• aynı görüşleri paylaşmamamız kendisine terbiyesizlik yapıldığı gerçeğini değiştirmeyen nine.

fikrini, şiddete başvurup başkalarına zarar vermediği sürece, beyan etmek herkesin temel hakkıdır. eğer her akşam istanbul'da, ankara'da sokaklara dökülüyorsak, bu zahide nine gibiler de fikrini özgürce dile getirebilsin diyedir.
  • verilebilecek en gerzekçe tepki verilerek kadıncağıza ''satılık'' muamelesi yapılmıştır. kadıncağız ne yapsın arkadaş, televizyona bakıyorsun, polise ''saldıran'' çapulcular, majinaller polisi tahrik ediyor derken ensesine tokat yiyen ''muhabir''. gazetelere bakıyorsun, imf'ye borcu sıfırlayan ve demokratik taleplere ''canını'' feda edecek bir başbakan. güllik gülistanlık bir memlekette sorun çıkartan bir takım ''çapulcu'' tayfası var gözüken *.
  • laf sokmaya çalışıp sonra götüne baka baka kaçan sdp'li hırtları görmemizi sağlayan kadın.
  • halka kendini doğru anlatamayanlar yüzünden eylemcilere olumsuz bakacak olan kadın. 1 mayıs meydanında da buna benzer bir yaklaşım görmüştüm kimi sol gruplar tarafından ki nereden tutsanız elde kalır. zıt düşünen bir kişiye düzgünce derdini anlatamazsan sen kime dert anlatacaksın ki? kadının tavrı hiçbir faşizm içermiyor o vakit senin de derdini anlatma olanağın var, terslemek neyin çözümü. biraz geciksin basın açıklaması çok mu zor. 1-2 dakka lafını anlat.
  • ya yumuşak gireyim, ahlaksızlar diyeyim falan diyim ama dayanadım amk bu teyzeye laf edenin tüm geçmişini sikeyim. net söylüyorum direnişçiymiş yandaşmış farketmez.
    ayrıca açık olarak söylüyorum; arka tarafa geç belki sana para verirler diyen orospu çocuğunun taaaaaaa gelmişini geçmişiini sülalesini sikeyim. sizin basın açıklamanızı da sikeyim. bu ne lan amına koduklarım! kadıncağız gelmiş bir şeyler anlatıyor açıklama yapıp bekleyeceğinize böyle mi davranıyorsunuz siz? aceleniz mi var basın açıklamanız için kimsiniz lan siz? bu halk hareketi bu direniş sizin gibi götoğlanları için mi yapıldı amına çaktıklarım!
    sizin için mi gaz yedik yanımızda sık bakalım dedik sanıyorsunuz amk? insanlar özgürce düşüncelerini söyleyebilsin diye can verdi insanlar siper ettiler kendilerini amk.

sinirden kendimi sikicem şimdi amk. piç yavvvvvvvvvvvvvvvvvşak!

ninem sen hepimizin ninesisin. cahil diyebilirler sana, bilmiyor okumuyor izlemiyor diyebilirler, bu seni bilenden inceleyenden okuyandan daha aşağıda bir insan yapmaz. bu seni insanlıktan çıkarmaz ninem ya! sen takma bunlara ellerinden gözlerinden öperim başımın üstündesin.
    bu pisliklere bakma sen.

hala tanım isteyen göt evladına gelsin; canımız ninemizdir. nine ne demek bi araştırın lan.
  • yıllar önce trafikte yaşlı bir adama yol vermiştim. baya yavaş yürüdüğü için 1 dakikadan fazla sürdü karşıdan karşıya geçmesi. o sırada arkamda bekleyen adam yanıma geldi, camı açtı, okkalı bir küfür yapıştırdı. cevap vermedim. önüme geçti durdu camdan el kol hareketleri yaptı. dayanamadım arabadan indim. ben inince o da indi, elinde sopayla. üstüme doğru gelmeye başladı. bende o an yerden taş bulup adamın üstüne doğru yürüdüm. benim karşılık verdiğimi görünce, arabasına bindi. bende o anki sinirle arabanın peşinden elimde taşla koşturdum. o arada olaya yeni tanık olan teyze, beni göstererek "yazıklar olsun gençliğe" gibisinden şeyler söyledi. doğru da söylemişti. ben de kendimi öyle görsem öyle derdim.

