• hasan ali toptaş'ın tacizini ele aldığı alçak adamların yüksek edebiyatları yazısını okurken kankisi emrah serbes'in işlediği cinayete nasıl çaktırmadan arka çıktığı yazısını anımsadım.

kariyerini ve muhtemelen zenginliğini siktiri boktan dizi senaryolarına borçlu bu hanfendünün kaleminden akan riyakarlık artık mide bulandırmaya başladı. hasan ali toptaş denen sapığa vurayım derken bir yandan da kendisinin edebiyat dünyasında nasıl hakkının yendiğini yine dolaylı yoldan anlatmaya çalışmış.

edebiyat dünyasında yükselemeyişin kadın olmandan değil de o boktan senaryolara ayırdığın vakti edebiyata ayırmadığın için olmasın sakın canım?
  • (bkz: feminazi)
  • bugünkü yazısını aşırı derecede yadırgadığımı söyleneliyim.
    şeyma subaşı nısavunacağım derken onu birey olarak bile görmediğini anlatmaya çalışıyor.

konu böyle popüler bir durum olduğu zaman birçoğu kadını savunacağım derken ( birini savunma şeysi bile başlı başına sırunlu ki yazıda da bununla ilgili bir vicdan azabı var gibi) kendini bir bilirkişi ya da kayyum olarak ortaya atayıveriyor ve hemen iki dakikada herkesin ağzının payını verebiliyor.
    buna gerçekten gerek yok. mantıklı da değil.
    cüneyit özdrmir direkt kafınlığını vs hedef alsa tamam ama zehra çekenk önce okuyor sonra yorumluyor ve nihayetinde biçare şeyma subaşı’nı savunuyor.

off aman neyse bu konu üstüne yazarken bile canım sıkıldı. cüneyit özdemirş savunmak zorunda kalıyorum hahaha
  • lütfen bir daha film festivalleri panellerinde moderatör olmasın. konuşmacı olsun çok istiyorsa yani çünkü dünkü panelde de tek yaptığı konuşmaktı. sanırsın filmi o yönetti. hayatımda yönetmene söz vermeyen, soru sormak isteyen katılımcıyı görmeyen moderatör ilk defa gördüm!? akademisyenmiş bir de, demek öğrencilerinin vay haline...
  • lisede proust okuduğunu bu sebeple deneyimli bir edebiyatçı olduğunu söyleyen komik yazıların sahibi.
  • zehra hanım'ın benim sevgime ihtiyacı yoktur elbette, yeteri kadar seveni vardır ve bulunduğu tarihsel konumu benimsiyordur.

bütün bunların farkında olarak fikir belirtmek istiyorum: bazı insanlar doğaları gereği iticidir, sevimsizdir. bu hanımefendi öyle biri. o kadar sevmiyorum ki bu şahsın fotoğrafını falan görünce hayattan soğuyorum. bir bu hanımefendi bir de aytuğ akdoğan diye bir gereksiz var, bunları gıyabında olsa bile tanıdığım/bildiğim için kafamı ütü masasında ütülemek istiyorum.
  • (bkz: cahil)
    (bkz: korkak)
    (bkz: liberal)

hayatta bir karşılığı yok bunların. teorik açıdan bir kıymeti yok söylediklerinin. boş bomboş şeyler. hayat öyle işlemiyor.
    zaten bunları ciddiye alan da çok dar bir kesim. buradan bakınca önemsememek lazım ama işte sinek küçük ama mide bulandırır şeysi, bir de vız vız falan. bir de bi özgüvenleri var ya bunların, neyin özgüveni onu da anlayamıyorsun. altı üstü halkı aldatan işçi sınıfını yoksulları ezilenleri uyutmaya çalışan patronların birtakım saçmalıklarının sözcülüğünü yapmaya çalışıyorsun sen. yani derdin ne? abartma.

neyse. duvar diken t24 feminizm meminizm kızkardeşlik. ataerk erkek erk bir şeyler bir şeyler.

ne seviye cehalet lan bu?

allağ selamet versin abla.

not: bir süredir denk geliyordu az önce de tivitırda önüme düştü kimi cıvıklıkları. ondan sebep bu kelimedeyiz.
  • kanaat otomatı
  • bütün erkeklere düşman oldugu belli olan bir streotip.

hayatta merak ettiğim bazı şeyler var, bu gibi insanların nasıl köşe yazarı olabildiği mesela.

hatta bu şahsın erkek bir versiyonu oldugunu düşünelim, o ise kadınlar hakkında bunun yazdıgı gibi yazsın yine köşe yazarı olarak, başına neler gelirdi değil mi yazdıkları yüzünden? adamı ülkeden kaçmaya zorlarlardı.

kadınlar da erkekler de dokunuz değildir. sırf kadın oldugun için dünyada her türlü suçu işleyip yasalardan kaçmayı bekleyemezsin.

cinsiyetçilik iğrenç bir şeydir.
  • gazeteduvar'da solculuk kasıp dizi sektöründe paraları götüren samimiyetsiz, iki bin yüzlü yazar.
hesabın var mı? giriş yap