• deniz çoban'ın kendini gerçekten çoban, düdüğü de kaval zannettiği dakikalar yaşıyoruz. sürekli üflüyor
  • guiza'nın guiza'lığını yaptığı maç.
  • lugano, güiza tamam da, alex niye kart görmüştür anlamak zor. zira net yayınından üst üste 3-4 kere izledim, fiziki bi hareket göremedim hakeme karşı. takım kaptanının hakeme sözlü itirazda bulunması kart gerektiren bi hareketmiş, onu öğrendim bu maç sayesinde.

ayrıca bursasporlu sağ kanat oyuncusunun sanki bacağı kesilmişçesine bağırarak ve baldırını tutarak kendini yere attığı pozisyonda düdüğün çalmasını takiben 3 saniye içinde kalkıp ceza sahası içine koşması da gözlerden kaçmamıştır.
  • hakem gayet olağan maç yönetirken, fenerbahçeli futbolcular 3-4 pas arka arkaya yapamayıp topu kontrol edemedikçe sinirlendiler. bunun üzerine bursalı oyuncu ile lugano kayarak çarpıştı. bursalı oyuncunun kayarken ayağı yerdeydi, fakat lugano ayağını yüksekte tutarak topa daldı. hakemin bunu gözeterek kontrolsüz ve sakatlayıcı hareketten lugano'ya sarı kart çıkarmaya hazırlandığını gördük. fakat o anda 3-4 fenerli birden hakemi iteleyerek adamın geriye doğru sekmesine neden oldular ve bu hareketlere tek bir kart gösterilmedi. sadece lugano ile geçişti. sonradan normal bir faul verdi hakem ve buna sinirlenen guiza topu eline alıp yere vurarak havalandırdı. buna dünyanın her yerinde sarı kart verilir.

bu esnada hakem kartla guiza'ya yürürken alex hakemi tutup kendine doğru çevirmeye kalkmış, lugano'ya gösterilmek üzere olan kart sırasında yaptıklarına benzer bir hareket yapmıştır. bunun üzerine alex de hakemi iteklemekten kart görmüştür. (düzeltme: alex hakemi çok da iteklememiş fakat itiraz üzerine kart görmüş galiba, fakat haksız bir kart değildir)

az önce de kazım kazım kasten savurduğu bir tekme nedeniyle sarı kart görmüştür.

fenerbahçeli futbolculara 2 sarı kart az gösterilen maçtır. fakat taraftarlarının da herhalde futbolcular gibi gözü dönmüş olacak ki hakemi kontrolü kaybetmekle suçlamaktadırlar.
  • hakemin 31. dk ya kadar olan kartlarini degerlendirirsek eger lugano nun kirmizi gormesi gerekirken sari gordugu, alex in hakemi silkip itmekten, guiza nin topu sinirle yere vurmaktan, kazimin ise rakibin ayagina tekme atma cabasindan sari kart gordugunu soyleyebilecegimiz mactir. bir tek luganonun kartinda insafli davranmistir hakem.
  • taraftarların hakemden önce kendi takımındaki oyunculara bakmasını tavsiye ettiğim maç. adam gibi oynamak yerine tekme tokat dalmayı seçtiler 10-15 dk boyunca. bunun cezasını da görmüş oldular.
  • alex de souza ile fenerbahçe 1-0 öne geçiyor.
  • alex'in temiz bir golüyle öne geçti fener. agresifleşmeyince de oluyormuş demek ki.
  • ilk kapak alex'ten geldi. dakika 42.

bi kapak da bana gelmesin, adam gibi oynayın lan! ://
  • ivankovun hediyesi gol ile fenerbahcenin 1-0 öne geçtiği maç...
hesabın var mı? giriş yap