• 14 yaşındayken baba olmuş, 18 yaşında ikinci çocuğunu yaptığı 41 yaşındaki lynn johnson'la evlenmiştir. ondan da boşandıktan sonra kendini sokaklara vermiş, 3 kere adam vurmaktan tutuk..

şaka lan herif bildiğin rapçi.
    black an yellow iyidir.
  • snoop dogg'un veliahtı. tabi torbacılara göre.
  • kendi adını taşıyan bir kenevir çeşidi bulunan kenevir erbabı. khalifa kush. en sevdiği kenevir strain'i olan og kush'un genetiklerini limoni ve ekşi bir aromaya ait bir başka kenevir strain'i ile çapraz dölleyerek elde edilen, og kush'un sert etkisini canlandırıcı bir cerebral high ile harmanlayan hibrit bir strain. dünyada sadece san jose, california'daki the cookie company isimli medical marijuana dispensary'sinde satışa sunuluyor.
  • tam bir sefa pezevengi bu da. fakat taylor allderdice isimli mixtape'ini başarılı buluyorum.
  • ozs and lbs isimli şarkısında muhteşem progressive rock grubu camel'ın efsanevi şarkısı lady fantasy'yi sample'layan sempatik rapper. [http://www.youtube.com/watch?v=wabmsqgfrb0 http://www.youtube.com/watch?v=wabmsqgfrb0] şarkının prodüktörü bu janrlardan olmasa da benzer sound'daki sample'ları kullanmaya bayılan ve soul bazlı sample'larıyla çok başarılı işler yapan genç prodüktör harry fraud'dur.

bu da çok retro bir video olsun bari: wiz reyisin barış manço dinleyerek bong yaptığı günleri de unutmadık: [http://www.youtube.com/watch?v=hhv4t_yto2s http://www.youtube.com/watch?v=hhv4t_yto2s]
  • güler yüzlü gangster. bi de wiz khalifa'nın bebeği o kadar çok kanye west'e benziyo ki baktıkça içim kan ağlıyo, lan olabilir mi acaba diye:( ileride çocukta embesil hareketler görürsek o zaman emin olacağım cocuk kanye'den:((
  • rolling papers albümü öncesinde de gayet sağlam işler çıkaran, black and yellow ile popülaritesini ciddi anlamda arttıran genç yetenek. eskişehir ve eskişehirspor için mithat körler neyse pittsburgh ve pittsburgh steelers için wiz khalifa o'dur.
  • rolling papers isimli yeni albümünü bugün çıkarmış olan pittsburgh'lu genç rapçi.

daha önceden iki adet independent albüm** ve çok tutulan mixtape'ler** çıkarmıştı ama rolling papers, büyük bir plak şirketinden çıkardığı ilk kayıt. yani aslında ilk stüdyo albümü diyebiliriz. kendisinin kariyerinin başında genç bir rapçi olduğunu düşünürsek, geleceğinin çok parlak olduğu da aşikar. eleman gayet dinlenebilir durumda, nakaratlarda tek başına iyi iş çıkarabiliyor ve içerik açısından hiç de fena olmayan parçalar yapıyor. ayrıca -özellikle internet ortamında- epey popülerleşmiş durumda.

kısaca yeni albümünden bahsetmek gerekirse.. 14 parçalık rollling papers albümünde neredeyse hiç kötü şarkı yok. hatta iyi şarkı sayısı şaşırtıcı düzeyde yüksek. albüm hakkında daha detaylı bir entry'yi ilerleyen günlerde girerim ama şimdilik şu kadarını söyleyelim; kesinlikle dinlenmeye değer. anlamlı şarkılar da var, tüm gün boyunca aklınızdan çıkmayacak olanlar da, club banger'lar da.. her şey ayarında sayılır.

wiz khalifa umarım genç yaşta böyle bir başarıya ulaştıktan sonra kendini bozmaz. çünkü potansiyeli hiç fena değil. kendini dinlettiriyor ve böyle giderse ilerde ismini daha çok duyacağız.
  • bir gulusu var sanirsin cannabis tarlalari cicek acmis.*
  • bir röportajında rolling papers albümü çıkardığımda 24 yaşındaydım şuan ise 28 yaşındayım, insan sürekli aynı kalamıyor ve farklı şeyler üretmek istiyor demiştir. demeçlerine ve konuşmalarına baktığımda şunu görüyorum, ciddi anlamda kendini gösterdiği ilk albümü deal or no deal dır bana göre. prodüksiyon anlamında inanılmaz derece başarılı bulduğum bir albümdür. ondan sonra çıkarmış olduğu kush and oj mixtape i new school rapperlar arasında neredeyse en iyi mixtapelerden biri olarak kabul edilir ve stoner kutsal kitabı niteliğindedir. bana göre de tarzının en güzel olduğu zamanlardır. wizin mentalitesini anlamaya başladım röportajlarını dinledikçe. o her şeyi yapmak istiyor, her tarzda müzik yapmak istiyor. kendini tek bir tarzda kısıtlamamak için elinden geleni yapıyor. studio albümlerini ele alalım.

