• (bkz: albert camus)
  • ''merhaba! yardım edebilir miyim?'' diyen oyuncak cep telefonu sesiyle başlayan replikas şarkısı. ahaha! deli bu adamlar deli! bu aptal sözü bile müzikle birleştirerek ortaya güzel bir şeyler çıkarıyorlar! imkanları kısıtlı mucitler gibiler!
  • ben burayı hep merak ederdim. üç beş kere kuşadası tarafına gittim ve yanından geçerken hep "off lan çok mu güzel ki acaba?" demiş, içten içe de meğer hesabı görenlerin nidasıymış bu diye içimden geyik yapmıştım. en süper, yakın bir arkadaşımın ve de onun sevgilisinin ayrı ayrı anlattıklarına göre hesap gelince cidden yandım diye bağırma ihtimali çok fazlaymış.

alternatif olarak selçuk'un içine girin, esnaf yerlerinde turistik yiyeceğinizin fazlasını yiyin. dün itibari ile bir kaç kilometre sapma ile çöp şiş, acılı ezme vb, coca cola 10 lira 50 kuruş.
  • (bkz: yandim sevket)
  • ızmir otobanı yapıldıktan sonra eskisi kadar çok kazanamayan, selcuk izmir yolu üzerinde, ayranıyla meşhur bir çöpşiş restoranı. bu restoran aynı zamanda işten çıkardığı eski çalışanlarıyla tazminat ödemek istemediği için de davalık olmuştur.

bir arkadasım şoyle bir anısını anlatmıştı bu mekan ile ilgili. aynen aktarıyorum;
    2009 senesi yazıydı. oturduk üç arkadaş burada çöp şiş yiyoruz ve meşhur ayranından içiyoruz. o sırada restoranın göbeğinde duran ayran karıstırma makinasındaki ayran bitti. mutfaktan gelen bir garson bir kova yoğurtla beraber biraz tuz attı makinanın icine. daha sonra mekanın kapısında sarı lastik çizmeli, üstü başı pislik çamur içinde bir adam belirdi. elinde de içi su dolu paslı teneke bir kova. adam mekanın kapısından içeri girip ayran karıştırma makinesine yöneldi ki biz şu anda aklınızdan geçen şeyi yapmasına ihtimal vermiyorduk. ama adam ihtimallere meydan okurcasına ayran karıştırma makinesinin kapağını açtı ve elindeki o pis suyu olduğu gibi makineye döktü. biz de hayretler içerisinde adamı seyrederken ayranlarımızı yudumlamaktan kendimizi alamadık çünkü harbiden ayran çok lezzetliydi.
  • "hav hav hav hav-hav hav hav, hav hav hav, hav hav hav
    merhaba! yardim edebilir miyim?"
    diye komik intro sample'ina sahip replikas sarkisi.
  • replikas'ın ilk stüdyo albümü köledoyuran'da yer alan ziyadesiyle doyurucu bir parça. şahsi fikrime göre en iyi replikas parçası. "merhaba yardım edebilir miyim?" diyen muhtemelen oyuncak bir cep telefonunun sesiyle başlıyor yine aynı oyuncağın "hoşçakal" sesiyle bitiyor. sabah mahmurluğunu atma konusunda epey yardımcı oluyor. gülyabani müzik ile birlikte en iyi uyanma şarkıları listemin başında.
  • izmir selçuk' daki çöp şiş yapan yerlerden bi tanesi. en iyilerindendir.
  • bu replikas şarkısında sanki çiçek dağı'nın erkin koray versiyonundan bir öykünme, bir feyz alma durumları var gibi sanki. iyidir, güzeldir.
  • franchise verme projesi başarıya ulaşamayan işletme.
hesabın var mı? giriş yap