• bu sene bir arastirmaci yeti'ye bir tuzak kurup ayak izini, el izini felan cikardigini iddia etti. giderayak yeti diye bir eskimo vuracaklar gibime geliyor.
  • psikolojide insanin dogustan gelen uslamlama, imgeleme gibi zihin guclerinden her biri.
  • var olduğunu, ruslar %95 oranında kanıtlayıp hürriyet de yayınladıysa, pi'yi 3 almamızda hiçbir sakınca yoktur.
  • yeti, tibet civarinda "aha bak orada" manasina gelen bir kelimedir. tipki aborijinlerin dilinde kangrunun bilmiyorum manasina gelmesi hikayesi gibi, yeti de kendi arasinda heyecan yasamis tibetlilerin agzindan cikan bir lafin isim sanilip birebir literature nakliyle elde edilmistir.

himalaya civarinda metteh kangmi denilegelmis bu ucubenin hadiseyi dunya basinana nakleden kasif howard-bury tarafindan metoh kangmi olarak nakledilmesi, dunya basini adina kabulcu sifatiyla yer isgal eden newman in lafi gotuyle dinleyip (bu ornekde 3 harfli olan anlayissiz) metch kangmi demesi neticesinde dunya kamuoyunca "abominable snowman" olarak bilinmesine sebebiyet vermistir.
  • insanda doğal olarak bulunan bir şeyi yapabilme gücü.
  • bu aralar himalaya dağları'nda yanlarında termal kameralarıyla gezinen japonlar varmış. bu amcalar vücut ısısını belirleyebilen bu kameralarla yeti avına çıkmış. ekipte 7 japon ve 7 nepalli dağcı varmış. 6 hafta boyunca dağda gezinip yeti'yi bulmaya çalışacak olan ekibin liderine sorulan "peki bulursanız ne yapıcaksınız?" sorusuna ilginç bir cevap gelmiş liderden "eğer onu bulursam elini sıkıp resimlerini çekicem". böyle de maceraperest bu caponlar. (kaynak: hürriyet.com.tr)

habere yapılan yorumlar da fecaat. aynen aktarıyorum:

ecevit eryılmaz 12.08.2003 - 11:09
    "var gerçekten, ben gördüm"

atilla karagözoğlu 12.08.2003 - 10:49
    "öldü öldü o... bu kadar yıl soğuk, yalnızlık. allah bilir gördükleri hangi garipti. toplumun zihniyet sefaletinden kaçan bir adam olmalı."
  • 1970 tarihli ikinci amon duul ii albumu. sadece krautrock'in degil tum underground/psych rock tarihinin en basarili albumlerinden biri. 2001 de repertoire tarafindan yeniden yayinlandi. sahane kacirmayin.
  • himalaya daglari'nin everest bolgesinde yasadigi rivayet edilen karadam.
  • yürürken çıkardığı seslere bakılırsa yeni taşınan üst komşum olabilir bu.
  • aslında gerçek ismi hamdi, bizim şirkette çalışıyor kendisi. geçenlerde bi' toplantı için rusya'ya gitmişti demek onu gördüler. evet.
hesabın var mı? giriş yap