lan oglum, lan oglum. beni ilk defa milli bi' mac sonucunda aglattiniz lan. her seferinde diyorum ki, yok arkadas ben irkci bi' insan degilim, hala degilim, yunan kardeslerimizi de severim ,sevmem degil, ama tum bu milli maclarda bu hakemler bizi niye sevmiyor lan? gunahimiz ne ki bizim? niye yapiyonuz la bunu bize? yine mi agliyim lan ben simdi..
  • hidayetin dunyada kosmak yerine, uzayda yurumeyi tercih etmesinin zamani gelmistir. oha be!!
  • spanoulis'i durdurabildiğimiz taktirde kazanacağımız maçtır.

(bkz: sinan guler)
hesabın var mı? giriş yap