• maç sonunda ramiz dayı'nın volkan demirel'i karşısına alıp: "mesele topu götünle kurtarmak değil yeğen, mesele sene sonunda götü kurtarmak" dediği maç olmuştur.
  • hangi takımlı olduğumuzu unutalım bugün;

"hepimiz bursalıyız" dicem ama çoğu zaman tehlikeli bir söylem oluyor.

fikrinden çok fikirsizliğine tanık olduğum memleketimin insanı doğru dürüst derdini bile anlatamıyorsun.

(biraz sevinç, biraz hüzün,biraz da garip bir gün bugün)
  • trabzonspor defansının felaket oyununa rağmen, kaleci onur kıvrak'ın tek başına kopardığı maçtır. ayrıca bursaspor'un şampiyonluğunu isteyen bir beşiktaşlı olarak trabzonspor'u destekleyen şahsımı hayatımda en çok heyecanlandıran birkaç maçtan biri olmuştur. fenerbahçe üzülmesin, fener her zaman şampiyon olur, ama bursa bir daha bu fırsatı yakalayamayabilirdi. ayrıca şenol güneş yılların acısını çıkarmıştır fenerbahçe'den. ona da helal olsun.
  • maçı izlerken son dakikalara doğru yanımdaki biri "bence fenerbahçe maçı satmış" dedi. kendisinin, üzerindeki sarı lacivert formasından fenerbahçeli olduğu anlaşılıyordu. adamın yüzüne baktım. tedirgindi. sonra başımı eğdim ve tefekküre başladım.
  • ne zaman adam oluruz sorusuna; "adam gibi oynayıp şampiyon olamadığımız zaman takımı tribüne çağırarak tebrik edebilecek bir seyircimiz olduğu zaman" cevabını vermemize neden olmuş maçtır.
    tribün yakan, sokakta polisle dalaşan, oraya buraya saldıran, sadece kazandığında senin yanında yer alabilen ezik insanların fenerbahçeli galatasaraylı beşiktaşlı olmasının bir anlamı yok...çünkü "anlamsız"...
  • 100 yılda 1 olacak bir olayın, 4 yıl arayla 2. kez gerçekleştiği maç.

o değilde, bir intikam ancak bu kadar kanırta kanırta alınır abicim. önce 30 yıl sonra "bu sefer aldık" dedikleri türkiye kupasını, şimdi de şampiyonluğu aldı ellerinden. şenol güneş bu akşam itibariyle ramiz dayıyla ezel'i üstüste koyup hoplatmıştır. helal olsun yeğeeen helaal.
  • bursaspor'un teknik direktoru futbolcusu her mikrofon uzatildiginda tranbonspor'a tesekkur ederken aklima su hinzir soru geliyor: acep saracoglu'nda yapilan besiktas gol atti anonsu dogru olsaydi ve fener besiktas sayesinde sampiyonlugu alsaydi besiktas'a bir tesekkur eden cikacakmiydi. saniyorum hepimiz cevabi az cok tahmin ediyoruz.

bir de televizyonda cildiran, yakip yikan fenerlileri goruyorum, keyfim katmerleniyor. arkadas sen olayi bu kadar buyuttukce fenerli olmayan cogunlugun hazzini daha da arttiriyorsun. bu gozu donmus guruhu izleyen herkes eminim benim gibi "bu senede eglence fenerbahce" diyerek tatli tatli gulumsuyor*. ofkenden bu basit gercegi de goremiyorsun, yazik valla*.

not: gs'liyim. tamam bu sene erken havlu attik, fener kadar bile olamadik ama hadi gelin itiraf edelim, bunun tuttugun takimla cok alakasi yok. bugun yasadigimiz su coskunun "fenerli olmamak" kadar basit bi formulu var. yani bu sene basariz olduysak fener'in dustugu su aci tablonun keyfini cikarmyalim mi! yine denizli macinda fener sampiyonluktan oldugunda (baska bi takim da degil) direkt biz sampiyon olmustuk. artik inanip inanmamak size kalmis ama ben o gun de su ankinden daha fazla bir keyif yasamamistim.
  • maçtan sonra bioxcin firmasının borsadaki hisseleri tavan yapmış. şirket borsaya yaptığı açıklamada, bu maçı kadıköy şükrü saraçoğlu stadında izlediğini kanıtlayan fenerlilere ücretsiz saç muayenesi ve de bir senelik ücretsiz şampuan vereceklermiş. valla büyük hayır.
hesabın var mı? giriş yap