• 99 şubatında fenerbahçe'nin cibona zagreb deplasmanında oynanan euroleague maçında bitime 3 saniye kala, çok rahat alabileceği bir ribaund pozisyonunda topu tutmak yerine, tokatlamayı tercih eden oyuncu.
    akabinde tokatladığı top chucky atkins'in üzerine gelmiş, ve attığı son saniye üçlüğüyle maçı 85-84 takımına kazandırmıştır. zan tabak bu pozisyon sonrasında türkiye'ye geldiğinde basketbol basınının* büyük tepkisini çekmişti. biz de giden maça üzülmüştük.
  • mahmoud abdul rauf, rahmetli conrad mcrae, marco milic, ibrahim kutluay'lı kadronun pivotuydu. seneeee... sene baya eski.. euroleague'in show tv'den yayınlandığı zamanlar.. efsane dönemdi fenerbahçe için.
  • henry turner'lı, dallas comegys'li canavar takımdan sonra unutulmazlar arasına giren mahmud abdul rauf'lu, marko miliç'li kadronun diğer yabancısıydı. sonradan yollara vurdu kendini o diyar bu diyar gezdi, çoğu takıma değinilmiş ama joventut badalona'da ve unicaja malaga'da oynamışlığı var, onu da ekleyeyim.

lakin hangi eskilerden kalma yabancı fenerli basketbolcuyu duysam, "abi şu nefis adamdı" deseler, benim aklıma henry turner düşer, içlenirim. ne içlenecem lan, duygu katmaya çalışıyorum entryye. mekanik olmasın, robotsu olmasın, bıktım o hallerden. bakın amınakoyyim şuna işte; (bkz: henry turner)
  • vakti zamaninda nba oyunculari grevdeyken gelmisti yoksa gelmezdi. fenerbahce basketbol takımının mahmoud abdul rauf lu marko miliç li efsanevi kadrosunun bas oyuncularından biridir.
  • şu sıralar real madrid asistan koçluğunu yapmakta olan eski basketbolcu.
  • az önce spikerin hakkında 'belki genç izleyicilerimiz hatırlamazlar ama zan tabak bir zamanlar fenerbahçe'de oynuyordu' dediği insan.. sensin yaşlı
  • maccabi tel aviv takımından ayrılan koç, maccabi'de sezonun ortalarında göreve gelmişti, takım euroleague'den elendikten sonra, eurocup'ta da içerde nizhny'e yenilerek eleme turlarına gelemedi, israil kupası'nı kazandılar, lig yarı finalinde rishon'a kaybettiler -tek maç üzerinden oynanıyor- sempati duyduğum bir koçtur ama bu sene o kadar kötü bir kadro vardı ki çok fazla birşeyler değiştirme şansı da olmadı
  • baloncesto sevilla nın yeni koçudur, ispanya'da dördüncü kez farklı bir takımın başında olacak.
  • ne zaman topu eline alsa kaybedecek ya da hatali yurume yapacak hissi verirdi.
  • türkiye'ye gelmiş en iyi basketbolculardan biriydi. fenerbahce'nin yine her zamanki denyoluğuyla gönderdiği, nba kariyerli bu sarışın, asker tipli abi. nazarımda ribaund kralı, smaçlar dükasıydı. small forward ve power forward oynadığına şahit oldum.
hesabın var mı? giriş yap