• hayatımda dinlediğim bir türk'ün yaptığı en iyi ingilizce sözlü şarkı. günümüzde hala ingilizce sözlü müzik yapan türk gruplar özentilikten, taklitten ileri gidemiyor. the away days, the ringo jets ilk aklıma gelenler. aksanı tuttursa müzik çok taklit kalıyor, müzik yerinde olsa bu sefer aksandan kulak tırmalıyor. bir şekilde kendilerini ele veriyorlar. batı durmuyor, batı müziği yapmaya çalışan türk duruyor. bu şarkı ise yıllarca öncesinden ve özenti olmadan nasıl modern batı müziği yapılacağının en güzel örneklerinden. şarkı 85 tarihli batıda new wave ve synthpop zamanları. dolayısıyla mfö'nün yurtdışıyla paralel gittiği ve aynı müzikalitede benzer tarzda şarkı yapmakta başarılı olduğu çok açık. ben şahsen bir türk'ün türkçe sözle kaliteli batı müziği yapılabileceğini düşünenlerdenim. replikas, she past away, palmiyeler gibi. bu şarkı beni haksız çıkaran istisnalardan sanırım:

[https://www.youtube.com/watch?v=03v1yfpc0ck https://www.youtube.com/watch?v=03v1yfpc0ck]
  • son yoruma tamamen katılıyorum.gençliğimiz "lady in red" dinleyerek geçti,soruyorum size bu parçanın ondan aşağı kalır yanı var mı?ünlü birileri tarafından yorumlanmış olsaydı şu anda bütün dünya biliyor olacaktı parçayı.

her dinlediğimde müzikalitesine hayran kaldığım fuat güner şaheseridir.
  • fuat güner'in toto lezzeti taşıyan şarkısıdır. kendisi de bir toto hastasıdır zaten.
  • bir mazhar fuat özkan şarkısı. hatırladığım kadarıyla peki peki anladık albümünden.
  • ing. artik beni neden aramiyosaaaaan yaaaaa? anlamina gelen kalip.

(bkz: bi siktir git dedirten kiz laflari)
  • (bkz: ah be abi)
  • kisi bu souyu sormadigi gun buyumus demektir...
  • niye, neden, niçin ile başlayan her soru cümlesi kadar manasız, faydasız bir cümle, soru demeye dil varmaz cinsinden.
    her şeyi anladın, bildin çözdün, yaladın çözdün, tek kusur bu kaldı anlamadığın. hadi ki bildin anladın ne olacak? bir anlamsız inat, bir sorgulama. cevabı işini görecek olsa, zaten bu soru sorulmuyor olurdu.
    bu sorunun sorulduğu noktadaki gerçek cevap da senin işine gelmez a canım.
    işte ve sana ne güzel yanıtlar olabilir yine de illa inat edilirse.
    eşeğin şeyi kısmına gelmeden önce yani.
  • şahane akor yürüyüşü ve güzel vokal melodisiyle mfönün ne kadar önemli bi grup olduğuna kanıt niteliği taşıyan şarkılardan biri. fuat güner faktörü ön planda...
hesabın var mı? giriş yap