• 'güneşe çıkardılar', tenimi ve bir anda düşmek dalgalara nasıl zor şimdi.
    günlerin batağında dinlemek bu sözleri, nasıl da yarar işimize.
  • ... kesmeşeker adlı grubun alabora vaziyetlerinin netleşmesi talebi niteliğindeki şarkısı.
  • "illa ki birseyim ol, ama oyle birseyim ol ki vazgecmek mumkun olmasin!" bazli istek.
  • "eninde sonunda seninle birlikte olmak istiyorum. o nedenle ya simdi efendi gibi birlikte olalim yada dost olalim, ben nasilsa aramizda olusacak yakinlikta istifade seni bir punduna getiririm" anlamina gelen cumle.
  • sözleri şu şekildeydi *:

aşkım oldun dostum oldun
    günlerimin nuru oldun sen

sana olan ihtiyacım ne parayla ne imanla
    gelip geçen günlerle bir
    bir tutulamaz

ya aşkım ol ya dostum ol
  • - ya askim ol ya dostum ol !
    - ee ama ben sadece kısa malboro istediydim abi..
    - layt mı ?
    - kırmızı abi..
  • a$ık olunan ki$iye en son anda sarf edilecek, artık umutsuzluğun son noktaya geldiği anda söylenen ve de elindekini de kaybetmemek daha doğrusu her ne $ekilde olursa olsun ve de ne kadar iç parçalayıcı olsada, ne kadar canınızı yaksada; onunla biraz daha zaman geçirmek, payla$tığınız ya da payla$tığınızı sandığınız zamanı biraz daha uzatmak ve sadece bir dahaki sefere kadar aklınızı me$gul edecek, onu hatırlamanızı - iyi ya da kötü bir $ekilde - ve de kesinlikle depresif bir $ekilde a$ırı mutluluk ve mutsuzluk arasında dola$manızı sağlayacak, anlık bir tat alıp, ardından da tekrar eski durumunuza dü$menizi sağlayacak durumun kısa özetidir.
  • '95 kayıtlı tut beni düşmeden albümündedir.

"tenin değişine dair,
    söylenen her türlü söz
    nasıl da yarar işimize...
    aşkım oldun, dostum oldun,
    günlerimin nuru oldun, sen
    gözüm gördü,kalbim duydu.
    yalanların sebep oldu, sen
    sana olan ihtiyacım,
    ne parayla, ne imanla
    gelip geçen günlerle bir
    bir tutulamaz
    yoğur beni çamurunda
    günlerinin batağında, sen.
    deniz gibi sar bedeni
    güneş gibi yak tenimi, sen
    sana olan ihtiyacım ne parayla ne imanla gelip geçen günlerle bir
    bir tutulamaz

ya aşkım ol ya dostum ol
    ya aşkım ol ya dostum ol"
  • zamanında gezip, tozduğunuz,ağlayıp güldüğünüz, öpüp, kokladığınız bir insanla dost kalıp seneler sonra evlendiğin de "hayırlı olsun" diyip, kocası "bu kim?" diye sorduğunda "eski bir dost" demesini yedirebilecek bir yüreğin mevcut olması gerekir.(bkz: ya askimsin ya hicbir seyim)
  • (bkz: bi siktir git)
hesabın var mı? giriş yap