• süper bir konser olmuş, kulaklarımızın pası silinmiştir.

editleme : salt angel parçası bile insana kendini gerçek bir müzik şöleninde hissetirebilmiştir.
  • alanda bi ara cem yılmaz ellerini arkasında birleştirmiş sağa sola bakınarak volta atıyordu ve kız tuvaleti sırası 1 kilometreye yaklaşmak üzereydi, tuvalet kabinlerine peçete sokmak yasaktı (muhtemelen klozetler tıkanıyor diye) bu yüzden içerdeki emir kulu temizlikçi abla ve kadınlar arasında paso kavga çıktı, ayrıca sıra beklemeye dayanamayıp erkekler tuvaletine giren 3 kız güvenlik güçlerince apar topar dışarı çıkarıldı, bi güvenlik görevlisi "buraya girme hakkınız var mı sizce???" diye bağırıyordu
    ırak ve iran'ın petrol rezervleri, meksika körfezine sızan petrol ve bp'nin yıllık geliri karşılaştırıldı, yunanistan'ın dış borçlarının dolar cinsinden değerinin antik yunan nüfusunun 20 katı kadar olduğu vurgulandı ve özgürlükle ilgili bi takım güzel şeyler yazıldı çizildi.
  • (bkz: atlas air)..
  • konser gerçekten güzeldi zaten methiyeler yazılmış üstlerde ama alanda özkan uğurdan bahsederken 5 dk geçmeden arkamda özkan uğuru görüp fotograf çekilmem bu konseri benim için daha güzel yaptı diyebilirim . . ayrıca konser alanında dikkatimi çeken diğer isimler cahit berkay, cem yılmaz ve kaan sezyumdu..konser için bir ekstra not daha: bazen arkadaki kayan yazılar şarkılardan daha çok seyircinin ilgisini çekti ya da benim etrafımda öyle bi kitle vardı... sonuç olarak güzeldi gidenlerin pişman olmadığı bir konser olmuştur.
  • konser sonrası yorumlarını görünce bana başka bir başka birşey mi dinledim endişesi yüklemiştir. kısa ve net; osuruk gibi konserdi.

edit: girişteki izdiham inanılmaz bir gerginliğe sebep oldu, tadımız kaçtı. tuvaletlerde keza sinir stres yuvaları haline gelmişti. bu kadar mı zor giriş çıkışı düzenlemek ve işeyecek yer tahsis etmek. ben böyle konserin içine tükürürüm, bir daha da kuruçeşmeye gitmem.
  • 2008'dekinden kat kat daha iyi bir konserdi bence, şarkılar, düzenlemeler (bence teardrop çok tatlıydı), vokaller ve konser öncesi martina topley bird'ün tadımlık dinletisi.
    tabii ki burada da sadece muhabbet etmek, ona buna laf atmak için gelmiş bir topluluk bulunuyordu, muhtemelen kendi aralarında anlaşıp önlere stratejik noktalara konuşlanmışlardı ve dinlemek isteyenleri deli etme çabası içindelerdi... hıhı. (bkz: son yılların konser izleme anlayışı)

iyiydi iyi.
  • coşkusunun bir kısmını ilgisiz dinleyiciye kurban vermiş olsa da, gayet leziz bir konser ve yedeği alınası bir gece olmuştur.*

büdüt: giriş izdihamında iç organlarımızın yer değiştirmesine neden olan organizasyon harikasına da buradan... umm, sevgiler. evet.
  • biletini son gune birakmis insanlar icin daha igrenclik otesi bir konser olmustur. ana gisede ki biletix rezaleti ve son gune kalan yigilma tam anlamiyla igrenclikti. kim nasil ve ne sekilde bunu reva gorduyse izleyiciye yaziklar olsun.

biletix giseleri son gun bilet satmayip herkesi konser mekani onunde ki giseye yonlendirdi ki bu zaten garanti'nin son gun atagiyla iyice cosacagi belli olan kapida bilet kuyrugunu tavan yaptirdi. tabi yuzlerce kisiye 5 tane bilet gorevlisi dustu ki ben stad kuyrugunda boyle izdirap gormedim. en sonunda bankamatik makbuzuna imza attirip iceri almayi kabul ettilerde o massive attack dinlemeye gelmis modern kitle cirkeflesmeden olay cozuldu.

massive attack icin zaten soylenenler belli, beklentilerimi fazlasiyla karsilayip ustune makas aldilar yanagimdan oyle gonderdiler. del naja'nin mavi marmara gondermesi gayet yerindeydi ki ondan da boyle bir tavir beklenirdi. adamin bir tek nufus cuzdani eksik onun haricinde tam bir turk olmus, daddy g'nin ise daha calismasi gerek turkluk konusunda, yeri geldiginde bu izleyici onu da bagrina basacaktir bir turk gibi eminim. playlist yerinde ve kararindaydi 2 bis ile gayet doyurdular hayranlarini. sanki biraz daha kalabilirlermis gibi boburlenmeler vardi ama adamlarin cevre konusunda ki hassasiyetleri akla gelince sanirim mazur gorulecektir.

kanimca yazin en iyi konseri buydu kapida ki giris rezaleti haricinde, massive attack'a sevgilerimi ve saygilarimi sunar, garanti ve biletix'e koc tassagi yollarim.
  • mavi marmara'dan gazze'ye, aşk-ı memnu'dan demet akalın'a, bp krizinden youtube yasağı'na zihnimizi meşgul eden her şeye değinen inanılmaz bir konser oldu. 2008'le karşılaştırması ve detayları zaman içerisinde gelecek. şu an için ise sadece şunu söyleyebilirim: en son 2008 massive attack konserinde gözümden yaş gelmişti, bugün devamını getirdim.
  • arkadan geçen yazılar konseri baya eğlenceli hale getirdi ve bence massive attack yine ne kadar muhteşem olduğunu kanıtlamış oldu kısa ve öz bi şekilde
hesabın var mı? giriş yap