• 27 kasım 2006 akşamı, carrefour maltepe'nin teknoloji reyonunda bilgisayarlardan birini kurcaladığımı düşünürken, kurcaladığım bilgisayarın ana bilgisayar olması hasebiyle, açtığım bir dosya ile bütün carrefour'a bangır bangır yayınını yaptığım şarkı.
  • cocukken dinledigimde, sarkının her mmmm kısmında "bak gordun mu gene sozlerini unuttu" diye ic gecirdigim sarkı.
  • birgün olsun unutunca disimda kaliyorsun
    oysa seni düsününce içime sigmiyorsun
    zaman zaman zaman zaman mmm... o zaman ) 2

gözlerimi kapatinca yanimda oluyorsun
    seni öpsem seni oksasam farkina varmiyorsun

hergün aksam olusunda kadehime doluyorsun
    yudum yudum damla damla düsümcem oluyorsun

sigaramin dumaninda dudagima konuyorsun
    her nefeste derin derin içime doluyorsun
  • hayatı yaşanır kılan bir aşkı anlatma konusuda pek az rakibi olan bir fikret kızılok şarkısı.
  • ne yana koyacağınızı bilemediğiniz duyguların, varlığının yokluğunun size ne ifade ettiğini bilemediğiniz insanların, en mutlu olmanız gereken zamanlarda gelip sizi karman çorman eden saçma sapan mutsuzlukların, gecenin bir vakti ansızın hayatınıza/kucağınıza düşen kocaman bir umutsuzluğun şarkısı.
    bir de şöyle bir şey var; belki alakalıdır:

"aşk değil sevgi değil başka bir şey bu
    hiçbir şey koyamam ki bunun yerine"*
  • fikret kizilok'un tabla, bas, ney ve bendir esliginde okudugu kocaman bir album ayni zamanda. cok guzeldir.
  • fikret kizilok un belki en sevdiim $arkisi
    bazen demek ister
    ama bazen den daha sihirli bi$i ta$ir zaman zaman
  • öldürmeyen fakat süründüren, 10 tane birbirinden kalleş, birbirinden sarhoş edici, birbirinden vazgeçilemeyen şarkıyı barındıran fikret kızılok şaheseri.
  • maclarda

zaman zaman, zaman zaman
    aaaaaaal o zaman!!

seklinde soylenen sarki. en azindan "keske boyle soylense" diye bir fantazim vardir benim.
  • özlemi anlatan en iyi şarkılardan biri. özlem kim demeyin sopa ile kovalarım.
hesabın var mı? giriş yap