• ezik.
  • roland deschain'e duyduğunuz güvensizliği, korkuyu, kızgınlığı ya da başka hangi olumsuz duyguları besliyorsanız artık, hepsini tamamıyla (bazıl okuyanlar için tamamen olmayabilir tabe) değiştiren, o'na başka bir gözle bakmanızı sağlayan kitaptır... öyle ki, bu adam için ağlarsınız bile..
  • kara kule serisinin şu ana kadar yayınlanan son kitabı. bu kitap silahşörün geçmişini, buralara nası geldiğini anlatıyo... ve tabi susan'ın hikayesi var ki içler acısı...
  • kitap şu an elimin altında değil, ancak içinden aklımda kalan şöyle bir söz var (sanırım bir barda duvar yazısı olarak yazıyordu):

"kağıt oyununda size dağıtılan el hakkında tartışmaya kalkmayın, yaşam konusunda da..."
  • stephen king'in her tarzda yazabileceğinin en büyük kanıtlarındandır bu kitap. yılların gerilimcisi muhteşem bir aşk hikayesi yazmış arkadaş. üstelik 14-15 yaşlarında yaşanan o karmaşık duyguları bile pürüzsüzce yansıtmış. sai bu işi biliyor.
  • ergenlikte aski cok guzel anlatir. yakilma sahnesindeyse, uc dort sayfa boyunca hungur hungur aglatir. king'in romanlarinda en sevdigim sey, konudan cok alakasiz bicimde kisacik bi anekdotta verdigi iliskisel ya da durumsal ayrintilar genelde, bag of bones'da hikayenin basinda karakterin olmus karisinin bikinili resmini gorup hissettikleri buna guzel ornektir mesela. wizard and glass'te ise, bastan sona olay orgusune yayilmis bir susan delgado ve halasi cordelia'nin arasindaki kadin cekismesi var ki, gercekten muhtesem iliskisel ayrintilar barindiriyor. ve saniyorum yine bu yuzden, benim icin su ana kadar yazilmis en guzel king romani.
  • roland'ın aşk acısını yüreklerimizde hissettiren, serinin en romantik kitabı.
  • öncesi: (bkz: the waste lands)
    sonrası: (bkz: wolves of the calla)
  • orijinal baskısı da dahil olmak üzere dünyadaki tüm baskıları arasında en güzel kapağı türk baskısı olan kara kule kitabı.
  • kara kule serisini yıllar önce bitirmeme rağmen hala etkisinde olduğum stephen king şaheseri, serinin 4. kitabı.
    800 sayfaya yakın olmasına rağmen her sayfa çevrildiğinde sona bir adım daha yaklaşıldığı için üzen, yazılabilecek en büyük aşk hikayelerinden biri.
    roland karakterinin en güzel, en acı ama sonunu bilsen bir defa daha yaşamak ister misin? diye sorulsa şüphesiz evet diyeceği büyülü dönemi.
hesabın var mı? giriş yap