• federerin bu maçta yaptığı sayıyı nerden öğrendiğini merak edenler için:

http://www.youtube.com/watch?v=stxyvgcnz3m&nr=1

hıncal abim federer adam değil demişse bi bildiği var.
  • 2. setin 11. oyunundaki süper rallide oyunu resmen bıraktı djokovic. evet bıraktı.

şimdi izlemeyenler ya da unutanlar olacak: djokovic file önüne geldi. federer passing shot denedi olmadı. ardından o da servis çizgisinin gerisine geldi. ikisi de filede sayılır yani. bir djokovic vuruyor bir federer. bir djokovic vuruyor bir federer. böyle böyle pinpon gibi 5-6 karşılıklı top oldu. ve ardından djokovic zor da olmayan topa vurabilecekken, evet ben bile vururdum o topa, vurmadı ve oyunu bıraktı. hem de kıcını o kadar yırtmışken yaptı bunu. hayır, başka biri bunu dese inanmam, "lan adamın pozisyonu uygun değildir, sakattır vs vs" filan derim ama abicim adam aynen bıraktı oyunu ve raketini karnına sokup arkasını federere ve topa döndü. sayıyı da federer aldı.

hayır, ne bekliyor ki bu adam anlamadım. amerika açıkta yarı finaldesin, sette durum 5-5 ve federer e karşı oynuyorsun. elini kolunu sallaya sallaya yenmeyi mi bekliyorsun? valla çok sinirlendim, sırf entry gireyim diye açtım bilgisayarı. adam resmen oyunu bıraktı, pes etti. lan nadal böyle bir şeyi yapsa, yapmaz kesinlikle ama hadi yaptı diyelim, adam yediremez, maç sonunda dayar şakağına 14lüyü. kalınbına tüküreyim senin djokovic. adam bellemiştik seni.

bu kafayla bu maçı zor alırsın artık. töbe töbe. çok sinirlendim şimdi. aklıma geldikçe çıldıracak gibi oluyorum.

edit: al işte yazıyı yazarken, servis kırıldı. ikinci set de federer in oldu.

edit büdüt: mesajlardan sonra tekrar izleyince gördüm, biraz yüksek bırakmış son topu. şansı kalmayınca bırakmış. ama o görüntü yine de hoş değildi.
  • bu maç biterken saat 3'e geliyordu sanırım. ertesi günü iş güç vardı belki ama ben bir maçın 5 sete uzamasını hiç bu kadar istememiştim. federer'in kusursuzluğuna karşı djokovic'in mücadelesi, çaresizliği ve muzipliği. unutulmaz gerçekten.

federer'in o malum sayısını izliyorum da hala, top nerdeyse yere değdi değecek, oraya raketi nasıl soktun, o alçaklıktan, o açıdan böylesi bir vuruşu nasıl çıkardın be adam diye soracak oluyorum, soramıyorum. federer bu, saçmalama.
  • herhangi bir yazarın internetten izlemem adına link göndermesi için yalvardığım maç..

edit: iste oyle bir sey ' e teşekkürler...
  • 28 yaşında 15 grand slam, dile kolay... zaferin doruklarında bir isim, maç öncesi röportajında kendisinden 3 yaş büyük eşinden övgüyle söz ediyordu, ikizlerinin önünde oynayacağı maçın hayalini benim de bünyeme yerleştirdi. kortlarda böyle bir asaleti görmek adeta ruhumu okşuyor, hayata dair tebessümler federer ile artıyor artıyor...
    maç mı demiştik? öyle bir sayı attı ki federer, üzerine söyleyecek söz bulamıyorum. bugünün fondaki şarkısına yerleşiverdi: (bkz: keyifli bir gün)
  • öyle bir sayı aldı ki federer ilk defa maç bitmeden güldüğünü gördüm. online izlerken chatboxta hep bir ağızdan unbeliavable, amazing, great kelimleri bir anda geçti. hatta bir tanesi he is god bile yazdı. müthiş.
  • sen git 6 wimbledon, 5 amerika açık, 1 roland garros, 3 avustralya açık kazan, sonra bacak arasından winner alınca mahalle arasındaki maçlarda namustan gol atan çocuklar gibi hopla zıpla. olmadı federer, yakışmadı.

(bkz: namustan winner)
    (bkz: federer adam değil)
  • az önce gördüğümüz şey gerçekten oldu mu diye sordurtmaktadır. gerçekten az önce fileye arkası dönük federer bacak arasından bir winner mı yaptı?
  • 7-3 lük tie-break sonucunda fedex ilk seti aldı. daha atak görünen federer. djokovic baseline oyununu tercih etmekte.

bu arada izlemek isteyenlere yardım boynumuzun borcudur.
hesabın var mı? giriş yap