• istanbul'dan ayrılıyormuş. türkiye gibi bir ülkenin boktan liginin bir takımı olduğunuzda işte bunlar oluyor.
    1 seneliğine zar zor getirdiğiniz adam iyi performans gösterince sene sonu bile beklenmeden "çok konuşma al şu 3 milyon euro'nu bu oyuncu bana lazım" deyip çekip elinden alıyorlar.
    oyuncuya yine de kızamıyorum. belli ki futbola aşık. bunu her hareketinde görebiliyorsunuz. manchester united gibi bir takımdan teklif aldığında 6 ay daha kalıp sonra yollarının ayrılacağı kesin olan bir kulüp için bu fırsatı tepmek istememesini anlayabiliyorum. her şeyini verdi. taraftarı sevdi, taraftar da onu sevdi ama böyle bir fırsatı da kaçırmak istemedi. onun yerine gelecek yavşak gibi 1-2 milyon euro fazla para için arabistan'a gitmiyor sonuçta. yolu açık olsun.
  • maç sonrası yaşananlar hakkında çok klas bir hollandalı açıklaması yapan oyuncumuz.

dedi ki türkiye'de insanların çok duygusal olduğunu biliyorum ama bunun futbolda yeri yok. yaşananlar gülünçtü. iyi bir ülke ve iyi bir futbol ülkesi olmak istiyorsanız bunu çok ağır şekilde cezalandırmalısınız.

muhtemelen içindekileri bastırdı çünkü türkiye güzellemesine döndürdü işi ama yüzünden okunanlar ben böyle işin .mına koyayım idi.

yani kısaca biz sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını getirmişiz.
  • adam 9 aralıkta hollanda'yla arjantin'e karşı dünya kupası çeyrek finali oynadı, o maç gelmiş geçmiş en büyük topçu messi'ye kafa tuttu, 21 aralıkta şanlıurfaspor maçında 45. dakikada oyuna girdi ve gol attı. eğer evrakları yetişirse 14 ocak cumartesi günü de manchester united - manchester city derbisinde oynama ihtimali var. yaklaşık 1 ayda adamın yaşadığı kültür şokunun başka bir örneği olduğunu sanmıyorum.
  • ligin açılış maçı olan kayserispor maçını güney (eski açık) tribününden izledim. weghorst'un yaptığı bir hareket dikkatimi çekti fakat daha sonra bunu ne bir yorumcudan duydum ne de bir entryde okudum.

maçın son saniyeleri 1-0 önde olan beşiktaş cenk'in atılması ile 10 kişi kalmış durumda. ceza sahasına yakın bir noktada kayseri faul kullanacak ama öncesinde 2 beşiktaşlı oyuncu sakatlandığı için yerde yatıyor. sağlık görevlileri sahaya girdiklerinde yerde yatan 2 oyuncuya da müdahale ederken weghorst birine kramp girdiğini fark ederek sağlık görevlisini omzundan hafifçe itip diğer takım arkadaşı ile ilgilenmesini söyledi. kendisi gidip kramp için arkadaşının bacağını gerdi.

bunu yapmasının sebebi son saniyede 2 oyuncuya da sağlık görevlisi yardımda bulunsa 2 oyuncu da tedavilerinin ardından sahanın dışına çıkacak ve kayserispor faul atışını kullanırken takımı sadece 8 kişi ile savunma yapmak durumunda kalacak olmasıydı.

bütün maç hiç durmadan koşan weghorst'u izlerken ben yoruldum. ama o maçın son saniyesinde bunu düşünecek kadar maçın içindeydi.

bu sene takım başarılı veya başarısız olur bilemem ama böyle bir oyuncuyu izlemek biz beşiktaşlılar için gerçekten büyük bir şans.
  • son 3-5 yılda adamlar mario gomez, aboubakar, batshuayi, weghorst, negredo, burak yılmaz gibi forvetler almış, bizim yıllardır götümüzde ayı bağırıyor gelen forvetler samatta, berisha, thiam, ademi, slimani, frey vs..

itin götüne soktukları batshuayi geçen yıl 15 gol atmış. biz 15 gol atan forvet bulabilsek ( serdar dursun hariç) pamuklara sararız lan. yukarıda saydığım 6 forvetin fener formasıyla 15 golü var mıdır şüpheli.
  • besiktas ile beraber ilginc bir transfer sarmalinin icine girmesi gundemde olan futbolcudur.

soyle ki;

cristiano ronaldo, manchester united'dan suudi ekibi al nassr'a transfer oldu.
    vincent aboubakar al nassr'dan ayrıldı ve beşiktaş'a geleceği yazılıyor.
    wout weghorst da kasımpaşa maçında taraftara veda etti ve manchester united'a transfer oluyor.

yani kisaca, besiktas cristiano ronaldo'nun al nassr'a transferinden bile etkilenmeyi basardi. turkiye ekonomisi gibi takım.
  • herifin içinden seba çıktı usta, o nasıl sevinmektir o nasıl ait hissetmektir kendini, sağ ol var ol reis eline ayağına sağlık, çok mutlu oldum lan bir hafta yeter bana bu.
  • tam gol kralı olup gidecek tip var. eyşanlar ölmez şekil değiştirir.
  • afrika'da kabile savaşı çıksa mızrağı bizim götümüze giriyo. abv ronaldo
  • adam dünya kupası çeyrek final maçında oyuna girip son 15 dk da 2 gol atıyor. belki arjantin’ i eleyecekler. ama adamlar weghorst için sevinen beşiktaşlılara laf sokucağım diye maymuna dönüyor.

elenir elenmez ayrı mevzu. ama adam bu gece seviye atladı. kariyeri inşallah bizle gelişir. adam…
hesabın var mı? giriş yap