rolling papers ciddi anlamda onu mainstream yapan albümdür. minimum 4 hit parçası var. benim gibi ciddi wiz dinleyicisi için yeri ayrıdır ve bunun sebebi o 4 hit parça değildir. burda mainstream müziğe bir nefretim yok yanlış anlaşılmasın. bahsetmek istediğim şey insanlar o kadar çok o 4 hit parça odaklandı ki albümdeki diğer eserlerden uzak kaldılar. rp albümünde bana göre kötü parça yoktur. rooftops, hopes and dreams, star of the show, cameras. bunlar ciddi anlamda benim yapı taşım olan parçalardır. albümün doğum tarihimde çıkmış olmasından dolayı yeri bende ayrıdır. 22 haziran 2016 itibari ile 2 milyon üzerinde satılan bu albüm 2x plat olmuştur.

o.ı.f.c. albümü arkadasında 3 sağlam mixtape ve 1 albüm alarak gelmiş olan wizin feat anlamında zirve yaptığı bir albümdür. pharreell, cam'ron, akon, 2 chainz, the weeknd, juicy j, berner gibi isimlerin konuk olduğu bu albümde rolling papers havasından biraz farklı olarak daha çok sükse yapmış isimlerle isimini biraz daha zirveye çıkartma çabasındadır. evet biraz eleştirisel oldu farkındayım fakat neredeyse solo yaptığı albüm olan rp çoğu insana göre onıfc den daha iyidir. ana fikir yine livin life and smoke weed dir. paperbond ap ayrıdır. up in it parçası albümün en underated ve en başarılı şarkısıdır. the weeknd ile remember me de kesinlikle dinlenmesi gereken parçalar arasındadır.

blacchollywood albümüyle tarz konusunda ciddi anlamda yeniliklere gitmiştir. çoğu kişi başlarda garipsemiş olsa da we dem boyz teklisiyle gelen wiz bizi biraz şaşırttı. sonra şarkı ciddi anlamda hit oldu oda ayrı bir konu. albümü biraz dinleyip kafa yorduğunuz zaman bu adam ne yapmaya kalksa elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığına inanıyorsunuz. o çabasını ve gayretini fark ediyorsunuz. no gain adlı parçası yine yer altında kalsa da albümdeki en güzel parçalardan birisidir. aynı şekilde sleaze, kk ,promises ve stayin all night en sevdiğim parçalardır. dediğim gibi hepsini dinliyorum fakat bana göre en çok sivrilen parçalardır. özellikle sleaze adlı parçasını dinlerseniz tarz konusundaki değişim olayını anlayacaksınız.

khalifa albümü ticari anlamda ciddi veya elle tutulur bir başarı göstermese bile benim için yeri ap ayrı olan içinde güzel şeyler barındıran bir albümdür. teklisi bake sale ft travis scott ciddi anlamda tribe sokan ve prodüksiyonel anlamda tatmin edici bir çalışmadır. tipik bir taylor gang albümü olmuştur pek yabancı yoktur içinde. lit, bts, zoney, city view gibi güzel çalışmalar vardır.

sonuç olarak wiz dinlememin sebebi her albümünde farklı bir piskolojide ve farklı bir tarzda olmasıdır. bana göre denediği çoğu şeyi başarıyla gerçekleştiren, her şarkısı aynı lan bunun hissiyatı vermeyen, üretken olmaya çalışan yeni şeyler yapmaya çalışan başarılı bir new school rap müzik sanatçısıdır. ülkemizde onu ot ile olan yakınlığı sayesinde ve 7 dakikalık reefer party adlı parçasıyla veya see u again ile tanısa da çoğu insan, inanın bu adam o iki parçadan çok daha fazlası. ciddi anlamda bir aile babasıdır aynı zamanda. amerikan rüyasını sonuna kadar hakkını vererek yaşayan bir insan evladıdır.
hesabın var mı? giriş yap