• bir
  • ilk sayi degisik versiyonlari- one-ein-uno-jeden-un...
  • sayma sayılarında eline su dökülmeyen, ama sıra doğal sayılara geldiğinde yıllardan beri "0"ın gölgesinde kalmış, çarpmada etkisiz, şerefsiz ve kabiliyetsiz bir eleman...
  • bu yazarimiz temsilciler konseyi secim durumunda on siralarda yerini almaya basladi. nedeni oy kullanma seklinin gerekli sekilde anlatilamamasi ve dolayisiyla olusan bilgisizlik olabilir. eger yanlislikla oy verdiyseniz geri alin sekmesi gibi bir sey de konulmamis, herhangi bir uyari da eklenmemis. kendisini tanimamama ragmen bahsettigim bilgisizligim, cahilligim yuzunden ben de kendisine oy vermis bulunuyorum. madem verdik, oyumuzun arkasindayiz. yuru be sayin "1"..

edit: isbu entrym veya kendi gozlemleri sayesinde bilgilenen sansli yazarlar bizim kadar cahil olmayacaklardir. bu da kendisini siralamada asagiya cekecektir ne yazikki.. bu arada kendisine yanlislikla verilen oylar (ki tenzih etmek de gereklidir ki belki de seveni edeni vardir ve bu soylediklerim de bos laftir o vakit) secimin mesruiyetini ne derece etkiler mechul.. zira zaten ati alan uskudari geciyor..
  • sin(pi/2), cos(0), tan(pi/4), ln(e), vs vs...
  • hilesiz bir zarda 6'nin zit yuzeyinde olan rakam.
  • matematiksel uzaydaki en küçük yapı-taşı. uzayın tüm elemanları bu yapıtaşından meydana gelir, ama kendisinin neyden meydana geldiği hesaplanmaz, yani 1 'in kendisini neyin oluşturduğunu bilmeyiz, öğrenemeyiz, matematiksel uzaydaki hiç bir eleman 1'in yapı taşına referans olamaz, onu bilmek için o uzayın dışına çıkmanız gerekir, 1 hiçbir şey tarafından oluşturulmayan, ama her şeyin kendisinden oluştuğu şeydir. tanıdık geldi değil mi? 1 matematiğin nedenidir.
  • türkiye'deki tüm televizyonlarda trt'nin kanal konumu. henüz 2. kanalda trt1 bulundurana rastlamadım...
  • * budistlerin meditasyon yapip ulasmaya calistiklari sey
    * 3 - 2
    * dirbir'in baslangici
  • en zor, en alengirli, en acayip matematik sorularının cevabı olan sayı. insanı "ulan onca işlem bunun için miydi??!!" şeklinde hezeyanlara sürükler.
hesabın var mı? giriş yap