• güzel sesi dışında denek olarak kullanılan insan. pelin batu cümle içinde sarkastik'i kullanınca;

murat bardakçı: sarkastik ne sen biliyor musun yaprak?
    yaprak sayar: valla ilk defa duydum.
  • gençten bir ses sanatçısı. murat bardakçı nam reşat ekrem koçu tilmizinin hazırladığı tarihin arka odası programının izlenme sebebi. itü'de ses eğitimi alıyormuş. sesi bariz bir şekilde taş plaktan geliyormuş gibi, tertemiz. sanırım melihat gülses ve dilek türkan'a yeni bir arkadaş ekleniyor.

o güzel başını göğsüme koysan
    http://www.youtube.com/watch?v=e9566guptpa

hatırla ey peri
    http://video.haberturk.com/…_id=38163&k_a=haberturk
  • gestapo bardakçı'nın zoruyla nuhnebiden kalma parçaları, olabilecek en tiz tondan seslendirmek zorunda kalan şarkıcı.
  • o ses türkiye adlı yarışma programındaki 4 jüri üyesini toplasan kendisinin çeyreği bile olamayacak ses sanatçısı.kesinlikle muhteşem bir sesi var.
  • klasik müzik eğitimi aldım. hem aileden gelen piyanistlik hem de iki köklü konservatuvardan aldığım bu eğitim dönemi neredeyse hayatımın tamamını kapsadı. dört yaşında başladım piyanoya otuziki yaşındayım şimdi.
    60 sayfa konçertoyu ezbere çalarım çaldım da.

klasik müzik kulaktan girer insan beyninin en kaliteli ve özel noktasına ulaşır,beyin gerekli duygu komutunu alır işler ve vücudunuza gönderir.. uyarılırsınız ya tüyleriniz diken diken olur ya da ayaklarınız yerden kesilir, veya karamsarlığa kapılırsınız içinizi korku kaplar..etkiler insana, insanın içinde bulunduğu ortama psikolojiye ve müziğin genel yapısına göre değişir.

ama bu kadın ve bu müzik başka..

bu kadın şarkı söylemeye başladımı benim için beyin çalışmaz zaman durur dünya dönmez..

nefes kesilir sesi kulatan beyine doğru değil nefes ile burun deliklerinizden girip içinize ciğerlerinize dolar..
  • ben başımı dizlerine koysam ve sen bana şarkılar okusan.
  • dik bastığı perdeleri, örneğin bir bülent ersoy seslendirse "divayım ben bastım mı böyle basarım, siper alın" edasıyla canhıraş moda girecekken bu kızın mütevazi edası takdire şayandır.
  • klasik türk müziğindeki en iyi genç seslerden biri kendisi. repertuvarını şahsi olarak beğeniyorum. geçen haftalarda tanıştık, çok kibar çok mütevazı bi insan aynı zamanda. tarihin arkası odası programında okuduğu kalamış ve yine bir gülnihal eserlerinde türk musiki'nde tiz neva, batı müziği'ndeki a5 yani la sesine çıkmıştır. istanbul teknik üniversitesi türk musikisi devlet konservatuvarı ses eğitimi bölümünden şan dersi hocası fidan kurt, yaprak'ın şan egzersizlerinde f#6 sesine kadar çıktığını söylemiştir. sesi koleratür sopranodur.

edit: ek bilgi
  • devlet bahçeli sayesinde keşfettiğim harika ses. çok eski yıllarda yaşıyormuşum hissine kapıldım şarkıları dinlerken.
  • iyi bir klasik müzik sesidir..

mükemmel olması için 40'lı yaşlara gelmesi ve 15-20 kilo civarı daha alması gerekli. şimdi sesi güzel ama hala kız gibi.. o ses kadınsı ve çatallı olacak, günde beş sigaraya başlasa on sene sonra mükemmel olur.. ben o yüzden sanatçıların sigara, alkol veya maddesel şeyler kullanmasına karşı bir insan değilim.

(bkz: ne diyorum lan ben)
hesabın var mı? giriş yap