• kimi yerlerde hakkındaki yorumları ve sözlükteki entryleri okuyunca başka bir ülkede falan yaşadığımı sanmama sebebiyet vermiş olaydır...

- madem hepiniz şiddete karşısınız, lanetliyorsunuz, dünyanın en barışçıl insanlarıyız:
    - hergün onlarca kişi birbirini hangi ülkede bıçaklıyor ?
    - en ucuz meselelere hangi ülkede millet birbirine kurşun yağdırıyor ?
    - töre cinayetleri, terör eylemleri , göz altında ölümler hangi ülkede oluyor?
    - resmi kurumlarda, okullarda, sokakta dayak vakaları nerede yaşanıyor ?

doğru türkiye'de değil !?!? tabi ya çünkü hepiniz şiddete karşısınız...
  • gördüğüm kadarıyla ekşi sözlük ve klonlarında coşkuyla kutlanmakta olan olay.

(bkz: aferin)
  • ekşi sözlük'teki bir takım yanaşmaların, sempatizanların "halkların kardeşliğine atılan yumruk", "yapılır mı bu", "faşistlik" diye nitelendirdiği olay.. yalnız şöyle bir durum var..

ahmet türk'e yapılan bu saldırıyı "insan insan'a bunu yapar mı" tandanslı mesajlarla milliyetçi, sinirli ve toplum olarak dolmuş insanlara "faşist" damgası vurulurken silvio berlusconi'nin ağzının burnunun kırılması adlı başlıkta, o çok barışçıl toplumumuz bu olayı resmen taşak muhabbetine döndürmüş, burayı vurguluyorum çok çok çok az yazar tarafından bu olay kınanmıştı.

kısacası, her daim mazlum edebiyatından hoşlanan, yaptıkları saçma sapan eylemleri, cinayetleri "ezilmiş olmanın verdiği bir refleks" olarak savunan o sempatizanlar; kendilerinin hiç de uzak olmadığı "şiddet" ile karşılık görmesi üzerine; yaygarayı koparması, üstüne üstlük ultimatom vermesi ayrı bir komiklik.

suçlu yumruğu atan kişi falan değil, ortada iki suçlu var;

olayların buraya gelmesine sebep olan "kürt faşistleri" ve onlara gereken cezayı veremeyenler. halk da kendince tepkiyi böyle gösteriyor işte...
  • 12 eylül sonrası dönemde aynı adama askerlerin (bildiğimiz türk askeri, hani atatürkçü, çağdaş filan) uyguladıklarının yanında esamesi okunamayacak şiddettir.

(bkz: ahmet türk/@mehmet ordekci)
  • bdp ve ahmet türk ne kadar bölücüdür bilmem ama bu gençin yumruğu çoktaaaaaaaaaaaann bölmüştür memleketi hayırlı olsun. geçmişteki kürtleri görmezseniz gelecekte kürdistanı görürsünüz demiştim bir entirimde. vay sen nasıl tehdit ediyorsun demişti birileri. ben olacağı söylüyorum. siz kürt gençlerinin yaşadığı onca cezaevi, işkence mahkumiyete rağmen hala adaletin saçma sapan tecellisine direnen bir kürde yumruğu atacaksınız.

ben size söyleyeyim samsum kimlik kartıyla artık diyarbakırda sadece özel tim olarak dolaşabilirsiniz. yazııık hakkatten yazık, bir ingilizin bir ara hindistanda sadece asker olarak gezebildiği, bir amerikalının ırakta sadece asker olarak dolaşabildiği günlere getirdiniz ülkeyi. anlaşılan münferit bir olay da değil, içinin yağları eriyen bir çok sözlük genci de atıldı ortaya. sonra bölücü kim oluyor tartışalım. ulen denyolar ulan öküz soyu, bir ülkeyi bölmek istiyorsan ver gazi ver gazi, alttan alta yansin ülke. sizden daha bölücüsü var mi?

geçmiş olsun hakkatten geçmiş olsun. ahmet türke değil lan, siz faşolara. bölmeyelim bölmeyelim derken insan kendisini yumruklar mi afedersin. ama tam da öyle oldu.

neyse karadeniz uşaklari böldürmediğiniz çoğrafyada rahat rahat gezebilmeniz için devlet dileriz bol bol özel tim kadrosu açar.

salaklik başa bela
  • buna sevinen ne kadar kişi varsa maldır, oksijen israfıdır. bunların hepsini kalkış zamanı en yakın olan uzay mekiğine doldurup uzayın sonsuzluğuna uğurlamak bugün ve yarın için yapılabilecek birinci dereceden insanlık görevidir.
  • yıllardır masaya vurulamayan yumruğun, ilgili adrese teslim edilmesidir. kınamadığımdır.

not: ergen değil 30 yaşındayım, avare değil iş güç sahibiyim, gerekirse faşistim... ha bir de galatasaraylıyım lazım olursa diye.
  • olayın video görüntülerinde elemanın teki bağırıyor: "şerefsizler! haysiyetsizler! bu mu kardeşlik!" diye, ben gümekten ölüyorum.

ulan onca insanın, çoluk çocuğun, yaşlının gencin kanına giren, kalleş pusularla, sokak ortasında, araçlarda patlatılan bombalarla, öldürülen, parçalanan, yakılan, sakat bırakılan o kadar masumun sorumlusu olan terör örgütünü desteklerken, eleman temin ederken içi cız etmeyen sefiller şimdi çıkmış, "şereften, haysiyetten bahsediyor, hani kardeşlik?" diyor.

buna tıp camiasında "lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince me sendromu" deniyormuş.
  • otuz yaşında, iş güç sahibi, kendini faşist olarak niteleyebilecek futbol taraftarı ruh haliyle politik yumruklar savuranların vücuda gelmesidir. aslında nicedir vücuttadır, ezilmişliğinin nedenini başka ezilmişliklerde arıyor olmanın, onlardan ve mücadelelerinden nefret ediyor olmanın da kendi ezilmişliğinin ve fanatikliğinin bir nedeni olduğunun farkına varabilir mi? tekel işçileri varmıştır mesela bunun farkına, "diyarbakır çadırı olmasaydı kaç gün kalabilirdik ki burada diyen trabzon çadırıdır", gerçek; ahmet türk'e yumruk atmak ise gerçeğin gösterilmesi va yaygınlaştırılması uygun olan yüzüdür.
  • - ergen değil 30 yaşındayım, avare değil iş güç sahibiyim.
    - ben sana ergensin, iş güç sahibi olamazsın demedim...
hesabın var mı? giriş yap