• türkiye ispanyaya oranla çok daha iyi takım.sırbistanın şans meleği yanında olmazsa bu maçı rahat geçeriz desem yalan olur ama geçeriz
  • bizden daha fazla sayı ve ribaund ortalamaları olan ama bizden daha fazla sayı yemiş bir takımla karşılaşacağız. çok fazla oyuncusu çift basamaklı sayı atıyor, basketbolu biliyorlar. galibiyetin iki tane anahtarı vardır: savunma ve tribün desteği. ama çoluk çocukla piknik havasında değil lütfen....
  • maç sonunda hido'nun röportaja trambolinle çıkacağı söylentileri dönüyor.
  • şahane maç olacak o kesin. bu sefer diğer maçlar gibi erkenden kopacağını düşünmüyorum. gerçi slovenya maçının da erken kopacağını düşünmemiştik ama bu maç başka. türkiye'nin yunanistan maçında spanoulis ve diamantidis'i ; fransa maçında gelabale'i; slovenya maçında da lakovic'i nasıl durdurduğunu gördük. rakiplerimizin en skorer, en dominant oyuncularını maça dahil etmediğimiz gibi süpriz oyuncu çıkmasına da izin vermedik. bu savunma direncinin sırbistan maçında da sürmesi en büyük dileğimiz.
  • türkiye'de yaşayan sırp asıllı bir ermeni olarak sırbıstanın farklı kazanacağını düşünüyorum. türkler her ne kadar gaza gelmiş durumda olsa da, her maç bu kadar ballı 3lük atamazlar bence.
  • amın oğlu alejandro olmadığım için hakkında götümden sallayamayacağım maç.

ama bir bildiğim var ki, ispanya maçında gördüğümüz kadarı ile sırbistan disiplinli olmakla beraber oyun kurucu pozisyonunda güçlü bir ülke değil. zorlansak da kazanacağız.
    takım tecrübesi de etkili olacaktır.
    kesin olan bir şey ise seyirci fena coşacak.

edit: insan bu kadar mı götünden izler, adamların gardları mahvetti bizi ama nihai sonuca ulaştık. geldi bize patladı teodisic.
  • bu maçı kazanamamamız için hiçbir neden göremiyorum. evet sırbistan takımı çok iyi ama ya biz? her şeyden önce kendimize bakmalıyız. yani yarı finale gelinmişken heralde fildişi sahilleri ile yapmayacaktık di mi maçı? tabiki çok zor olacak. tabiki kasacak. kendimize baktığımızda bu maçı kazanabilecek oyunu görebiliyor muyuz? açıkcası ben görüyorum. bu çocuklar böyle oynasın yenemeyecekleri takım yok. hep böyle oynayabilirler mi peki? neden olmasın diyor insan. bir kere rüzgarı arkalarına aldılar. hatta zirveden yuvarlanan bir kar topu gibi büyüye büyüye devam ediyorlar. çok rahat olmayacaktır ama bu maçı kazancağımıza kesin inanıyorum ben. teodosic falan deniliyor. evet inanılmaz işler yapıyor ama bizim çocukların ondan eksiği ne? ersan, hido, sinan... bizimkilerin yaptıklarının onun yaptıklarından aşağı kalır bir yanı var mı? bence yok.
  • sırbistan'da yaşayan trabzon'lu milliyetçi duyguları güçlü bir türk olarak maçı kazanmamız halinde elimde bayrakla belgrad sokaklarında bağırıp çağırmayı, ve bunu yaparken çetnik elemanlardan da çok başarılı bir şekilde kaçabilecek yetenekte olduğumu düşünüyorum.
  • devler sırpları tokatladığı zaman en çok güzel ülkemde yaşayıp türklere bok atanların fesatlıktan çatlayacağı maç.
  • hidayet i onlara verirsek sırbistan ın bu maçta şansı olur. yoksa biz böyle çok güçlü olduk.*
hesabın var mı? giriş yap