• tazecik, henüz çıkmış albümlerinin spotify'a gelmesiyle günüm şenlenmiştir. o kadar uzun zamandır dinlemiyorum ki kendilerini, aşırı yabancıladım açıkçası. genel olarak güzel. the reckoning'i beğenmedim. raise your banner güzel şimdilik.
  • corona patladigindan bu yana youtube hesaplari üzerinden ya eski konserlerini yayinliyorlar ya da canli yayin acip gitar esliginde sharon ablamiz sarki söylüyor. öylesine de poncik bir grup.

ayrica kesinlikle canli izlenmesi gereken grup. new age konser toolkitleri kullanarak sesin yaninda görsel bir sölen de sunuyorlar. tek kelimeyle muazzam.

--- spoiler ---

sharon bir sarkida bildigin havaya ucuyor, kemeri baglayip metal iplerle göge yükseliyor, konser salonu soklarda.

--- spoiler ---
  • lise yıllarımda sıkça dinlediğim grup. uzun bir aradan sonra tekrar dinlemeye başladım. evde iş yaparken açıp dinliyordum. kardeşim de doğal olarak duydu ve sanırım yıllar öncesinden dinlediğim şarkıları hatırlamış olacak ki şöyle dedi: abla, sen niye bin yıldır aynı şarkıları dinliyorsun?

gerçekten haklı. ben bazı şarkılara kafayı takınca hep onları dinliyorum. bu yüzden yeni şarkılar keşfetmekte zorlanıyorum. bir ara bir günde üst üste elli defa dinlediğim şarkılar da olmuştu.

her neyse, son zamanlarda yaptıklarını bilmesem de gayet güzel şarkıları olan bir gruptur. the truth beneath the rose zamanında favorimdi. şimdi ise what have you done adlı şarkıları çok hoşuma gidiyor. ice queen, angels, all i need gibi başka pek çok güzel şarkıları da vardır.
  • lise yıllarımın favori grubuydu. what have you done, jilian, angels, stand my grounds vs çok güzel şarkıları vardı. hala ara sıra wt fantezim tutuyor haftalarca dinleyip duruyorum.
  • son albümleri bugün yayınlanan lise zamanlarımın kıymetli grubu.
    albümde tüm şarkıların enstrümantal halleri de mevcut.
    mercy mirror ve raise your banner dinlenesi, tam bir wt şarkısı olmuş.

didit: şarkı eklemece
  • evanescence ile birlikte avrupa turnesine çıkacaklarını açıklamışlar.
  • en sevdiğim şarkısı angels olan grup.belki birçok kişi için bu böyle değildir ancak benim için şarkıdaki iniş, çıkışların güzelliğinden olsa gerek, bu böyle.
  • abi 2 saat konser, çığlık çığlığa yırtınıyor sharon. 2 saatin sonunda yine tertemiz, kararlı, iniş çıkışları mükemmel şekilde duruyor. yıl 2008 millet deli gibi içinde konserin. o boktan telefonlar yok, herkes anı yaşıyor. kıyafetler harika. müzik harika. sharon ice queen'de hala ilk parçadaki gibi gülüyor hareket edip söylüyor. saygı.
  • müzik konusunda cahil biri olarak, daha önce adlarını bile duymamıştım, rock'n coke pazar etkinliğine gitmem nedeniyle dinleme fırsatım oldu.
    açıkçası müzik gruplarını ilk dinledikten sonra "hacı iyi grupmuş yaaaağğğğ" deyip eski dinleyenlerini fitil etmekten nefret ederim, böyle yapmak istemiyorum. ancak harbiden sağlam grupmuş, takdir ettim kendilerini. benim takdir etmemi kim sikler? kimse, ama iyiler lan işte toparlanmıyor sonu.
  • her ne kadar rockn coke'a geç çıkmaları teknik sebebe bağlansa da, yemedik sanki. sırf arka plan gösterisi için güneşin batmasını beklediler. o da fena değildi, ancak summer time sadness coverı geç çıkmalarını affettirecek düzeydeydi, şükela panpa!
hesabın var mı? giriş yap