şimdi düşünün. o teyze evde televizyonda neler izliyor. olayın başını bilmiyor çünkü hiçbir kanal vermedi. ortasından itibaren gördü. onu da ne kadar objektif gördü belli değil. şimdi o teyzenin orada o tepkiyi vermesi çok normal. suç onda değil, satılmış medyada. ayrıca medya ne kadar suçluysa, sana para verirler diyen adam da o kadar suçlu.

aslında bizim temel sorunumuz bu. kimse kimseyi dinlemiyor. her gördüğü hareketi kendisine göre yoruyor. işte bu yüzden sokaklardayız ama o amca bu olayı anlamamışsa o onun ayıbı.

ellerinden öperim zahide nine.
  • şu videoyu ele alın mesela. buradaki gibi bir kazanım elde edebilirdi bu aktivistler ama diyalog geliştirmek yerine hadi ordan tarzı gönderdiler. ne zaman birbirimizi dinlemeyi öğreneceğiz, çok merak ediyorum.
  • "arka tarafta bir yerde söyle belki sana para verirler" diyen amcık hoşafı suratlı beyinsiz gergedan sikinin suratına suratına vurmak istiyorum.
  • avm'de sıkıştırdıkları adama "parası neyse verelim kalk ordan" derler, sokaktaki emekli

kadına "git sana para versinler" derler,

kalıtsal aşağılama refleksi! kendileri dışında herkes'i satılık görme kibri!

bu ve benzeri chp kafalı hareketlerin bir türlü gizleyemediği, her yanından fışkıran

"küçümseyen, aşağılayan" kibir!

zannediyorlar ki akıllı telefonlar bir tek kendilerinde var, anadolu sadece televole izliyor.

senin kavgan, senin yüklediğin her video saniye saniye izlendi, her fotoğraf görüldü!

sonuç ne mi?

chp'nin seçim kazandığı alanlardan dışarıya bir adım bile çıkamayan sözde

direniş!

her ilde mevcut bulunan 3000-5000 chp'li dışında yaprak kıpırdamadı.

çünkü senin ezelden beri "kömürcüler, makarnacılar, bidon kafalılar" dediğin anadolu bu

kibri, bu aşağılamayı hiç unutmadı!

on yıllar boyunca resmi kurumların yaşamadığını varsaydığı insanlar, temek haklardan

eğitim'den mahrum bırakılan , türlü oyunlarla katsayılarla dışarıda tutulan kalabalıklar

şimdi içeri girdi, karşında durdu, mekanına, yaşamına, meydanına ortak oldu!

şimdi eline para tutuşturup geri gönderebileceğinizi , masasından kaldırabileceğinizi mi

sandınız ? gözünü korkutabileceğinizi mi sandınız?

onlara bu özgürlükleri veren, vaat eden , kibrinizin karşısına dikilen bir partiyi sokakta

yıkabileceğinizi mi sandınız?

bu acımasız kibrin yaşam sürdüğü alanlardan yükselen orantısız zeka ile bin bir türlü

küfür icat edenler "büyük taksim tiyatrosu"nda ancak kendilerini aldatırlar.

anadolu çoktan uyandı!
  • sözde direniş çatısı altında günlerce meydanını işgal edip, işgal'i fırsat bilip molotof şov

yapanların, eylemlerini "basın açıklaması" ile taçlandırmak istemelerine karşı çıkan

ninedir.

sen gel her türlü örgütle birlikte çatışa çatışa meydanı işgal et, sokakları meydanları binbir

çeşit küfürle doldur sonra nine gelip hakkını arayınca "kenardan konuşsana", "sabote

etmesene" , "kenarda dur", "göze fazla görünme" diye eleştir!

ben halk'ım haklıyım deyip insanların günlük yaşam alanlarını işgal et, yak , yık, sonrada

"çok saf beyni yıkanmış bir ninecik!" buna itiraz edip, iki laf edeyim derdindeyken

üstüne "parayla satın alınabilen insan" muamelesi çekilirken buna itiraz et!

ne mide imiş?
hesabın var mı? giriş yap