• oyunun 7 ya da 8 noktasında uykuya dalıp wolfenstein'in 1994 versiyonunu oynayabiliyorsunuz.en çok beğendiğim özelliği bu oldu.bir anda ilkokul 1-2 yıllarıma döndüm. hehe
  • the new order'a hiç dokunmadan bodoslama dalarak neredeyse 3 günde, toplamda ise 4-5 saatte bitirdiğim güzel oyun.

--- spoiler ---

- oynayış ve kontroller bildiğin wolfenstein.

- return to castle oynamış ve bitirmiş olanlara özel 3-5 adet sürpriz var.

- bazı yerler gereksiz zor ya da ben new order alışkanlığım olmadığı için zorlanmış olabilirim.

- şurdaki saçma sapan zombi askerlerden tırıs tırıs olanlar, rica ediyorum lütfen return to castle oynamayın siz. lütfen. daha oyunun ilk saati bittiğinde kalp krizinden ölmüş olacağınıza garanti veriyorum.

- eski wolfensteinlerden farkı benim için şu oldu; önceden katliamı yaptıktan sonra şöyle bir odayı dolanır, gizli geçit; bonus vs var mı yok mu doya doya kontrol ederdik; burada ise sanırım aksiyon dozu artmış olduğundan olsa gerek mahalleri öyle hızlı geçmemiz gerekiyor ki, doya doya etrafı yokladığım pek olmadı.

- silahların çeşitliliğini ve fonksiyonelliğini beğendim.

- hikaye klasik, doğrudan wolfenstein hikayesini sevenler için yapılmış adeta.

- uykuda wolfenstein 3d oynayabiliyoruz. oyuna bundan habersiz başladığım için çok şanslıyım.

- senaryoda bazı sürprizler mevcut, örneğin silahları bıraktığımız ya da bir role büründüğümüz vs. bunlar hoş detaylar.

- kaybolmak, geçtiğimiz yerleri unutmak ve bu nedenle boş boş dolanmak gibi şeyler artık yok; haldır huldur gidiyoruz. herşey açık net.

--- spoiler ---
  • (bkz: ic guvenlik yasasindan daha onemli birsey olmamasi)

saka lan saka.dunya wolfensteinin dassani yesin.veriyorum siparisi.
  • uykudayken geçtiğimiz wolfenstein 3d mod (bkz: nightmare mod) sırasında topladığımız old silver'lar aslında, 1928'de basılmış eski gümüş külçeler olup wolfenstein kalesinde saklanmaktaymış. nightmare modda william j. blazkowicz'in bulanık olarak hafızasında bulunan bu gümüş külçeleri toplarız. ve topladığımız bu gümüşlerin oyunda hiç bir achievementa etkisi yoktur.
  • wolfeinstein the new order'ı oynayıp da beğenenler kaçırmasın bence. en zor seviyede oynadım oyunu ve new order'a göre daha zor bir oyun olmuş gibi geldi bana.
  • wolfenstein the new order stand alone dlc'si. yani hem stand alone olduğu için ilk oyuna para vermenize gerek yok hem de dlc olduğu için ucuz. ama 6 saatlik oynanış süresi var gayet tatmin ediyor. oynanış olarak new order'a benziyor ama atmosfer olarak tamamen o eski efsane return to castle wolfenstein zaten oyun da o meşhur wolfenstein kalemizde geçiyor. hatta atmosfer o kadar çok ilk oyuna benziyor ki ortasında hiç beklemediğim bir şekilde eski oyuna bağladı ve benim için hoş bir sürpriz oldu :)

eğer o eski oyunu seviyorsanız, çocukluğunuzda sizin için yeri varsa (benim gibi) o zaman kesin oynayın, hayvan gibi oynanışla iyi vakit geçiyor.
  • burdan fragmanini izleyebilirsiniz.
  • new order dan büyük keyif almış birisi olarak kesinlikle alacağım oyun olacaktır ayrıca fiyatı gayet uygun.
  • şu bölüm sonu canavarı olayını bırakmış olsalar, dünyanın en iyi fps oyunlarında ilk 10'a girebilirdi.
  • return to castle wolfenstein'ın ruhani remake'i, wolfenstein new order'ın ruhani dlc'si. 6-7 saatlik bir önüme geleni öldürürüm simülasyonu.

aslında new order'dan sonra çıkmış olsa da kanımca new order'dan önce oynanmalı, blazkoviç ile zombi nazi katliamı yapılmalı, keyiften keyfe koşulmalı.

(bkz: william b.j. blazkowicz)
hesabın var mı? giriş yap