aynı isimde "zenne (film)" başlığı da var
  • çok sevdim, ve öyle sevindim ki böyle hassas bir konuyla ilgili güzel bir iş çıktıgına. homofobiye tokat gibi bir eleştiri..

--- spoiler ---
    can'a bayıldım, nam-ı diger zennemiz çok başarılı oynamış, o kadar çalışmaya degmiş. dansları ve kostümleri gayet hoştu. çok sempatikti, yeterince zor olan hayatı ve annesiyle olan görüşmesi oldukça üzücüydü buna ragmen bol bol gülümsetti. en önemli şey, kendisini kabul etmiş ve sevmiş. annesiyse inanılmaz oynamış, iki çocugunun da sorunlarına ragmen pür bir şekilde anne sevgisini gördük. ahmet, gerçekten çok fazla üzdü beni, bir insanın homoseksüel oldugu için öldürüldügü bir ülkede yaşıyoruz ve bu beni kahrediyor, annesinin o tavırları, çocugunu sırf homoseksüel oldugu için hastalıklı gibi görüp, öldürtmesi, işte bu gerçekten dehşetti. ve sonda görünen ahmetle ilgili detaylar.. gözlerim doldu, içim acıdı. içimden küfürler saydırdım, ama bir boka yaramayacagını düşünüp, iyice sinir oldum.

ha birde, ahmetle daniel'in sevişme sahnesinde yanımda kıkırdaşan çift; gerçekten insan ziyanısınız, sizin sevişmenizin o duyguya azıcık bile yaklaşamayacagından ve güldügünüzün on katı komik oldugundan adım gibi eminim. sizin gibi asalaklar yüzünden hala bu noktadayız zaten.

--- spoiler ---

gidin, izleyin, görün, bazı şeyleri aşmaya çalışın, homoseksüelligin "komik" ve "anormal" birşey olmadıgını anlamaya çalışın, belki azıcık da olsa işe yarar.
  • insanlar icin cok guzel film. hayvansaniz begenmezsiniz buyuk bi olasilikla ama insanlarin izleyip de cok fazla etkilenecegi film olarak dusunuyorum.

dipnot olarak belirtmek istiyorum ama insanlarin begenecegi bir film.

--- spoiler ---

durustluk bazen oldurur.

--- spoiler ---
  • karagoz terminolojisinde bütün kadınlara zenne adı verilir..bunların bir çoğu karakter itibarıyla düşük kimselerdir.. eve adam alırlar, hafif meşreptirler.. isimleri arasında dimyat pirinci, ebrû hanım, habibe molla, nazlı hanım, rabia dudu, yedidağın çiçeği en bilinenleridir.. giyimleri teferruata dayanır..

(bkz: gaco)
  • erkek dansözlere de verilen sıfat.

geçen gördüm.

bildiğin müzikhol gibi bi yer. ya bu şeyler yok mu, sahilde, müzikli restoranlar. heh, geceleri müzik çalıyolar, sahildekiler de göbecikler atıyo felan.

bundan bi sene önce bu arkadaş orda şarkı söylüyodu, topuklu ayakkabılarla falan. bu sene de zenne olmuş.

restorantın önü kalabalık. dediler dansöz var. baktık. masanın üstüne çıkmış bi erkek dansöz. hiç hoşuma gitmedi. hiç hem de. sorun erkek olmasında değil. sorun ordaki orospu çocuklarının onu aşağılayıp ayıplamasında. sorun onunla dalga geçmelerinde. utandım birden ya. bakamadım. adam da haklı. hayat zor, ekmek parası. ama adamı hor görmeleri canımı acıttı, insanlığımdan utandım.

eğlence için, o adamı masanın üstüne çıkartıp oynatanlardan; ona bakıp, kendi erkeklik egolarını tatmin eden, o adamı hor görenlerden utandım.

insanların amk!
  • 33 numara ile başlayıp 40 numaraya kadar devam eden, bayan ayakkabılarının da genel adıdır..
  • karagöz oyunlarında üç çubukla oynatılan tek figürdür. diğerleri belden tek çubukla oynatılır.
  • --- spoiler ---
    voov!
    --- spoiler ---

ayrıca

helal sana görüntü yönetmeni
    helal sana demir demirkan
  • aşmış, aşmanın amına koymuş bir tanesi için şuraya bakabilirsiniz.
  • erkek dansözlere de verilen isim
  • çok merak ediyorum, trailer'ını izledigimden beri hemen gitmenin hayallerini kuruyordum. izmirde, sadece iki yerde vizyona girmiş ve bu iki yerde birbirinden boktan ve ulaşım açısından ugraştırıcı. ben bu filmi deli gibi izlemek istiyorum ama izleme hakkım elimden alınmış durumda gibi, çevrede bin tane gidebilecegim sinema var hiçbirinde vizyona girmemiş, artık aşalım şunları, hollywood filmleri yok sadece bu dünyada sayın dagıtım şirketleri vs.

edit: medical jesus uyardı, dagıtım şirketlerine kızmalıymışım. *
hesabın var mı? giriş yap