• 30 tanesi 1-tl'ye satılan nesne.. az önce yolda gördüğüm seyyar satıcı bağırıyordu 30 tanesi 1 lira diye..
    tanesi 3,3 kuruş.. kuruş diyorum bak.. bunun kaç lirası seyyar satıcıya kâr diye kalıyor lan? hadi toptancı yok arada diyelim.. direk üreticiden alıyor.. bundan üretici de kâr ediyor. nası bir ekonomi lan bu? maliyeti ne bunun?

hayır tabii ki ucuz olmasından şikayetçi değilim..
  • canım sıkıldıkça parmağıma, koluma, bacağıma yapıştırdığım nesne.. hasta mıyım neyim.. (bkz: belki)
  • mide bulandurma gibi bir özelliği varmış ben de yeni öğrendim.
    arkadaşımın kardeşi 5-6 yaşındadır. düşmüştür ve dizi kanamıştır.

anne- tamam muratcım, oksijenli su sürdük mikroplar öldü, şimdi yarabandı yapıştıralım.
    kardeş-hayır! yapıştırma kusarım!
    anne-sacmalama cocum
    kardeş-çok ciddiyim, istemiyorum, kusarım!
    anne-yavrum mikrop kapar öle açık o!
    kardeş-hayır açma yapşkanını!!
    anne cart diye yapıştırır bandı.
    ve çocuk kusar evet!
  • sskd'nin "gidiyorum hayatından, sana bir daha ne günaydın derim, ne sevgilim." dedikten hemen sonra "seni son gördüğüm tarih ne sevgilim?" diyerek tükürdüğünü yalama konusunda rte'yle yarışır seviyeye geldiği icraatı.

ayrıca 6-7 gündür ayağıma yapıştırıyorum, ama yaram hala iyileşmedi. bu işte bi ibnelik var.
  • asteğmen apoletinin ordu içinde yaygın kullanılan adı
  • dışardayken ne zaman lazım olsa yanımdan satan bir amca mutlaka geçer. işte o amcaların hızır olduğuna inanıyor, bol satışlar diliyorum.
  • yara temizlendikten sonra, dis etkenlere karsi koruma amaçli yapistirilir. özellikle yaranin kabuguyla surekli oynayan parmaklara önlem unsurudur. insan yara bandi yapistirinca, insan içine çikilabilecek hale gelir. yara bandini çikarmak ayri aci verir...
  • soner sarıkabadayı'nın yeni şarkısının ismidir.
  • yara bandının icadının öyküsü ise her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır şeklindeki sözü haklı çıkarır bir öyküdür.. bu kadıncağız öyle başarılı, akıllı filan değil bilakis sakar mı sakar bi kadınmış ve kocasının yara bandını icat etmesini böyle sağlamış.. allah vergisi işte bu yetenekler..

hikayesi şöyle:
    adamın karısı sürekli orasını burasını kesiyomuş, mutfakta vs.. her seferinde bu dertli koca karısına pansuman yapıyormuş ama tabi adam ya sıkılmış ya da “yeter ulan bıktım senin kesiklerini sarmaktan” demiş olmalı ki, şöyle bir şey düşünmüş: bir cerrahi bandın yapışkan yüzeyinin üzerine bir gazlı bez yerleştirmiş, bunun üstünü de steril bir bez koymuş.. bu mc gyver kılıklı yardımsever eş, bu buluşundan arkadaşlarına bahsetmiş.. olaylar gelişivermiş ve bu buluşu sayesinde johnson&johnson firmasında işe girmiş ve gel zaman git zaman bu adam şirketin başkan yardımcısı olmuş, adı da earl dickson imiş..

bu örnekte de görüldüğü gibi büyük bir şirketin başkan yardımcısı olmak istiyorsanız, bir buluş yapmalısınız..
  • hiçbir yarayı iyileştirmeyen hatta derinleştiren.
    örtmese üstünü yara mikrop kapacaktır, örttükçe iyileşememektedir yara.

işe yaramakta mıdır?
hesabın var mı? giriş yap