• nedense ne zaman biri yelek dese, aklıma coşkun aral, tayfun talipoğlu, mithat bereket ve hatta savaş ay geliyor.
  • süper bi yünden yalnızca 4 adet bulursunuz, satın alırsınız, örmeye başlarsınız, 2 yünü bitirir yarısına gelirsiniz, annenizin teyzesi size ziyarete gelir, örgünüzü elinizden alır, bitirir yelek yapar, ve görmeyi umduğunuz o süper yünden örülmüş süpers süveterden çok uzak bir görüntüye sahip bir anne yeleğiniz olur. anne demek yelek demektir. işte o yelekten giyiyorum, alışınca vallahi başka bir şey ısıtmıyor.
  • sıcaklık, basınç, rakım`:?` ayırt etmeksizin giyilen balıkçı aksesuarı. hava 37 derece, kim takar mınakoyim? helal reyiz.
  • kilo almış müzisyen kostümü.
  • çocukken giyerdim bir tane ben de, hatta her giydiğimde, benimkinin hiç alakası olmasa da, kendimi marty mcfly gibi hissederdim.

http://urbantakeout.files.wordpress.com/…-mcfly.jpg
  • gece kaloriferin üstünde tutulup, sabah yataktan kalkınca giyilebilen süper bir giyim eşyası.

(bkz: yaşlanıyorum)
  • annemin evin içinde üzerinden çıkarmadığı benimse mantığını bir türlü anlayamadığım bir giyim eşyası. kolları ve önü açıkta bırakan bir şey insanı nasıl ısıtabilir ki?
  • takım elbisenin içine giyildiğinde gömlek beyaz bile olsa o görüntüyü kıroluktan anında 181 derece döndüren kıyafet türü.

yada bunun kumaşından yapılmışını giyeceksin ohh miss. ama tabi öyle cool tiplerin tişörtlerinin üzerine yaptıkları paçavra gibi değil, batman'deki christian bale'in tarzında. hmm. yalayabilirim evet.
    -kravat şart değil giyin yeter ki ehehehe-

edit: ceketle giyildiğinde omzu-göğsü olduğundan geniş gösteriyor. denedik oldu. %100 çalışıyor ona göre.
  • bir tişörtle, boyna atılacak bir fularla pekte şık duran son dönemlerin moda kıyafeti.
  • (bkz: ezel yeleği)
hesabın var mı? giriş yap