• pembe götlü romantik kişilerin arasında popüler olmuş, götüm gibi ifade.
  • yarak kürek bir ifade.
  • “yürüyedur çocuk. kitap oku, bol bol gez, kendini geliştir. buralara uzun bir zaman uğrama e mi. biz burda cehennemi yaşıyoruz ancak senin başarıların, yaşamak için bize umut veriyor adeta. geçen gün attığın gol sırasında annemle gözyaşlarına boğulduk. güzel günler gör çocuk..”

ahah. ulan yazmaya devam ettikçe nevrotik ekşiçi bir yavşağa dönüşüyorsun istemsiz şekilde. sen koru yarabbim.
  • bunu diyeni silkmek istiyorum. kendine gelsin istiyorum.
  • dünya tarihinin en itici kalıbı olan vasat cümle. “ben kendini olduğundan çok daha değerli zanneden, fikrinin çok ama çok önemli olduğunu düşünen, ilgi delisi orospu evladı bir dalyarrağım” diyemeyen kendisini tanıtmak için kısaca yürüyedur çocuk diyor. bir gün dünyanın lideri olursam bu sözü söyleyeni koşulsuz şartsız idam ettirirdim.
  • futbolcu başlıklarında kullanan orospu çocuklarını seri eksilediğim ifade.
  • sözlükteki gelmiş geçmiş en itici cümle. hızla yükselip zirveye oturdu. sonradan olmuş da değil. ikinci kez gördüğüm andan beri böyle. yeter lan. buldunuz sikko bir kalıp, "bir de ben yaziim!" diye yırttınız kıçınızı.

bu lafı edenler kendilerini "ağabey" falan hissedip tatmin oluyorlar galiba. yaşı büyük olan bazı kişilerde vardır bu kompleks. kendi yaşındaki başarılı birisini överken kıçından terler akar ama o kişi küçük olursa "hehe, nasıl olsa ben büyüğüm." deyip mutlu olmak için böyle taklalar atarlar.

bugün de birisi

"yürüyedur çocuk.

biri bunu yazmalıydı."

diye entry girmiş. iyi bok. tebrik ederim. e bekleseydin lan azıcık. zaten ergen kafalılar koşmaya başladı bile onu yazmak için. o sondaki "biri bunu yazmalıydı." cümlesi ile iticilik tavan yapıyor ayrıca.

cidden, tiksindirdiniz lan. bunu, çocuk dediği kişi ile arasında iki yaş olan ergen kafalılar da yazıyor. kıç ile gülüyorum bunlara. anlıyorum, bir yere ait olup mutlu olma derdindesiniz ama başka yollar bulun. insanları tiksindirerek mutlu olmanız zor.

hey, ileri zekalı, lafı bana çevirme planlarına gerek yok lan. konumuz başka. sen beni nasıl görürsen gör, ben umursamıyorum. sen de umursamıyorsan ne güzel.
  • vikings'te ne zaman ivar* yerde sürünerek görsem ağzımdan istemsizce çıkan söz.
  • çoğunlukla aptalların sıkça kullandığı kalıp.
    "... be çocuk"lu versiyonlar daha da fenadır.
  • geçen gün, yürümeyi yeni öğrenen yeğenime söylediğim yüreklendirici söz.
hesabın var mı? giriş yap