• bir yarışma programından çıkmış ve çıkabilecek az sayıdaki gerçek yeteneklerden biridir. yanlış bilmiyorsam trt sanatçısı olmuştur.
  • yeşerdiği iklim, kanına karışıyor insanın.

karadeniz'in suyu sesinde çağlıyor bu kızın. kara koyu gölgeleri; güneşsiz, serin, ketum vadileri... keskin virajları, kaşı çatık yamaçları, dağları, taşları...

uğraşsan bin kitaba sığmaz öyküler, bir hançereye siniyor.
  • anadolu ateşi türkü yarışmasının karadenizli yarışmacısı. volkan konak'ın söylediği cerrahpaşa şarkısını söylediğinde herkes salya sümük moduna girmiştir.
  • muhtesem bir sese, olaganustu bir yoruma sahip bu kadin. en zor turkuleri bile, oylesine kolaymis gibi zorlanmadan soyler, soyler...
  • dün şirinevler' de bir ayakkabı mağazasında gördüğüm güzel sesli, ufak tefek bir sanatçı.
  • sesiyle coğrafyasının dingin sızılarını aşk eden sanatçı.
    o sussa, yol havası'nı söylemese; biz de ciğerimize saplı sürmene bıçağını unutsak bir süreliğine; olmaz mı?
  • trabzon tonyalıdır. hem de iskenderli beldesinden.
  • iyi ki hayatımıza girmiş sanatçıdır.

hayatımıza girmiş derken genelleme yapıyorum, bu tür müzikler dinlemeyenler bizlerin içinde değiller. bu yorumlara sahip çıkalım.

dipnot: tamam, sosyal mesajımı da verdim, şimdi gidiyorum ve çay demliyorum.
  • gerçekten harika bir ses.

onun dışında albüm aranjeleri de oldukça guzel.

yarışmalara olan önyargım sebebiyle henüz keşfediyorum kendisini. ancak içim şimdiden kıpır kıpır oldu şu türküyle.

'mektup yazdım ali'ye
    ulaşmadı yaliya
    güya kaçacak iduk
    kaldık öbür salıya'
  • bu bayramda ilk kez trt müzik kanalında rapatma söylerken dinlediğim kişi. güzel bir enerjisi var bunu da dinleyene aktarmayı başarıyor doğrusu. yolu ve bahtı açık olsun.
hesabın var mı? giriş yap