• hoş bir söz değil tabii ki. söyleyen de otoriter eğilimli bir islamcı olunca iyice ürkütücü oluyor. ancak şunu da hatırlatalım. her ne kadar sözde ermeni soykırımına dair çalışmaları ermenistan'dan ziyade ermeni lobileri yönlendiriyor olsa da, ermenistan ve ermeni lobilerinin arasını açmak ve 2015 yaklaşırken başımıza çok büyük bir bela (hala anlamıyor bazı dangalaklar soykırım olmayan bir acı olay nedeniyle toprak talebi ve tazminat taleplerinin yolda olduğunu) olacak olan soykırım iddialarını zayıflatmak adına bu tehdidi kullanmak özellikle dış politikanın insani amaçlardan ziyade soğuk çıkarlara dayandığı realizm perspektifi açısından gayet mantıklıdır. bizim dış politikada mantıklı hareket etmemizi engelleyen insancıllığımız elbette ki olumlu bir özelliğimiz ama elin avrupalısı, amerikalısı acımıyor, çıkarını ölesiye koruyor. bizim de biraz bunu öğrenmemiz lazım. acı ama gerçek. daha kendi vatandaşlarımızın önemli bir bölümüne iş bulamadığımızı da hatırlatalım.

ps: burada kastedilen türkiye'de kaçak olarak çalışan ermenistan ermenileridir, yoksa türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan ermeni kardeşlerimiz değil.
  • basbakanin ayaklarinin basini yonettigi gunde verdigi cok talihsiz beyanat olmus.

diplomasinin, siyasetin sinirlarini zorlar bu sozler, lastik gibi heryere cekilir, her turlu suistimal edilir. en kotusu, 21. yuzyilin korkulu ruyasi fasizanligi hortlatir

simdi ben buradan sorarim : "madem rakam verecek kadar bilgi sahibisiniz ermeni kacak gocmeler konusunda, neden simdiye kadar sinirdisi etmediniz?"
  • 2011 genel seçimleri'nin yaklaşmasıyla ilgisi yoktur.

"sonar’ın, ocak ayı araştırması ile akparti’nin, az da olsa oy kaybetmeye devam ettiğini gözlemliyoruz. gerçi, her araştırmada geçerli olan hata payı göz önüne alındığında, eylül ayındaki ani oy kaybının, son iki aydır durakladığı söylenebilir. ama yine de akparti’nin ilk kez %30 bandının altında çıkmış olması, bu partinin oy kaybetmeye devam ettiğini ortaya koymaktadır."

http://www.sonararastirma.com/index1.asp

"kentleşmeyle birlikte türkiye’de yüzde 70’lik bir gövde oluştu. toplumun bu dinamik kesimlerini akp ve mhp paylaşıyor. dünyaya daha dönük olanların temsilini akp, dünyaya kapanmacı olanların temsilini de mhp yapıyor. akp’nin bütün politikaların karşısına mhp çıkıyor. akp ve mhp aynı tabanın hassasiyetlerine oynadıkları için de erdoğan her seçim döneminde mhp’nin tabanına yükleniyor ve milliyetçilik kartını daha da tırmandırıyor. akp’nin siyasal reformculuk yapıp yapmayacağı ancak yerel seçimlerden sonra belli olacak. "

http://www.taraf.com.tr/makale/3325.htm
  • diasporanın ülke meclislerini etkilemesini engellemeye güç yetiremeyince, yüz bin garibanı gözüne kestirmiş sayın başbakan. koz olarak başka birşey kalmadı da yüz bin kaçak ermeni ile mi uluslararası siyaset yapacak bu memleket? bu kadar küçük mü bu memleket? bu kadar vicdansız mı bu memleket? bilmek lazım, unutursa birileri hatırlatmak lazım; zulüm ile abad olanın ahiri berbad olur.
  • tayyipin bu tip beyanlarından sonra aklıma ne geliyor biliyor musunuz?
    hani kemal sunalın bi filmi vardı, zengin ve sarhoş bir arkadaşı vardı. eleman sarhoşken dünya tatlısı olurdu bizim kemal sunala karşı inanılmaz sıcak davranırdı, sabah ise tanımazdı, evinden kovdururdu.

yahu bakıyorum bazen akp ve tayyipin hareketlerine, tavırlarına, politikalarına aynı o olayı görüyorum.
    sarhoştum aydım ben bu işten caydım gibi. istisnasız her politikasında durum bu.

artık promptersızlığının kurbanı mı oluyor, spontane mi gelişiyor, danışmanları mı söylüyor, okyanus ötesinden birileri dalgasını mı geçiyor kuklasıyla, bilmem ama hangi konuda açılım ve sıfır sorun dedilerse sonu böyle bitiyor.. sarfedilecek laf mıdır yahu bu?

ya da başbakanda şöyle bir şey var..

bşbk- yahu kürt açılımı dedik, alevi açılımı dedik, ermeni açılımı dedik ulan bunların hiçbirinden olumlu girdi alamadık.. oy da getirmiyor
    dnşmn- haklısınız efendim bir de romanları deneyelim... ayrıca türk-islam temalı bir iki adım da atsak iyi olacak.. boşladık epeydir, şimdi onların homurdanışı çok arttı..
    bşbk- tamam türk soyunu koruma kanunu yaratın, bi de 1955 olayları gibi bir kemik atarız halka.
    dnşmn- ok.. gayet nefis..

bu mudur abi? oy getirmiyor boşverelim demek midir? hayır bir de el attıkları vakit daha bir ayrıştırıyorlar. hani bi söz vardır, elinden bi şey gelmiyorsa bırak dağınık kalsın.. akp'te o da yok, her şeyi yaparız ederiz diyorlar.. başlamaları ile bırakmaları bir oluyor.. bıraktıkları şey enkaz. hiç başlamasalar, başlayacak olanlar için en azından böyle bir enkaz olmamış olacak..
  • -- 100 bin ermeni'ye gidin deriz
    + diyemezsin
    -- neden..?
    + cunku sayıları o kadar değil aslında
    -- her neyse, tc vatandaşı olmayana git derim bu sefer.
    + yine diyemezsin.
    -- sebep?
    + çünkü işine yarıyorlar. emeklerini sömürüyorsun hayvan gibi. ne kadar büyük-küçük burjuvan varsa hepsinin çocuklarına kayıt dışı çalıştırılan ermeni kadınlar bakıyor. sen ancak tehdit edersin ama yapmazsın.
    -- bilmiyordum bak bu dediğini.
    + bilmezsin tabi. yeşil sermaye çocuklarını ermeni'ye teslim etmez, tc vatandaşı olsalar bile.
  • iron rita'nin yerli versiyonu iron tayyo'nun samimi beyani.
  • erodağan'ın iktidara geldiğinden beri soylemiş olduğu belki de en rezil sozler.turkiye'de yaşayan 3 yaşındaki bir çocuğu ülkeden kovmak.
    bunu konusmak,biz ulke olarak boyle birsey yapabilecek olan bir ulkeyiz demek cok cok ayıp,yüzkarası şeyler.
    yalnız uzulduğum asıl sey su ulusalcı tipler yuzunden tayyib'in bu sozlerine olan eleştiriler de kaynayıp gidecek.
    her bir bokta tayyip yuzunden demeye devam edildiği surece olması gereken eleştiriler, gerçek tepkiler boşa gidecek.sonra bunlar da bekleyecek ki birisi grip olsun da tayyibi eleştirelim.
hesabın var mı? giriş yap