• aile ve sosyal politikalar bakanı fatma şahin'in tamamı “nerede mağdur varsa, nerede mazlum varsa onun yanındayız. öyle kolay bir inançtan geliyoruz ki başını eğmiş bir yetimin başını okşadığın zaman öbür tarafa eft yapmış oluyorsun. çok kolay aslında” şeklinde olan açıklaması. habertürk'ün haberi

sayın bakanımızın inançla parayı böyle güzel şekilde sentezleyebilmesine hayran kaldım. ben de şimdi gidip koca türkiyedeki 24 sokak çocuğundan birini bulup başını okşayıp eft yollayacağım. gelsin sevaplar, bonuslar.
  • buradan anladığımız şu ki dert yetimin daha rahat bir yaşama, daha kaliteli bir eğitime ulaşması değil, dert eft. çok şahaneymiş.
  • (bkz: hellbank)
  • kafayı parayla yediklerinin bilinç altlarındaki ispatıdır. böyle insani örnekleri bile banka ve para üzerinden veriyorlar. akılları fikirleri para olmuş. elbet devran döner bir gün sizin de kapınızı haciz memurları çalar.
  • eft'ye masraf almıyorlarsa herkesin herkesin sık sık yapacağı eylem.
  • sevap hesaba yatmazsa, o yetimin kafasını kıracak zihniyete sahip birinin beyanatı.
  • - şimdi bunu bizim kesime nasıl anlatsak? (iç ses)
    - öbür tarafa çiçek yolluyorsun desek olmaz (iç ses) öbür tarafa daha onurlu biri olarak geçiyorsun desek, onur ne arar la bazarda (iç ses) öbür tarafa birini mutlu etmiş olarak gidiyorsun desek, komisyonum nerede diyecek (iç ses) hmm, komisyon? para? eft? buldum! bizim kitleye en iyi parayla pulla anlatırız:

yetimi okşayınca öbür tarafa eft yapıyorsun
    karını dövmeyince öbür tarafta eurobond alıyorsun
    kız çocuğunu okula yollayınca öbür tarafta 2b arazisi kapıyorsun
    ambulansa yol verince öbür tarafta belediyeden ihale alıyorsun

tanım: fikirdeki ile dildekinin birleştiği anlarda edilmiş sözlerden biri.
  • yapılan iyilikleri öldükten sonraki hayata yatırım olarak gören dinci zihniyetin ürünü söz.
hesabın var mı? giriş yap