• yorgana nevresim geçirme derdinden muaf olmaktır.
    (bkz: pike)
    her hafta 15 dakika kazandırır. zaman önemli.
  • geldi gene tipini s... dedirten mevsim. bu kış çok hasta oldum, bir kış aşığı olarak kış mevsimi çıksın diye dua ettim hatta, o derece berbattım tüm kış. fakat şimdi yine oturduk yerde basan sıcak, yatarken uyutmayan sıcak, beni, battaniyeme sarılıp uyuduğum kış günlerine hasret ettirdi.

bunun ortası var, o da kısa sürüyor arkadaş.
  • evrenin kusursuz (!) düzeninin bir sonucu olan mevsimlerden biridir.
    klima varsa şanslısındır. eğer yoksa, kendini pencere ya da vantilatör önüne atarsın ve yaz günü hasta olursun.
    sevmem.
    canım kış mevsimi.
  • oldum olası sevmediğim mevsim. kasvetli ve boğuk hava kadar verimlisi yok benim için. bunun dışında yaz mevsimi türkiye gibi bir ülkede benim için eve kapanma sebebidir. her yerde bir göz ve bazen mırıl mırıl ağızlar... sürekli bir taciz ortamı. güneş gitse de yine yaşlı erkeklerin torunu yaşındaki kadınlara mırıldanmadıkları hürmete değer taklidi yapabildikleri mevsime geçebilsek. yoksa her gün en az bir taciz şiarıyla öfke küpüne döndürüldüğüm hâlde sakin kalmaya çalışmanın kanser hücresi olarak geri dönmesi çok muhtemel veya sonunda birini çok fena pataklayacağım. muhtemelen suçlu ben olurum. tabii zaten türkiye'de kadın olmak başlı başına ceza, bu cezaya bir suç illa icat edilmeli.
  • (bkz: yaz)
  • ülkemizdeki etkisi, metro merdivenlerinden yukarı çıkarken, aynı merdivenleri inen hanım kişisinin ter kokusu ile yüzünüzün yer değişmesine sebebiyet vermesidir.

(bkz: kokuyoruz)

ülkemizde insanların kişisel temizliğine neden önem vermediğini çokça sorguladığımız içimizi ısıtan mevsimdir.
  • ben böyle mevsimin amk ya. bu mevsim falan değil doğal afet. sokayım böyle mevsime.
  • midemi bulandıran, mideme ağrılar sokan mevsim.

havanın bir sıcak bir soğuk ne idüğü belirsiz bir şekilde seyretmesinden daha çok nefret ettiğim bir şey varsa o da sıcak havadır.

temelde soğuk havadan da yani çok soğuk havadan da nefret ediyorum... ideal yaşam ortamım 5-10 santigrat derece arası. 15'in üstünü görünce kahrolmaya başlıyor, 18 ve üstünde ölecek oluyorum.

yazdan ise 30-35 derecelerden ise ölesiye nefret ediyorum. insan sıcakta, güneşin teninizi kararttığı bir ortamda nasıl huzurluca yaşayabilir aklım almıyor.

ter, nem, tuz...

öf...
  • bana huzur verendir. hava ister kapalı, ister yağmurlu olsun, yaz mevsimine dahil olan bir ayda, günde uyanmak beni mutlu ediyor. sorunlu muyum neyim?
  • kışın haftada 4 gün 1.5 saatten 6 saat spor yapıp üzerine kalan diğer tüm günler yoga ya da dans kursuna gidebilen bir insanken yaz mevsiminde işten eve gelir gelmez çarpılmış gibi 2 saat kendime gelemeyip bir nevi havale geçirir oldum.

yaz mevsimi sıcak, yapış yapış, yağlı ve kokan bir mevsim! sevenleri de tıpkı onun gibi.
hesabın var mı? giriş yap