• tarkan yine o meşhur deyimler sözlüğünü açıp hem söylemesi hem dinlemesi 10 numara bir şarkı yapmayı başarmış.

yine yüzünden düşen bin parça
    dalıp dalıp uzaklara iç çekiyorsun
    eğer bıçak kemiğe dayandıysa
    niye bu amansız acıya göz yumuyorsun?
    akıl kârı değil ıstırabın böylesi
    bu aşk değil esaretin ta kendisi

ben senin yerinde olsam
    ufak ufak uzarım durmam
    pılımı pırtımı toplar giderim

bakmam gözyaşına bakmam
    bir dakika bile katlanmam
    sevene zulmedeni ezer geçerim
    sevene zulmedeni yakar geçerim

o halden anlamıyormuş sanıyorsan
    sen niye üzülüp kahroluyorsun?
    sonucun vebali onun boynuna
    bırak inceldiği yerden kopsun
  • tarkan denen varlığın sadece "aaaaa" demesi bile bünyeme yetmektedir. şarkıyı sevdim kıpır kıpır, insanı gaza getiren cinsten. sadece ilk girişi kulağı biraz zorluyor sanki ya da bana öyle geldi bilemedim.

http://www.youtube.com/watch?v=qeqrdjsi624
  • müzikal altyapısından ritmine, ajda pekkan-tarkan düetinden piyasaya sürülüş tarihine kadar her zerresinin, "yaza damgasını vuran şarkı" patentini almak için tasarlandığı anlaşılan ve bu konuda da çok başarılı olunan şarkı.
  • 2011'in en iyi şarkısı olacaktır. bunlar bu kadar iddialı bir şarkı yapmışlar ben de bu kadar iddialı konuşayım bari. bugün belki defalarca dinledim, müziği sözleri, ajdanın sesi vs hepsi on numara, dinlerken kıpır kıpır bir şarkı olmasına rağmen bir ara gözlerim doldu. evet şaka gibi. ama insanın yaşadıklarına dokunan sözlere sahip, ondan belki de.
  • bir tarkan şarkısı olduğu hemen belli olan,insanı hemen uyandıran bu yazın en harika ve bomba şarkısı. söz-müzik:tarkan olduğunu bilmeden radyodan ilk dinlediğimde ''ahanda tarkan ajda'ya şarkı vermiş'' dedim. insanda artık böyle bir algı uyandırıyorsa bu adam artık dünya çapında bir marka olmuştur arkadaş.
  • ajda pekkan'ın "akıl kârı değil ıstırabın böylesi" dizesindeki performansı, nasıl yıllardır kendini dinletebildiği konusunda fikir verebilir bu şarkıda.
  • açıkçası bu şarkının klibinde aynı kıyafetlerle ajda pekkan'ın yaşıtlarından herhangi birisi oynasın şu memlekette, oturur ağlarız hep birlikte. ajda pekkan'ın 'ben çok seksiyim' demekten ziyade kendini güzel ve popçu sanan "muadillerine" göndermede bulunduğunu düşünüyorum. hem şarkısı, hem görüntüsü ile; işte orijinal klibi.

yalnız star akademi nedir yahu ajda pekkan? böyle bir saçma projenin içerisinde sen ve sertab erener yer almamalıydı. bak işte, oldu mu şimdi? klibini, şarkını izlerken o program geliyor aklıma; ikileme düşüyorum. neyse.

şöyle mi estetikliymiş, böyle mi ağzı kapanmıyormuş; bunları bir kenara koyup izlemek lazım kendisini. sonuç olarak 66'sına merdiven dayamış bir sanatçıdan söz ediyoruz. yıllardır makyajdır, konserdir, koşturmacadır; bunlara, bedeni geç, yürek dayanmaz. işini en iyi yapan kişilerden birisi. şimdi çıkmış, her ne kadar "estetik harikası" olsa da, gönlünce sergiliyor kendini. sonuna kadar hakkı var diye düşünüyorum.

şarkıya gelecek olursam bence gayet güzel. saçma sapan sözleri yok en azından. yalnız klibin 26. saniyesinde arabayı bir taşın üzerinden atlatırken istemsiz yaptığını sanıyorum bunu. dalmış gitmiş, az daha vuracakmış güzelim arabayı. bu arada erkek figüranlar da yapmacık olmasınlar iki dakika!
  • arkadaşın düğününde pasta kesilirken çalınan şarkı.

"ben senin yerinde olsam, pılımı pırtımı toplar kaçarım" şeklinde bir şarkı gayet ironik olmuş. arkadaşa kesin bir mesaj vermek istediler bence. ancak heyecandan mesajı alamadı zaar.
  • ajda pekkan güzel söylemiş ama bu şarkıyı sadece tarkan'ın söylemesini isterdim ya da ajda pekkan ona vokal yapsaymış...
  • muazzam bir introya sahip. bu yazın hiti olmayı garantilemiştir.
hesabın var mı? giriş yap