• amerikadaki zamaninda amerika'ya turkiye ve civarindan gelen ermenilerin ilk yerlestirildigi yerlerden...
    ararat street felan vardir..bolca da ermeni kilisesi...
    sehir tam bir blue collar yeridir...zamaninda civarin en endustriyel sehri imis..boston'dan daha buyuk nufus varmis... ama once demiryollarinin su yolunu gecmesi (1800'lerin sonlarinda blacstone nehri ve havzasi ulastirma ve tasima icin kullanilirmis)daha sonra da arka arkaya cikan cevre kanunlari ile iyice onemini kaybetmistir...
    genclerin tek eglencesi sehir merkezindeki main street'de cuma ve cumartesi gunleri araba ile tur atmakdir... kisacik caddede 3 saat tur atar insanalr..sonra da 3-5 bardan birine giderler... acaip gri ve de mutsuz bi havasi vardir...
  • worcester yazilip "vustir" veya "vustaa" okunarak amerikalilari bile dumura ugratan yer. malmsteen de "hello vustaaa, hav ar yu vustaaa" diyerek dalgasini gecenler arasinda yerini almistir.
  • (bkz: worcester sos)
  • arabasi olanlar icin cok da kotu olmayan bir sehir. suc orani cok yuksek oldugu icin dikkat edilmesi gerekir, ama ogrenci nufusunun yuksek oldugu bolgelerde dolasildigi zaman sorun cikmaz. shrewsbury st uzerindeki bar ve restoranlar fena degildir. the flying rhino cuba libreyi dogru servis yapar.
  • sosuyla unlu ingiliz kenti.

vus' ta (a*e arasi bir ses) diye okunur.
  • bosch tarafindan uretilip britanya da satilan bir kombi markasi, cok dandiktir o ayri. surekli bozulur. herhalde bosch oyle bir mamule kendi ismini verip karizmayi cizmek istememistir.
  • ben böyle şehrin amk demek noktasına geldiğim yer. amerikadaki için konuşuyorum. yeteri kadar amerika gezdim, bilinen noktalar dışında çok fazla şehir de gördüm ama böyle boktanını görmedim.

temeldeki en iyi özelliği boston'a 1 saat uzaklıkta olması. bursa-balıksesir mantığı olan bir yapıda. kira daha ucuz diye millet burada yaşıyor ama bilin bakalım her amerikan şehrinde olduğunu gibi burada da hayat yok. havası inanılmaz güzel. günlerdir topuk yaylasında antreman yapan fenerbahçe gibiyim. her yere yürüyerek gitmek istiyorum. tertemiz hava, yakmayan güneş, hafif serinleten rüzgar.

umass hastanesi, tıp fakültesi vs olmasa bi bok olmazmış buradan btw. jetlag efektten devam. 04.44 am.
  • (bkz: werchter)
  • ayni zamanda guney afrika'da da bulunan sehir. amerika'nin massachusetts eyaletinde bulunani cok berbattir. downtowni yoktur. hayat yoktur. genc nufusu cok azdir cunku ipini koparan buradan kacar.
hesabın var mı? giriş yap