• ayda yılda bir evde yalnız kalınca açıyorum biraz oyniim diye, önce xbox yazılımı update oluyor, sonra oyun update oluyor, sonra da hanım geliyor dizi seyrediyoz zaten.
  • türkiye lansmanı bugün gerçekleşecek olan ürün. abi ne yaptınız, çanakkale boğazından mı girmeye çalıştınız ülkeye gözünüzü seveyim.
  • beşiktaş endemde duranı 3 adet oyunla beraber gözlerimin önünde 1700 dolara satılmış olan alet.

adamın teki oğluna aldı. oğlan çok ısrar etmiş. ısrar eden oğlana mı, yoksa böyle bir ısrarda bulunsam beni tokat manyağı yapacak olan babama mı söveyim bilemedim.
  • bilgilendirene +rep

//i7 4790 4ghz //corsair 4x2gb 1600 mhz // msi 4 gb gtx770 twistfrozgaming // asus pro-gaming 1150 soket // barracuda 1tb 3.0 //

siktiniz sozlugu amk.

eksi duyuru diye bir sey var sub etha da. oraya bakin bi. olmaz mi?

bir oyun konsolu.
  • ömrü hayatımda gördüğüm en ilginç sorunu yaşamamı sağlayan konsoldur. şöyle ki ;

yaklaşık 3 aydır kullandığım jasper kasa xbox elite ve playstation 3 sahibiyim. fakat televizyonumun tek hdmi çıkışı olduğu için her kullanacağımda kablo değiştirmekten gına geldi. bende bir adet hdmi switcher aldım. eve geldim bir güzel switcheri yerleştirdim. switcherde zaten tek output olduğu için kabloları yanlış bağlama gibi bir durum olamazdı zaten. neyse bağlantıların ardından ps3'ü açtım. gayet güzel görüntü geldi. sonra xboxu açtım, görüntü yok. tüh lan kablo bozuk kesin dedim. kabloların yerini değiştirdim, tekrar açtım. ps3 tamam, xboxda yine görüntü yok. gece geç vakit olduğu için, neyse yarın denerim dedim ve bağlantıların hepsin söküp eskisi gibi direk hdmi çıkışından xbox'a taktım. kontrol edip yatacakdım ki, anam ! lan yine görüntü yok. allah allah nidalarıyla başladım uğraşmaya tabi. işin ilginç yanı alet çalışıyor, ama ne ses var ne görüntü. görüntü olmayıp ses olduğu zamanlar olabiliyor xboxda, video reset ile çözülebiliyor (y ve rb'ye ayni anda bikaç saniye bastıkdan sonra). av. çıkışı ile alet çalışıyor. ayni kablolar ayni bağlantılar ile ps3 çalışıyor, yani tv'de problem yok gibi. xboxda görüntü 10 - 15 saniyede bir geliyor -tabi bozuk bir şekilde - ve yine gidiyor. neyse aldığım switcher bozuktu, bana xboxun hdmi çıkışını yaktı gibi düşünüyorum ve yatıyorum. ertesi gün (film gibi oldu lan) makineyi arkadaşımın evine götürüyorum. 3 adet farklı versiyonda çok afedersin sözlükcüğüm ama çatır çatır çalışıyor ! lan ! o zaman xboxda birşey yok, muhtemelen çözünürlük yüksek seviyeye geçti, tv algılamadı diye düşünüyorum, çözünürlüğü düşürüp kendi televizyonuma takıyorum. değişen hiçbirşey yok. arkadaşımın xboxunu benim televizyona takıyorum, lan o da çalışıyor, çıldıracam !

2 günlük uğraşın ardından sonuç bu ; benim xboxum kendi televizyonum dışında heryerde çalışıyor, benim televizyonum xboxum dışında herşeyi gayet güzel çalıştırıyor.

yani tanım : bana televizyonu değiştirten alettir. şimdi diyeceksin ki ''ulan mal, 2 milyarlık televizyon değişeceğine xboxu değişseydin''. bende sana şunu diyeceğim sözlükçüğüm ki zaten değişeceğim vardı, vesile oldu. ayrıca mal fln da hiç hoş olmadı. hadi eyvallah.
  • 2005 yılında piyasaya çıkmıştır, türkiye lansmanı ise birazdan gerçekleştirilecektir. (sene 2012) skyturk 360'ta heyecanla izliyorum, bakalım nasıl bir aletmiş. tam emin değilim ama oyun konsoluymuş galiba?
  • neredeyse xbox 720 çıkacak, konsol oldu altı yedi yıllık daha yeni getiriyorlarmış. lan oğlum ben 3 yıldır live'da amerika hesabı ile oynuyorum, benim gibi binlerce insan var. johnny zannettiğim nice insan izel, çelik, ercan, ufuk falan çıktı, ben gol yediğimde lucky bastard diye laf yapınca "ahan da nasıl koydum" diye cevap aldım.. yeter zulmettiğiniz, yeter bize çektirdiğiniz. sizin tavrınıza duruşunuza atlayayım. windows 8 daha çıkmadan geliyor memlekete, ona da para veriyoruz buna da. biraz daha sinirlenirsem gidip başbakanlıktan beş bilişim uzmanı alarak yerli malı konsol işine girecem, beğendiğim oyunları da kendim yapacam anasını satayım.. dallamalar.
  • simdiye kadar karsilastigim tek isik sorunu; sabahin ilk isiklari sorunu olan alet...

uykusuz ise gitme problemi de cabasi.

kahrol iksbaks..!
  • çıkacağı gün teknosa'nın kapısında yatacağım. ilk defa bir elektronik cihazı çıktığı gün alacağım yanılmıyorsam. çok heyecanlı.
hesabın var mı? giriş yap